Как да накарам свеки да престане да ми звъни всеки божи ден???

  • 5 845
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 293
Ох, като си помисля, че и аз съм майка на момче..  Confused

# 61
  • Мнения: 38
Така , значи аз имах същия проблем след като родих миналата година . То като се започна едно звънене , едни безкрайни телефонни разговори и обяснения вкъщи заприлича на тел . централа . Освен това първия месец идваше всяка вечер ,  за да поръси с вода против уроки  #Crazy, иначе е интелигиентна жена . Като изключим обръщането на пълната вана върху паркета , пушенето в кухнята докато приспивах малкият и т.н. , жената наистина ми беше в полза , без да влагам ирония . В един момент обаче всичите тези позвънявания , които се случваха без  оглед на часа започнаха много здраво да ме дразнят . Казах на мъжът ми , ако може по - деликатен начин да й каже , той обаче явно е бил много деликатен . Laughing и резултат нямаше . В един тройно критичен за мен ден , след поредното позвъняване ме обхвана див бяс и изтръгнах кабела на тел . После казах , че съм се спънала в кабела и така станала белята . Да не навлизам в още подробности , оттогава се чуваме значително по - рядко , явно ме разбра .
Понеже по - нагоре в темата , някои се изказваха относно загрижеността , на която не се отговаряло по - този начин , ще кажа следното , ако загрижеността се изразява в желана помощ при отглеждането на детето , да искам я . Но ако под загриженост се разбира " тел любов " и даване на безполезни и неискани съвети , ами не благодаря много !
Злата Баница според мен направо й кажи , че не ти е приятно или просто намери начин да бъдеш кратка и изчерпателна и приключвай по - бързо с разговора .

# 62
  • Мнения: 1 312
Силвичка,това с изсипването на ваната не го разбрах Rolling Eyes
Защо я е изсипала?
По начинът,по който го разказваш оставам с впечатлението,че не е инцидент...

# 63
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Извади полицейска забрана на свекърва ти да ти звъни и не забравяй, че и ти си майка на момче.
Като поотраснеш малко ще ти мине типичното за момиченцата поведение и нещата рязко ще си дойдат на мястото.

# 64
  • Мнения: 290
Ами дразнещо е звъненето да.
А с бебе не винаги може да се вдигне телефона. Бебето може да спи, може да го кърмиш и т.н.
Моята свекърва се обажда и пита "как си". В момента, в който си отворя устата и аха да изрека дума започва да говори за себе си, да се оплаква от каквото свари и да се извинява,че няма възможност да помага. Това всеки път. При условие,че помощ от нея аз не искам.След всички тези приказки, които ми приказва.
Такъв тип обаждания не ми трябват.
Свекърва ти може да е загрижена, но според мен ако иска да се осведоми за състоянието  - на теб и детето нека го прави по умерено.
Обаждания по 10 пъти на ден и то всеки ден са нещо изключително досадно и ненужно за мен.
кажи и че през деня имаш ангажименти с къщата и детето и не винаги можеш да вдигаш тел.Посочи и някакви удобни за теб часове през които може да звъни и кажи,че ако не вдигаш значи наистина не можеш и имаш по спешна работа.

# 65
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Злата Баница,тя добре ти звъни всеки божи ден,но ако всеки път и казваш ,че имате проблеми или нужда от помощ дали ще дойде веднага или звъненето и е профилактично....,една формалност......?
Защото от звънене по телефона и реална  отзивчивост за подкрепа и помощ,са две различни неща и не винаги се препокриват с представите ми за загриженост.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята по едно време ми кликваше на мобилния и чакаше да я набера. И така по няколко пъти в деня. И аз започнах в един момент да вдигам и да я набутвам. И се спря със звъненето. Сега звъня рядко от благоприличие, но ме дразни като вдигне и ми каже -" какво има". А аз никога не съм я търсила за помощ. И детето никога не е било при нея на гости без нас. Просто не иска да го гледа, било я страх, била палава и т. н. простотии. По добре е да си отиде тя на Вършец за 20 дни отколкото да се занимава с деца. Това е нейната логика. Не е гледала нито едната си внучка, така че не е отношение, просто жената си живее живота и трябва да е най важната .

# 67
  • София
  • Мнения: 1 274
Не разбирам наистина какъв е проблема  ooooh! Щом и бащата се чува всеки ден със сина си, очевидно че това е стереотип в семейството - да се чуват всеки ден. Аз също говоря всеки ден с родителите си (с мама може и повече от веднъж) и също така бих искала да поддържам ежедневен контакт със сина си след време. Според мен това е обичайно и показателно за отношенията в семейството. В семейството на съпруга ми нямат тези навици.

# 68
  • Мнения: 1 312
с мама може и повече от веднъж.
Аааа,с мама може Wink
Виж "свекито" е друго животно Mr. Green
И мойта звъни редовно/ама не чак толкова/,задава въпроси,но не чува отговорите.
Хич не си го слагам на сърце.
Честно казано повече бих се дразнила ако не се сеща за нас.
Щото и такива случаи има.

# 69
  • Мнения: 114
и на мен всеки дем ми звънеше свеки(защото беше на моята сметка). имам 500мин,а за роднини и приятели не ми оставаха. чукне,затвори,аз я набера,а тя все за дъщеря си др. внучка говореше. накрая ми писна и й кажа"искаш ли да говориш с Ники(дъщеря ми)?"давам тел,говорят 5 мин и аз се обаждам да я осведомя,че Ники не иска да говори с нея(а Ники е на 1,10г). вчера дори ми звъни,аз я набирам, а тя"мога ли да говоря с Ники, "еми може!!! Laughing"след 5 мин дърпам тел и казвам,че Ники не ще да говори.та пика как сме, как др й внучка била болна и бля-бля...моята прави беля,аз й  се карам, а свеки"защо толова се караш на това дете????"(малката блъскаше с бутилка по принтера на баща си),а аз"защото съм лоша майка!!!" до там беше разговора. и няма да ми се обади в следващите няколко седмици Wink Laughing Laughing

# 70
  • Мнения: 139
Моето виждане е, че трябва всичко да се казва директно, пък било то отсрещната страна да се разсърди. Моите свекър и свекърва са страхотни хора, особено свекърва ми е толкова страхотна жена, че в стремежа си да направи добро да ни угоди и ме влудява на моменти, и си и казвам направо какво ме дразни да не го прави.  През бременността ми се наложи да живеем 3 месеца заедно, е изядохме се, всеки ден бяхме на кълбо. Като дойде време да се изнасяме и казах " Само да си се приберем в нас, не искам по никакъв повод да ви чувам и виждам 1 месец". И минава близо месец мен ми стана едно такова никакво дето не се обажда и и звъня на жената - Леля Таня и викам и я питам що не се обажда, и тя ми викам ми ти нали ми казах да не звъня един месец и аз изпълнявам какво да правя. Искам да ви кажа, че от година и нещо не сме се карали, не ме е изнервяла, разбираме се чудесно. Е не всеки има късмет със свекърва като мен, но предпочитам да съм мразена, отколкото да играя по свирката на някой, да му мълча и да си трупам цялото напрежение в мен.

# 71
  • Мнения: 219
Момичета,много ви благодаря за отговорите Hug Hug,днеска втори ден не е звъняла Crazy,явно като напоследък често взех да не вдигам и оня ден като е звъняла 8 пъти пак не съм, се е сетила вече Hug
yav4e_mrav4e ,няма лошо,разбира се че всяко семейство си има даден стереотип и разбирания,но да не ми ги налагат на мен,да си му звънят на мъж ми,що на мене ежедневно аджеба!? Hug

# 72
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
1. Изключваш БТК телефона под предтекст, че не го ползваш, понеже си на изгоден абонамент на мобилния;
2. Вдигаш и мобилния само когато искаш;
3. Ако упорства - винаги вдигаш и я оставяш да се набутва, в края на месеца като и пристигне сметката ще престане.

# 73
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Ей, момичета какво са ви направили жените!Каква е тази злост?Ами нали и вие ще станете свекърви-или го забравяте!!! Търпение му е майката!!! Peace

# 74
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
Ей, момичета какво са ви направили жените!Каква е тази злост?Ами нали и вие ще станете свекърви-или го забравяте!!! Търпение му е майката!!! Peace


   А не може ли да си свекърва, без да досаждаш?  Peace

Общи условия

Активация на акаунт