Как да кажа на дъщеричката си, че си има братче?

  • 3 664
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 990
Таткото-ти кога за последно се чу с дъщеричката си?

# 31
  • София
  • Мнения: 17 300
пенелопа , той на въпроси не отговаря, понеже не е на съд  ooooh!
Така рече и отсече.

# 32
  • Мнения: 9 990
Бърди, прочетох, но ми се доповръща.Може би ние защото от по-различен ъгъл виждаме нещата, обаче....
има един малък процент пича да е "свестен", да е разведен , разделен официално, да е създал ново семейство, но майката да живее в болен и измислен свят и да държи в неведение детето...но някак не ми се вярва.Ако е така, ще поднеса извинения на господина, но ако не е така-заслужава си не само квалификациите, ами и да се издири и да му се разлепи снимката, че да се знае, че сее деца...

Пич-без да дадеш инфо-няма как да ти Измислим Ние речите за Пред детето.Осрали сте яко работата... Sick

# 33
  • София
  • Мнения: 17 300
но ако не е така-заслужава си не само квалификациите, ами и да се издири и да му се разлепи снимката, че да се знае, че сее деца...


 Mr. Green Правилно

# 34
 newsm78Мдааааа...аз научих, че имам по-голяма сестра, когато бях на 18г.Ровех се в купчина документи на нашите, за да търся някаква справка и се натъкнах на документ уж за мен...само че първото име беше различно...казах си ха! ама че държава, като се зачетох, разбрах, че става дума за друг човек...бях толкова объркана...не посмях да питам никого, а и не исках по телефона да говоря с родителте си, които тогава бяха в чужбина.Та няколко дни след това отидох да видя баба ми, която живее в малък град,и която посещавах много рядко, тъй като учех в чужбина.Бабите наоколо не бяха ме виждали от пеленаче и като взеха ди ни посещават уж от добри съседски чувства...обръщаха се към мен с онова...другото име Rolling EyesСлед моите обяснения, че аз не се казвам така ме гледаха странно и със съжаление...И ми просветна! SickОСИНОВЕНА СЪМ!!!!...за друго не можех и да мисля...Не издържах и поговорих с баба ми, която обясни, че бащами има дъщеря от предишния си брак, която е с 4г по-голяма от мен, на всичкото отгоре сме с една рожденна дата!
еееееее....казвай на дъщеря си мой човек, това е твое задължение и нейно право да го знае! Naughty

# 35
  • Мнения: 668
Нека първо разбере,че мама и татко не се обичат вече,но въпреки това най-много обичат дъщеричката си и това няма да се промени.Мисля,че няма да е добре да и сюрпризирате толкова неща наведнъж,защото децата  изживяват болезнено разделите на родителите си.Покажи и че  я обичаш достатъчно,повече от всичко на този свят и след това говорете за братчето.
Това,че не показва емоций не означава,че не си ляга разплакано.Преди да решиш каквото и да е поговори с майката и решете как да предразположите детето така,че да го приеме най-леко.Детето е на 7 години ,на тази възраст моите се разведоха.Повярвай ми това,че съм била малка не означава,че не го помня.Направи нещата да са по леки за нея,тя е най-важна в момента.УСПЕХ ВИ ЖЕЛАЯ И НА ТЕБ И НА МАЙКАТА И НА БЪДЕЩАТА ТИ СЪПРУГА!!!!

# 36
  • София
  • Мнения: 397
 Според мен не е добре да казва, че не се обичат вече, а че не се разбират и не искат да живеят заедно.
 Можеш да започнеш с това, че имаш да й казваш нещо важно, което досега е нямало да разбере, защото е била малка. Но считаш, че вече е достатъчно голяма и искаш да споделиш с нея. Така поне може да не се почувства лъгана. Кажи й го съвсем простичко, без увъртания и дълги обяснения и без да се застраховаш с разни оправдания. Изчакай реакцията и въпросите й и бъди максимално честен. Успех, не се бави повече!

# 37
  • Мнения: 7 947
Не приемам такива неискрени отношения в семейството Naughty
Когато нещата между двама възрастни не вървят, не смятам че трябва да търпят заради детето, но ако се наложи раздяла - то е част от семейството и трябва да знае!!!
Освен факта, че осъждам подобно безотговорно отношение към личния свят на детето, нещо не разбирам - как така до сега детето не е усетило и попитало - по празници ако татко го няма, все ли работи тоя татко...цели 4 години далече...децата са много умни и досетливи, как сте се укрили newsm78
При всички положения не може изведнъж да заведете детето и да кажете - опаа, имаш си братче - то е ясно, че трябва да я подготвите, че първо вие вече не сте заедно, след време, като свикне с мисълта /а определено детето ще страда, защото най-малкото ще разбере, че е лъгано!/ - тогава й кажете за братчето.
!

# 38
  • Мнения: 1 969
тежка тема  Sad

определено нещата не трябва да се казват накуп, прекалено много са потресаващите информации - раздяла на родители, нова жена, пък и дете, пък и братче.........  Shocked

но със сигурност трябва да се кажат, и то да се започне възможно най-бързо....

и със сигурност трябва да се направи по най-безболезнения за момиченцето начин

успех

# 39
Ма той таткото,милият взе,че се обиди.Искал съвет,а не упреци.Много му плитко обиждалото бре...И какво май ще си я кара "ни лук ял,ни лук мирисал"

# 40
  • Мнения: 4 916
Към автора - детето изобщо не е малко и със сигурност се досеща, че с майка му вече не сте заедно. Въпрос на време е някое съседско дете да го осведоми за новото ти семейство (в България малко неща могат да останат скрити, това че сте в друг град изобщо не е гаранция, че никой не знае) и тогава ще стане по-кофти, отколкото ако още сега седнеш и му обясниш.

Общи условия

Активация на акаунт