За "плановото секцио" и "избор на екип"

  • 4 035
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 488
Да отговоря на тези които се питат защо ли пък пускам тази тема? е, невиждате ли че съм бременна, не се ли сещате че може би се чудя какво да избера? И коментарите за завиждането направо ме разсмяха и за това че немога да си го позволя.  Joy Разбира се че мога, и тук където живея има частни болници в които се заплаща  Wink. На какво да завиждам бе хора? Добре ли сте? Просто искам да си направя извода какво е по-добре за това питам. Къде видяхте упреци към вас? И защо да не питам? Това ме вълнува това питам? Който се дразни да не пише и да подминава. Ясно съм казала в първия си пост че темата не е за и против секциото или нормалното раждане. Доста сте изнервени нещо  newsm78

# 31
  • София
  • Мнения: 3 271
Ако,живееше в Бг нямаше да питаш Peace

МММДАААА, това е и моят отговор

# 32
  • Мнения: 9 814
Предпочитам да си платя, за да съм сигурна, че ще ми обърнат внимание и ще получа нужните грижи.

Вяра в родното здравеопазване нямам.

# 33
  • Мнения: 46 546
... Доста сте изнервени нещо  newsm78

Не знам какво друго очакваше след тези думи  Grinning


... Много ми е чудно не е ли най-нормалното нещо да родиш естествено, когато му дойде времето? ... В България това мода ли е? Що е? Имам чувството че насила превръщате докторите в търговци ...

Естествено, че на този тон ще ти отговорят по този начин, друг път давай по-кротко и няма да получаваш изнервени отговори  Peace

# 34
  • Мнения: 3 034
ами ето, оказва се, значи, че имаш избор. за какво ти е да знаеш дали е мода или не в България, след като ти няма да раждаш там  ooooh! учудвам се, че изобщо има отговори на подобни теми, които според мен са абсолютна провокация  Stop

# 35
  • Мнения: 343
И аз малко се чудя на секциото по желание. Не за друго, а защото мен лично ме ужасява това да ми разпорят корема при положение, че има и друг вариант. Но различните хора от различни неща ги е страх.
Избрах екип и платих съответната такса на болницата, платих си допълнително и на лекаря и не съжалявам нито за секунда. Можех и да не плащам, но така си осигурих повече спокойствие, вдигнах го човека посред нощ и смятам, че работата, която свърши, струва много повече от жълтите стотинки по касата и даже от таксата за избор на екип. А като си представя, че на едни плочкаджии с основно образование платих същите пари за няколко квадратни метра, толкова тъжно и тъпо ми става...  Sad

# 36
  • Мнения: 1 938
    Хм...
    Родила съм два пъти нормално и не съм със "смъкнати органи". Rolling Eyes
    Първия път не бях ангажирала екип. Раждането мина безпроблемно. Grinning
    Втория път отидох в частна клиника, платих си и...едва не умрях (това последното го казвам съвсем сериозно)!

    Някои от мненията ми звучат много агресивно. Thinking Други сякаш се оправдават. Tired Айде по-кротко!  Grinning

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 00:02 от Nellina

# 37
  • Мнения: 1 367
Преди да се роди синът ми не давах и дума да се каже да се уговарям с някой лекар за раждането.Гинеколожката,която следи бременността ми,не изражда.След лек натиск от страна на роднини се уговорих с техен приятел-шефът на родилно отделение.Сега не съжалявам нито за секунда.Бях в едни от най-опитните ръце,за мен се положиха най-добрите грижи.Ако имам късмета отново да забременея,направо ще се запиша на консултации при него.

# 38
  • Мнения: 1 428
... Доста сте изнервени нещо  newsm78

Не знам какво друго очакваше след тези думи  Grinning


... Много ми е чудно не е ли най-нормалното нещо да родиш естествено, когато му дойде времето? ... В България това мода ли е? Що е? Имам чувството че насила превръщате докторите в търговци ...

Естествено, че на този тон ще ти отговорят по този начин, друг път давай по-кротко и няма да получаваш изнервени отговори  Peace


Peace

# 39
  • гр.София
  • Мнения: 380
За "плановото секцио"-лично аз не бих го избрала, освен ако не е по медицински показатели. Но всяка майка трябва да може да избира кое е най-доброто за нея. По въпроса за избора на екип-не следвам никаква мода, в никакъв случай парите, отделени за тази цел, не са ми излишни. Но раждането е нещо, което се случва 1-2 пъти в живота на жената и най-важното е в този момент да бъде сигурна, че е направила всичко, зависещо от нея, за безпроблемното му протичане. Вярно е, че стопроцентови гаранции никой не може да ти даде, но аз ще бъда спокойна, ако зная, че съм ангажирала екип, който да се занимава само с мен в определения момент, а не ако съм при дежурния екип, който освен с мен ще трябва да обръща внимание и на няколко други родилки. Мисля, че този най-важен момент в живота ми не е времето за правене на икономии. Освен това и аз и таткото искаме да сме заедно, а за целта трябва да се ангажира отделна стая и екип.

# 40
  • Мнения: 4 668
Предполагам че много пъти е обсъждана темата за нормалното раждане и плановото секцио, но все пак да попитам тези майки, които са родили с така нареченото планово секцио, без медицински причини, защо избрахте този начин да родите? Много ми е чудно не е ли най-нормалното нещо да родиш естествено, когато му дойде времето? Защо избрахте секцио без медицински причини?
Другият ми въпрос е към всички майки. Защо си избирате екип за раждането и плащате луди пари за това? Не се ли поема от държавата женската консултация, лечение на бременната,ако се налага и раждането?
Както може би става ясно не живея в България и като чета във форума виждам колко много майки се подлагат на секцио без медицински причини и как масово се избират болници и екипи за които се плащат много пари. Тук където живея секцио се прави само ако се налага и никой не избира екипи срещу заплащане. В България това мода ли е? Що е? Имам чувството че насила превръщате докторите в търговци. Не искам темата да се превъща в спор за или против секциото. Просто питам за вашите подбуди.

Добре ще ти отговоря по начина , по който питаш ... дано да разбереш защо е такова отношението към теб !
1.Избрахме да родим секцио , защото сме лигли , глезим се много и не можем да си представим да изтърпим едно раждане ... Живеещите по чуждите земи са доста по - възвишени все пак  Simple Smile
2. Избираме си екип , защото можем да го направим . Който не може или не желае си е негов проблем .
3.Мода е разбира се ! Всички сме ултра модерни , освен това се чудим какво да си правим парите и затова плащаме наляво - надясно !
п.п. Ако нещо съм пропуснала - допълнете ... нищо , че не съм раждала секцио  Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 7 200

Добре ще ти отговоря по начина , по който питаш ... дано да разбереш защо е такова отношението към теб !
1.Избрахме да родим секцио , защото сме лигли , глезим се много и не можем да си представим да изтърпим едно раждане ... Живеещите по чуждите земи са доста по - възвишени все пак  Simple Smile
2. Избираме си екип , защото можем да го направим . Който не може или не желае си е негов проблем .
3.Мода е разбира се ! Всички сме ултра модерни , освен това се чудим какво да си правим парите и затова плащаме наляво - надясно !
п.п. Ако нещо съм пропуснала - допълнете ... нищо , че не съм раждала секцио  Laughing


 tooth

Много яко!

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 260
Не за друго, а защото мен лично ме ужасява това да ми разпорят корема при положение, че има и друг вариант.

А да ти разпорят нещо друго, по добре ли ти е като алтернатива?

извинявам се

# 43
  • Мнения: 1 488
всички пращите от оригиналност  hahaha

# 44
  • Мнения: 343
Не за друго, а защото мен лично ме ужасява това да ми разпорят корема при положение, че има и друг вариант.

А да ти разпорят нещо друго, по добре ли ти е като алтернатива?

извинявам се

 Joy
Няма защо да се извиняваш - въпросът си е съвсем резонен. Според мен наистина "другото нещо" е по-безопасната алтернатива. А пък и все пак при вагинално раждане може и въобще да не се стигне до рязане и/или разкъсвания. Всеки обаче избира сам за себе си. Никога не питам познатите си по кой от двата начина са родили, а когато някоя ми каже, че е родила със секцио, даже не си позволявам да питам дали е било наложително или по желание - просто не е моя работа.

Общи условия

Активация на акаунт