Как да накарам свеки да престане да ми звъни всеки божи ден???

  • 5 833
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 342
Оооо в това отношение ние биеме рекорда.Моята свеке няма равна в звъненето и  въпросите са и едни и същи .Няма оправия миличка .Казвала съм и го хиляди пъти дирекно,мъжът ми също е....оправия нема... Единственият начин е спиране на тел. или др.номер който не го знае.Болни и дърти изперкали мозъци кво да правиш.Търсят си забава и запълване на времето и си мислят,че това е най правилният за тях начин да досаждат,все едно си нямаме др.работа да им слушаме глупостите.

# 31
  • Мнения: 315
Не бих я карала да престане, даже да ми е досадно. Няма нищо лошо в това да се интересува от вас, и да се притеснява, когато не може да се свърже.

Навремето, когато нямахме телефон, аз най-редовно се обаждах на моята свекърва от уличен телефон,  просто да й кажа, че сме добре и всичко е наред. Човещинка  Simple Smile
аз, като бъдеща свекърва/синът ми е 7-год. Laughing Laughing/бих искала снаха ми да разсъждава така, а не
А на сина си не звъни, защото той не обичал да говори по телефона, като че ли аз обичам, ама как да я отрежа- не върви някакси. Май си въобразяват, че така държат всичко под контрол и са все още фактор в живота на децата.
така Twisted Evil
а по темата - нищо не мога да кажа -нямам свекърва - мъжът ми е сирак.

# 32
Когато не се обажда, що не се обажда? Когато се обажда, що се обажда? Ей хора направо се излагате с тия недоволства и все угодия няма.

Ами щом си толкова отворена и се дразниш, ми кажи и го в очите  Laughing
Или така не става, защото равновесието на лицемерието ти спрямо нея ще пропадне   ?? Представям си как и се мазниш , когато си с нея, и как я плюеш, когато не си с нея ...
Подло Лицемерие !

# 33
  • Мнения: 649
Когато не се обажда, що не се обажда? Когато се обажда, що се обажда? Ей хора направо се излагате с тия недоволства и все угодия няма.

Ами щом си толкова отворена и се дразниш, ми кажи и го в очите  Laughing
Или така не става, защото равновесието на лицемерието ти спрямо нея ще пропадне   ?? Представям си как и се мазниш , когато си с нея, и как я плюеш, когато не си с нея ...
Подло Лицемерие !



А не може ли всичко да си има мярка?

# 34
Когато не се обажда, що не се обажда? Когато се обажда, що се обажда? Ей хора направо се излагате с тия недоволства и все угодия няма.

Ами щом си толкова отворена и се дразниш, ми кажи и го в очите  Laughing
Или така не става, защото равновесието на лицемерието ти спрямо нея ще пропадне   ?? Представям си как и се мазниш , когато си с нея, и как я плюеш, когато не си с нея ...
Подло Лицемерие !



А не може ли всичко да си има мярка?

Aйде ново двайсе. Със сигурност си има мярка и нищо лошо не виждам жената да се обажда. Един Умен човек би отвърнал на загрижеността.
Само че повечето все от нещо се дразнят и все играят какви ли не театри и правят свекървите на малоумни. И в същото време всичките тези грам не са замислили, кой в случая излиза малоумния.Самите те, с тия всички преигравания и т.н

# 35
  • Мнения: 769
Може би, ако вдигнете телефона от първия път, няма да се налага да звъни още 6-7пъти.Това,че Ви задава едни и същи въпроси ме навежда на мисълта,че не общувате достатъчно и жената може би не знае какво друго да Ви каже,за да не Ви дразни.

# 36
  • Мнения: 4 733
 Аз дълго не успявам да мълча в подобни ситуации и вероятно след поредица от обаждания бих и казала " Моля те, не е нужно да звъниш на всеки час защото започваш да ме притесняваш. Детето е добре, синът ти също, ако има някакъв проблем и не успяваме да се справим ще ти позвъним ние."
nordina,  а длъжни ли са да общуват "достатъчно" постоянно с нея?

# 37
  • Мнения: 263
Брррррррррррр, и на мен би ми било неприятно да ми звънят така. Като иска да звъни на син си и него да тормози... Лично аз бих обяснила на мъж ми че майка му ме притесняа така, че понякога буди бебето или улучва неудобен момент и ще очаквам той да и каже да звъни на него... Все пак няма опасност да го завари да кърми примерно като реши да разтапя тел. от звънене... А и тои би трябвало да знае добре ли са всички, здрави ли са и т.н.
Иначе и аз и мъж ми се чуваме с родителите си поне веднъж седмично и смятам това за напълно достатъчно. 

# 38
  • Мнения: 649
Когато не се обажда, що не се обажда? Когато се обажда, що се обажда? Ей хора направо се излагате с тия недоволства и все угодия няма.

Ами щом си толкова отворена и се дразниш, ми кажи и го в очите  Laughing
Или така не става, защото равновесието на лицемерието ти спрямо нея ще пропадне   ?? Представям си как и се мазниш , когато си с нея, и как я плюеш, когато не си с нея ...
Подло Лицемерие !



А не може ли всичко да си има мярка?

Aйде ново двайсе. Със сигурност си има мярка и нищо лошо не виждам жената да се обажда. Един Умен човек би отвърнал на загрижеността.
Само че повечето все от нещо се дразнят и все играят какви ли не театри и правят свекървите на малоумни. И в същото време всичките тези грам не са замислили, кой в случая излиза малоумния.Самите те, с тия всички преигравания и т.н
Че си права си права. Ама си ги има както изкукали свекърви така и снахи!

Може би, ако вдигнете телефона от първия път, няма да се налага да звъни още 6-7пъти.Това,че Ви задава едни и същи въпроси ме навежда на мисълта,че не общувате достатъчно и жената може би не знае какво друго да Ви каже,за да не Ви дразни.

Наистина е така! Със сина си може да общува, но като няма какво да си каже със снахата и затова така скучен разговор  се получава!

# 39
  • Мнения: 959
Когато не се обажда, що не се обажда? Когато се обажда, що се обажда? Ей хора направо се излагате с тия недоволства и все угодия няма.

Ами щом си толкова отворена и се дразниш, ми кажи и го в очите  Laughing
Или така не става, защото равновесието на лицемерието ти спрямо нея ще пропадне   ?? Представям си как и се мазниш , когато си с нея, и как я плюеш, когато не си с нея ...
Подло Лицемерие !


Споко бе, рожбо! Stop

На тези загрижени свекърви, и в очите да им го кажеш, пак си звънят и това е.

Злата Баница, време трябва - време.
Моята свекърва е същата. От момента в който родих, първото си дете, се почна звънене по ТРИ пъти на ден. Все едно и също. Пълен отчет.
Изобщо не е лесно. Точно приспиваш детето, след едночасово носене на ръце, и си казваш - посядам секунда  и ставам, че не съм яла, спала, п****а, ииии звъъън. Изнервяш се, няма начин.

Провеждали сме, много разговори. Казвала съм и, че не е нужно да звъни толкова често. И не само аз,  и синът и, и свекър ми. Но това е, положението.
Разбирам я, загрижена е, притеснява се ама.... Tired

Сега, кротна - пак звъни, но не толкова често. За това ти казвам - търпение и време. Peace

# 40
  • Мнения: 1 763
Уф, при нас е същата работа. Но поне не звъни на мен, а на сина си. За телефонни сметки не се притеснява, защото звъни, затваря и чака да я набереш. Свекърът го прави същото и звънят сигурно по десет пъти на ден. От няколко дена сме се преместили в друг град, близо до техния, мъжът ми още не е започнал работа и сме леко притеснени, но на тях въобще не им пука. Още не са виждали детето, на мен не ми се ходи до техния град, защото с детето трябва да мъкнем много неща, а няма смисъл само за един ден. Те изявиха желание да дойдат да го видят, но мъжът ми трябва да отиде да ги вземе с колата и после да ги върне. Няма лошо по принцип, но като не се знае кога ще получим други доходи, освен майчинството ми, защо трябва да се дават допълнително пари за газ, като има много удобен междуградски автобус, по-редовен и по-чист от градския транспорт в София? Говорила съм с тях хиляди пъти, но резултат няма. Май никакъв съвет не дадох, само се оплаках, но ми олекна като споделих.

# 41
  • Мнения: 2 438
reme, нещо сте ги осиновили свекитата излишно. Те не виждат ли какво ви е положението или само егоизма им е в главата. Кажи им директно, че такова обслужване не им се полага.
Има един лесен начин за отсвирване на нахалници - говорите с отегчен тон, не казвате нищо и ги прекъсвате, защото имате по-важни неща на главата. Или оставяте гсм-а на вибрация. Или директно си казвате, че ви досаждат. Едно нещо е погрешно - да се оправдавате и извинявате, че не желаете да ви бъде досаждано.

# 42
  • Мнения: 2 641
размяням моята свекърва и свекър срещу т.нар. "досадници"   Mr. Green може да сте сигурни че никога няма да ви потърсят, дори да сте бременна с контракции и кървене, да пиете хапчета и да няма кой да ви изведе другото дете. може да сте хванали летен грип и да повръщате цялото семейство и да таковате в WC и пак може да сте убедени че никой няма да ви досади. гаранция ви давам че никога няма ни да ви звъннат, ни на гости да ви дойдат, пък да ви помогнат - НИКОГА ! залагам бая голяма сума ако ви "досадят". сега ако има желаещи казвайте аз приемам натрапливи оферти  Mr. Green

# 43
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз се сетих и за друг вариант Mr. Green
Звъни и ти всеки ден да я чуваш Mr. Green и така тя ще спре да звъни. Тъкмо няма да се набутва с телефон Mr. Green

Понеже те познавам знам, че имаш чувство за хумор Grinning Grinning Grinning

# 44
  • Мнения: 945
и аz много се ядосвам когато някой ми zвъни по няколко пъти ако не съм вдигнала. Помня, че дин път много силно наслох мъжа ми. Бях на касата не един магаzин и точно слагам продуктите на лентата и опашката мен чака. Един път zвънна, аz не вдигнах, втори път zвънна, аz пак не вдигнах... И така докато платя. След това какво му чу главата...  Simple Smile

Уговори се zа един час с нея, в който може да ти zвъни. И я накарай да zвъни само по един път. Ако не вдигнеш, zначи си zаета с нещо и когато се освободи8 ако имаш време ще и zвъннеш. На това не би трябвало да се обижда. А и предполагам, че след като се раzберете по броя на zвъненията, то ти ще се поуспокои8 и току виж си почнала да им се радваш  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт