ИЗРАЕЛ 8

  • 44 179
  • 284
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 160
Добре дошли в темата на daniyah, Clementina  и  mummy    bouquet

Много интересна тема за семейният бизнес който се предава през поколения.

Големи жеги настанаха и у нашенско уж го дават да се разхлажда отново ще видим. Е, не може да се сравни с август месец в Ейлат тогава изпукахме от жега най-приятен е онзи горещият вятър ,ужас    Nature Sunny

Вече сме на 12 MВ интернет за 20 лв на месец , мъжа ми твърди, че сме по-добре с интернета от Израел като скорост , цена и качество  брех веднъж да признае, че нещо е по-добро   Joy

# 256
Малко помощ знае ли някой -Каква е процедурата да се извади Удостоверение за наследници от Израел.
Благодаря ви!

# 257
  • Мнения: 558
каква е тая лютеница,че толкова скъпа.... 30 шекела  #Crazy aaa излизат към 5?, Пете, не ти е правилна сметката тогава

Аз си купувам от 1 турски магазин бг сирене (7?/кг) има и кори за баница (2,30? / 500гр), на мен са ми по-вкусни с бутертесто (1?/ 500гр)... е, още по' обичам баницата на мама  Heart Eyes турците имат и различни видове едро мляна лютеница...имаше и някакви бг дето правеха боза...

при мен нещо сайтът на strauss не работи, а исках да видя, дали е същият strauss, който и ние имаме...в тези магазини при нас се предлагат дрехи, чаршафи и хавлии, разни сервизи за хранене, има дори изчанчени видове олио и оцет, разни подправки , някакви сладки,и какви ли не нудели.... като се върна, ще го посетя..може да има от споменатия преди 2-3 страници шоколад, ако е израелската верига де...

Поздрави от Солун  Simple Smile

# 258
  • Мнения: 3 371
информация можеш да  получиш от Еврейския културен дом.

бул. „Ал. Стамболийски” № 50 в София

# 259
  • Мнения: 1 526
Тали Дан ни забрави завинаги !  Joy hahaha  Wink

Ааааааа, Пете не е вярно  Naughty!
Всяка вечер сме на месибот сиум, гибуш и т. нл (веселби най- разни).
Все едно не е край на учебната година, а завършвата квалитетен уни (то дай Боже).
Вчера се прибрахме в 100 часа, утре и в други ден сме пак  Crazy...

Мента, ако не се появя преди да заминеш ( забравих точната дата, но знам че наближава  Blush) искам да ти пожелая лек път, една весела и прекрасна, незабравима сватба  Hug. Както и романтичен меден месец   bouquet! Наслаждавай се на всеки миг!

Пете, ти поддържай огъня  Hug, аз ще "цъфна" към края на седмицата, живот и здраве!

# 260
  • Мнения: 3 804
малеееееееее,каква магия сте му правили на френския президент-слушам му ре4та пред кнесета,то вярно дядо му бил евреин,ама такава хвалба за 4ужда държава през живота си не бях 4увала,надмина Анди дори/моля не го приемайте като заяждане,просто от сутринта съм под влияние на 4утото
та по този повод Анди не е писала скоро  newsm78

# 261
  • T"A
  • Мнения: 2 515
малеееееееее,каква магия сте му правили на френския президент

Ааа, не сме ние, а ето тази девойка:


 Grinning Бар Рафаели:


pepelja6ka, на почивка? Да ти е честита!
Tali Dan, мерси! Празнувай си хубавите поводи, пък не дойде ли време за кайтанот (дневни лагери)?

Последна редакция: вт, 24 юни 2008, 03:17 от Mentha

# 262
  • T"A
  • Мнения: 2 515
В Израел не съм чувала да има точно Удостоверение за наследници - тук правото за онаследяване се урежда посредством завещание (такава е практиката)... Ако четеш иврит, започни от тук: http://www.eshelinfo.org.il/InfoRoal.asp?cod_page=36 (накратко)
или тук http://www.azr.co.il/%D7%97%D7%95%D7%A7_%D7%94%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%94/ - подробно

Заповядай и в темата за Израел с този и други въпроси: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=300803.new;topicseen#new Peace

# 263
  • Мнения: 160
малеееееееее,каква магия сте му правили на френския президент

Ааа, не сме ние, а ето тази девойка:


 Joy hahaha

# 264
  • Мнения: 2 952
dtti , брех , един френски президент да обича Израел ...  Mr. Green На Бар Рафаели, Леонардо Дикаприо й отиваше повече....  Flutter опа! Когато бяха тук  голямо криене падна ....Ей , не дадоха да ги видим ....да им се порадваме ...  Whistling



Тали, празнувайте , празнувайте ....хубаво е ....



 

# 265
За съжаление не чета иврит. Интересувам се понеже купуваме реституиран  имот от евреи , кито живеят в Израел и нотариусът поиска да се извади такова удостоверение . Оказа се че процедурата е доста дълга и въобще нямаме представа как става това и колко ще продължи . Вече изминаха 3 месеца и все още не е готово. Обясниха ни че удостоверението се вади чрез съда по местоживеене в Израел и тн. Много ще съм ви благодарна за някаква информация по въпроса.

# 266
  • Мнения: 2 952
За френския президент - ами след Ширак (който недолюбваше Израел ...)  е голям контрастът.Франция  догодина ще  е начело на Европейския съюз също...Това има пряка връзка с Иран и тяхното ядрено оръжие.....ЕС ще  е против с  всички средства , както и самата Франция ....Още  в речите си френският президент изказа  желание за сътрудничество  с Израел в сферата на Хай Тек (технологиите), академичната сфера, сигурността и охраната  и мн. др.

Това информативно, за да не стане темата политическа и да  възникнат спорове.

Лека вечер и не се  спичайте ...давайте нататък ....може по друга тема , може по тая ....няма лошо, само да е с добрия тон и по правилата на форума.

 Peace

# 267
  • Мнения: 160
Момичета нищо ли не искате от БГ? Списания, нещо? Аз ако не забравя ще донеса няколко от опит знам какъв кеф е да хванеш да почетеш нещо на български когато отдавна не си посещавал България.

Засега имам поръчани 10 пакета чубрица  Crazy от най-добрият приятел на мъжа ми. Той е идвал поне 3 пъти на гости и много харесва нашите подправки. В момента е студент и живее на общежитие и като го мързи да яде навън си прави тостове в стаята и задължително ръси обилно с чубрица или шарена сол, даже кани колеги и тях ги въвежда в тайните на българската кухня  Joy. Веднъж се похвали как впечатлил една мома с чубрица  Mr. Green брех викам му ще излезе че чубрицата е афрозидиак накрая  hahaha.  Какво да го правиш ерген човек без тревоги, много харесва българските жени и тайно харесва една моя роднина ама тя е заета, драма голяма!

# 268
  • Мнения: 2 952
 hahaha Имам 40 пакета чубрица  hahaha Joy

За списания не ща да те товаря аз ...майка праща , ти само ела пък ще  видиш ....Хич не се  ослушвай, че кафето чака.Аз искам един буркан лютеница "Дерони" от 2 лева и нещо ....едро смляна домашна  Mr. Green Стъкло не става да носиш , ще вземе да се счупи, мани ...Така , че оставаш без поръчка от мен  Mr. Green  Скица! ( аааа може една вафла "Морени" или "Боровец" ....боза и то не става  ...  Mr. Green, баничка мазна и то ....така , че  ако не разпльоскаш в жегите вафличките може да вземеш  ooooh! )  Ей.....България!  Heart Eyes Hug

 Wink

# 269
  • Мнения: 720
Пете бе ,не си казала .не съм ти пратила ...ти не мъ гледай че съм в лондон Mr. Green, засега живея близо до един огромен бг склад...всичко има  Crazy боровец,моровец, квот искаш ... и боза има ама се страхувам ,че няма да е годна докато стигне до Израелска земя.  Grinning казвай...

Общи условия

Активация на акаунт