кърмене на поискване - как?

  • 1 050
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
 smile3501 smile3501 smile3501
Все така и повече никакви проблеми да нямате Grinning

# 16
  • Мнения: 829
ха, дано, дано!!! и на останалите кърмещи мами да им се връща!!!

# 17
  • Мнения: 249
...Ама ти още ли се притесняваш? ... Нали вече говорихме за тегленето?! ... Не се притеснявай, че суче дълго- дръж го на гърдата ... прочети за млечницата...
Кърми на поискване и дерзай!!!
...Не го тегли често!...
...Пробно кърмене за 15 минути???? Thinking Thinking Thinking... Не ми говори!...И мойта бебка на такова изсука 60гр и докторицата вика - малко е , трябва поне 85 гр... и аз шаш и паника...пък после с помощта на мамите от форума спечелихме битката - и сега вече близо 2 месеца си е само на кърма и наддава достатъчно...

# 18
  • Мнения: 7 106
Благодаря Искрица! Това е доста ценно. Даже си мисля, ако Бу го отдели в отделна тема, биха могли да го видят повече хора.

# 19
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Благодаря Искрица! Това е доста ценно. Даже си мисля, ако Бу го отдели в отделна тема, биха могли да го видят повече хора.
Послушах те,Shali  и преместих постинга,като нова тема Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=30652.0

# 20
  • Мнения: 1 343
Надявам се майката пуснала темата да ме извини че я ползвам за да попитам и аз.
Значи пак за това кърмене е Simple Smile Имам вече двама племенника единия на 50 дни другия на 10 дена.
Майките им ги захранват различно и какво забелязвам.
Кирил / 50 дни / дадох статия за кърмене на поискване на братовчетка ми / благодаря на sladka_hapka / и тя започна да го храни така. Ами големи викове настанаха от страна на бабите как само се чудела как да разболее детето. Как щяла д аму разшири стомахчето / той се храни на 1час - 2 часа и суче 40-50 че понякога откарват и до час и половина /  как нямало да му дава вода ... Млечницата според тях се хващала когато след кърмене устата на детето не се изплаквала с чай или вода. Двете обаче поговорихме аз не съм експерт но я подкрепих помислихме логически за затрудненията с акането / намерихме и теми във форума / и преодоляха и това. Кирил не плаче спокойно бебе е ... Няма колики или поне аз не видях докато бях там. Усмихва се.
Ето и другия юнак
Атанас / 23.05.2005 г роден / майка му го храни по съветите на педиатър на три часа ако е сукал добре ако не е да е ... Няма да го глезим я. След всяко кърмене му се дава вода. Съответно е щастлива че няма проблеми с изхождането и смята да почне захранване с сокчета от първия месец както и се препоръчва.
Атанас е още мъничък но има колики. Не мога да преценя дали му действа добре храненето тъй като беше мъничък съвсем аз като го видях.

Аз лично се ориентирам към кърмене на поискване / дай боже всичко да е наред / , притесняваме обаче това за млечницата . Което описах по горе . Вярно ли е ? И как се предотвратява? Обичам да съм подготвена Simple Smile Предупреденият е въоражен.

А да и съм чувала че наистина до 6 месец децата нямат нужда от нищо друго освен от кърма. И немогат да се обезводнят защото течностите в кърмата са достатъчни. Вярно ли е?

# 21
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
WomanitKa,браво на теб за здравата предварителна подготовка и за разпространяване на знанията Grinning
Децата наистина нямат нужда от абсолютно нищо друго освен кърма първите 6 месеца - казвам го от опит,ако искаш,ще ти пусна снимка на моето собствено чеденце,което капка вода или друго (е,с изключение на капки против колики първите 3-4 седмици и малко сироп за кашлица Mr. Green) не е получило за 6 месеца и - о,чудо - не само е живо,здраво и необезводнено,ами и се развива чудесно Grinning
За млечницата аз нищо не съм правила нито при беба (кърмена),нито при батоко (изкуствено хранен) и двамата никога не са имали.Не мисля,че можеш нещо да направиш по въпроса - гъбите човек (и бебе съответно - организма му се заселва с тях още по време на раждането) си ги има в организма и обикновено не създават никакви проблеми,а се развиват прекомерно при някакво нарушение на равновесието - примерно болест (особено при пиене на антибиотик),при някои хормонални дисбаланси и т.н.Имаше доста теми за млечницата и плакненето на устичката - ето една анкета по въпроса Grinning

# 22
  • Мнения: 219
Наистина нямат нужда от други течности освен кърмата, ако се кърми на поискване и не се обезводнява детето. Моят личен опит показва, че това с недаването на водичка е най-бабостряскащото  Laughing нещо. Майка ми се противапоставяше много, защото аз като съм била новородено съм вдигнала висока температура поради обезводняване и след подходящо "поливане" се нормализирали веднага нещата. Ама аз виках, "да, да" и пак не давах - магаре съм си и това си е !!!! Grinning Grinning Grinning
Щом си подходящо предварително информирана ще ти е по-лесно да даваш отпор, защото вероятно ще ти се наложи  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 343
Благодаря много за отговорите и за анкетата Simple Smile Ще пусна ЛС съобщение за да успокоя майката на Кирил Simple Smile че не вреди на детето си .
Прочетох и мнението на Бу че гъбичките се появяват от биберон ако не е стирилизиран .
Мерси много ...
Целувки

Общи условия

Активация на акаунт