® Португалия - тема № 7

  • 13 881
  • 271
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 693
Само броя дните до края на лятото  Rolling Eyes
Зои, как ти се стори в БГ след като дълго не си си ходила. Искаш ли да се връщаш в Португалия или ти се стои в БГ, ти нямаш избор де но все пак  Wink
Светле а при вас как е има ли много работа

zmen4o защо не искаш да се връщаш към този бранш. Аз тук не съм доволна от лекарите, да не ти се налага иначе отиде ти цял ден, а остави че са некомпетентни, но те са си португалци все пак, повечето са доста дебилни, с яслите също е трудно като в БГ, само чистотата и цените са по-добри, носталгията при мен е в големи дози

Чакам снимки от почивките ви  Hug

# 226
  • Мнения: 40
А с квартирите как стои въпросът? Предполагам че е доста относително ,но все пак....тук като си вземеш квартира обикновенно трябва да и направиш ремонт още с влизането ,и при вас ли е така?
viki81 не точно че не искам да се връщам към бранша,но тук управителя взима смешни пари,а да не говорим за обслужващия персонал - пак опираме до насъщния newsm78 Пък и честно казано е доста трудна работата - търчане,нерви,ако си управител - много отговорности - за пари,персонал,документи.... и като се прибереш миришеш на манджа,цигари и все такива гадости.даже и в най луксозните заведения нещата зад кулисите са доста отчайващи.  Mr. Green

# 227
  • Мнения: 1 101
zmen4o зависи в кой край на Португалия 6те сте за квартирите newsm78
За севера ,мога да ти кажа какво пла6таме ние 250? за Т1(т.е. една спалня) но е къ6та и е нова и ползваме долу поме6тението за работа...ина4е живяхме в Т2 пак за 250..ина4е вървят около  250..350?...надолу на уг е по скъпо ooooh!
Ина4е разбирам те за запла6тането в Бг но се подготви 4е тук не е по разли4но #Cussing out
Все пак успех Peace
А ти 6те работи6 ли ? А бебето трябва на Ама да го дава6 или детска градина newsm78...
Вики има за сега работа но до другата седмица..после излизат в отпуск фабриките (макар 4е не ни се 6те много но....)

# 228
  • Мнения: 878
Здравейте,супер беше на морето,забавлявахме се много,на Деси съм забравила да и запиша номера на мобилният и звънях само на домашният,или никой е ми вдигаше,или нея я нямаше.Ние ина4е всяка ве4ер бяхме в морската градина на увеселителният парк,аз все се оглеждах за близнаци,ама или все бяха мом4ета или по големи4ки.Квартирата ни беше на 4аталжа много близо до морето,водата топла,без вълни,жалко 4е за толкова малко.Снимки аз ще пращам 4ак като се върнем в Португалия,защото съм си забравила кабела.
zmen4o добре дошла при нас.Преди като бяхме на квартира аз плащах 250 евро за стая с кухня,необзаведен разбира се.Ли4но където съм аз въобще не е хубаво,плащат малко,няма работа,суууупер мръсно е по улиците,много по мръсно отколкото в БГ,дано да сте на юг там съм 4увала,4е е по хубаво,а и времето е по хубаво.Аз съм у4ила във ВТ 5 г,даже се 4удя дали да не ида до там другата седмица.
Ами впе4етленията от Бг какво да ви кажа,опитвам се да релаксирам максимално,Дани страшно много се е разлигавил направо въобще не ме слуша.Филип пък ми звъни през 5мин да ми се обяснява в любов,купил е най сетне легло.Имам и лоши впе4етления оттук,но се опитвам да не обръщам внимание,примерно в самолета беше пълно с българи,мъже,пълни селяндури,пияни до козирката,ужас направо,супер ме досрамя,4е съм българка.Дани напредва с българския,меши ги доста.Примерно той ми вика оля,и аз какво да гледам баба ти ли и той ми отговаря,оля баба ти.Или пък той ме вика амооор,и аз му отговарям амор ти амо,а той 4ул не до4ул ми отговаря амор дядо.Айде стига толкова,бом фим де семана.

# 229
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Здравейте и от мен!

zmen4o, за квартирите наистина е много отностително.Ние от начало си бяхме наели една ... боксониера, биваше, макар, че беше мноооого малка и плащахме наем 500 евро.Намираше се в Оейраш (близо до Лисабон, в посока Кашкаиш).

Зойче, чакам да разказваш!!!

Доре, ми кажи му на Борис като не се сеща!Да вземе да свърши някоя къщна работа! Какво прави по цял ден?!

Прегръщам ви всички! Hug

# 230
Здравейте моми4ета.
Добре до6ла Змен4о.
Ако иска6 и мойто мнение,аз имам за 8 години об6то една прекарана тук,тази година за 1ви път съм само за 15 дни и ми се струва ужасно малко,до сега съм била тук от един до 3 или 4 месеца,като съм работила само 4 месеца,другите са били ваканции.На мен  ми харесва пове4е от родината,лин4но аз съм много доволна от лекарите и от хората,като цяло,тук е самото спокойствие,нервната ми система си отпо4ива отли4но тук.Хората са добри,услужливи и мноооого спокойни,на пътя е спокойно,дават ти път никой не се опитва да те прегази на тип зебра,никой не нервни4и,ако сбърка6 пътя,дават ти предимство,спазват правилата.Законите са за вси4ки и глобите съ6то и ги изпълняват,например днес видях как глобиха за без колан,ако разбрах правилно май бе6е 650 евро,един от найзизвестните лекари в града,дори полицаят го познава6е бе6е оприрал майка му,но бе6е без колан,глобата си е глоба,а правилата са за спазване,на мен това ми харесва много.
Пло6тадките за децата,там където ги има са наистина супер,тук има много,обезопасени са максимално,палмите са супер,храната е евтина,а разпродажбите на дрехи са истински,днес купих тениски за 0,99 и рокля за 4,99 и пуловер за 2,99,детски става въпрос,но на4алните цени бяха над 20 евро,само тениските бяха по 10.
Има и не хубави не6та,като вятъра например,не можах да свикна с него,студената вода в океана,големите вълни,но има и тихи места,които стават за плуване.Не ми харесва,4е отвсякъде мири6е на риба,но това е никъде не е вси4ко ок,въпросът е колко то4но ти пре4и.
Искам само да ти кажа,4е не е стра6но,дано само 4овекът е сериозен,4е ако не е, би могъл да ви усложни адаптацията.Ако тръгне6 с позитивна нагласа 6те ти хареса сигурна съм.Желая ти успех и спокойно,хубаво е.
Светле,какво стана с кастинга?
И един въпрос извън темата,ама много извън...малко ме е срам, Embarassedно половинките ви колко 4есто искат да правите секс Embarassedако е много ли4но не отговаряйте.
Целувки и приятен уикенд.  bouquet

# 231
  • Мнения: 1 101
Оооо Меди добре до6ла на португалска земя Hug
Ами с кастинга... това са избраните от Фамаликао Mr. Green и за съжаление Теди не е сред тях Rolling Eyes...но пък я даваха по ТВ в репортаж за конкурса по Со висто..
Зоуи браво на вас..радвам се 4е се забавлявате Hug а и раздялата показва 4е Филип се е затъжил Rolling Eyes....
Де да мога и аз да забегна Joy
zmen4o ааа наистина пове4ето апартаменти са необзаведени..и до сега не съм виждала апартамент нуждае6т се от ремонт... по мое мнение португалците са 4истофайници...винаги ми е било интересно как в схлупена къ6турка  изглежда6та от вън
 от вътре е като в аптека... еее има и изклу4ения де Naughty
Меди на въпроса ти...не ме е срам да отговоря Naughty май навлизаме в крити4еската Joy не е много 4есто но е ка4ествено Joy
 за6то пита6 newsm78
приятен уикенд на вси4ки ви Hug

# 232
  • Мнения: 40
medi1 благодаря ти - наистина ми повдигна настроението Hug тези дни отиваме до Елена (семейството което ще ни помогне в Португалия е от там) да проведем с хората последни разговори и като науча повече подробности за града и т.н ще ви поразпитам по- качествено Mr. Green
А за секса  newsm78 два пъти седмично и то ако мъжо се прибере Joy е понякога има и бонуси Joy

# 233
  • Мнения: 878
Змен4о,ако си намерите хубава работа и сте добре с парите навсякъде е добре.Меди е идвала тук предимно по по4ивки и затова са и други впе4атленията,ина4е разбира се,4е си има предимства и недостатъци както навсякъде.
Меди много любопитно ми стана защо питаш,ние доста понамалихме,откакто се роди Дани,защото можем само като той спи,а той си ляга късно и 4есто не спи през деня,та общо взето около 2-3 пъти в седмицата.Ама е вярно,4е откакто намалихме стана по ка4ествено.

# 234
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Чакам гости всеки момент за това ще отговоря само на Меди  Mr. Green...от доста време е само по веднъж на месец...и въобще не мога да кажа,че е по-качествен,дори напротив... Rolling Eyes Сега,като го написах...ми дали нямаме проблем  newsm78
А ти защо питаш???

# 235
  • Мнения: 878
Доре как един път в месеца бе Shocked,той свекър ми и жена му дето са на по 60г и го правят веднъж в седмицата.
Меди хайде де раз4овърка ни любопитството и из4езна.
Ето малко снимки от мен
http://zoui.multiply.com/photos/album/1/1#1

# 236
  • Мнения: 1 101
Ама ти да не се прибра newsm78 4е нали няма6е кабел за снимките..
Дани май е налял бузките..много 6тастлив изглежда..
А със сестра ти сте като близна4ки Rolling Eyes

# 237
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Зойче, Дани наистина излежда много щастлив и на всички снимки е усмихнат Grinning .Незнам дали е налял в бузките, но там определено му харесва *от където са снимките), или може би защото много хора е имало около него....но му се е отразило определено добре Peace

# 238
  • Мнения: 878
Благодаря ви моми4ета HugВярно е много щастлив,едвам се раздели тая сутрин с леля си и свако си,и братов4едка си.Със сестра ми хи4 не си прили4аме,да не си ме объркала с племеницата newsm78,а откакто е тук никак не яде и даже ми се вижда отслабнал,а тия снимки са от фотоапарата на сестра ми,аз ина4е нали щях да пусна и морски Hug

# 239
  • Мнения: 693
Светле ако още се интересуваш от билети скай са пуснали някакви промоции до 31 октомври незнам точно какво е но ако се интересуваш влез да видиш
 Hug за всички

Общи условия

Активация на акаунт