Живот на семейни начала

  • 7 215
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 186
Според мен брака е само формалност. Щом двама души се обичат и живеят заедно прекрасно той е излишен разход. Наистина обаче обществото ни все още не е свикнало и не е до там развито, че това да е нещо нармално. Ако приятелката ти няма желание да се види в булченска рокля според мен няма смисъл да бързате. а ако няма и какво да ви притеснява нямате и нужда от някакъв лист хартия. успех и важното е да си се обичате подписа не прави нищо.

# 61
  • Мнения: 2 952
Това с узряването на момента е много успокоително....какво щв узрява още , щом е  узрял  до  няколко деца.....Удобно за пове4ето мъже мисля....

# 62
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
За съжаление обществото ни все още не е дорасло да приема като равноправни по-различните.

Извини ме...но с какво моите деца са различни newsm78
Имат дом..майка и баща...къде е разликата?

А колкото до това, че бракът дава сигурност...не бих заложила на тази опция.
Има достатъчно примери.

Въпросът е как ще възпитаме децата си. Ти ще им кажеш ли на твоите, че бракът е нещо, което няма нищо общо с равноправието на децата или напротив? Защото ти си човека, който възпитава и решава какво ще е бъдещото общество и докъде ще е дорасло...

# 63
  • София
  • Мнения: 5 828
За съжаление обществото ни все още не е дорасло да приема като равноправни по-различните.

Извини ме...но с какво моите деца са различни newsm78
Имат дом..майка и баща...къде е разликата?

А колкото до това, че бракът дава сигурност...не бих заложила на тази опция.
Има достатъчно примери.

Въпросът е как ще възпитаме децата си. Ти ще им кажеш ли на твоите, че бракът е нещо, което няма нищо общо с равноправието на децата или напротив? Защото ти си човека, който възпитава и решава какво ще е бъдещото общество и докъде ще е дорасло...



Reza, защо вадиш няколко думи от контекста на целия ми пост?
Аз лично не мисля, че децата ти са по-различни и така възпитавам детето си, но не всички мислят така. Затова дадох пример с другите деца в училище, защото по-малките деца особено могат да бъдат много жестоки към другарчетата си.
Как ще защитиш своето дете тогава? Какво ще му обясниш? Защото контрата е в тебе, а не в другия родител.

# 64
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
не ги вадя:)
прочетох целият ти пост. Надявам се да не смяташ децата на родители без брак за по-ралични...на мен просто ми избоде очите тази дума, но всъщност "различни" има доста по-широк смисъл...

Ще ги защитя, като ги науча сами да се защитават. И какво има за защитаване всъщност? Престъпници ли сме, че сме без брак? На кой му пука въобще и всъщност как децата ще разберат, че родителите на другарчето им нямат брак?

Обяснението е много просто - така сме искали и така сме направили.
Колкото до обидите...то май "копеле" си е официално обръщение вече:)
А когато бащата на детето е до него, когато то има нужда от помощ...едва ли някой може да го засегне на тема "баща".

...Иска ми се поне поколението на децата ни да бъде възпитано далеч от подобни простотии, като "дете на разведени", "дете на самотна майка", "вашите не са женени" и тем подобни....и с общи усилия, може и да успеем да докараме обществото до нивото, което мечтаем......или поне да го доближим...

# 65
  • София
  • Мнения: 5 828
Дано  Praynig

Не съм искала никой да обидя, извинявам се ако някой се е почувствал засегнат  Peace

# 66
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
 Grinning аз не съм се засегнала:)
но докато ние - родителите не се оттърсим от тези предрасъдъци няма шанс обществото да дръпне напред...затова...да работим по въпроса:)

Общи условия

Активация на акаунт