СНБМ - инициативи - 22 част

  • 19 292
  • 481
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 895
Имам идея, обърнала съм се към когото трябва - очаквам отговор Peace

# 271
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Креми, аз сутринта пуснах тема в правилата, да си питам, щото теб те нямаше.
 За плаката съм съгласна с Мрънкащата  Peace
 За общината чакаме Влади, днес сутринта каза, че ще отиде.
 За бюджета нека каже Хриси правила ли е нещо, а аз м/у другото ще ти пратя това което на мен ми прати Доли да го прегледаш, освен това ни трябват цените на печатниците, Данте, ти ли каза, че имаш нещо предвид, дай инфо.

# 272
  • София
  • Мнения: 6 261
Раде, за печатниците правилно си се ориентирала към Dante - тя има цялата информация за цени и т. н., а и си е "отговорник" по печата, иначе една от офертите ни (тази, която ни е "резервна") я има в пощата.  Peace

# 273
  • Мнения: 934
Готово е разрешението от общината.Дата 26.07.2008, часът от 16:00 до 20:00, за тока имам телефон на човека който отговаря за него. Трябва да се свържем с него и да се уточним. Казвайте на кого да давам телефона. И аз мога да говоря с него само кажете какво точно трябва да искам.
Документът от общината е в мен. Раде дай да се видим на по бира тази седмица и да ти го дам.
Това е засега от мен, ако има друго свиркайте.

# 274
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Влади  Hug smile3525  beer3
 Даже заради теб ще си разваля диетата и ще пия бира, само нека е след някой и др ден, че сега съм във финансов колапс  Crazy
 Телефона на човека ми го прати на лични, ще трябва на момичетата от МВ

 М/у другото темата ни се намери, за което благодаря на мамма, че толкова бързо се погрижи!   bouquet
 Креми, предполагам и ти си сред виновниците за появяването!   bouquet

# 275
  • Мнения: 5 401
Днас в пощата сме получили покана от ФРГИ за участие в годишната среща на 11 юли! Крайния срок за подаване на формуляр е... вчера - вероятно е грешка.

# 276
  • Мнения: 2 534
Моми4ета, аз за съжаление няма да мога да присъствам на празника ,пътувам за морето на 25,  но ще помагам в подготовката. Ще помоля само да имате търпение в петък да ми мине делото за развода , 4е да се успокоя малко  Sad
Къде се намира т'ва 4, да му се .... Thinking

# 277
# 278
  • Мнения: 3 336
Мацки, здравейте! Завърнах се от морето, бях там само за 4-5 дни.

Доли, още веднъж честито Ивче  bouquet Да ти е жива и здрава и само щастие и никакви грижи с нея  bouquet

Данте, гледах текста на плаката и има едно нещо, което трябва ад се коригира. Пише СДружението ... има удоволствието да ви поканиМ, нещо от сорта беше, просто да се махне множественото число, сдружението е едно. Ако е членовете на СНБМ тогава е друго, не знам какво сте коментирали за текста, просто това ми се наби на очи. В организацията празника нямам никаква възможност да се включа, надявам се да съм тук за самия празник.

Малко извън темата, ама много съм се притеснила за ставащото с тези взривни усройства днес. Ако случайно някой все още не знае, не извеждайте децата навън днес, съвсем близо до София гърмят взривни вещества и все още няма яснота какво става. Евакуират хора и т.н. Също ми мина през ума да преварявам водата, която наливам от чешмата, но засега имам няколко бутилки с минерална вода. Дано бързо премине цялата ситуация и да няма жертви Praynig

# 279
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Момичета, моля някой да се заеме с конкурса и тн на ФРГИ, този дето имаме покана в пощата. Обадиха ми се сега да ни помолят да се включим и удължават срока до понеделник на обяд. Аз сега ще прегледам нещата, но понеже ме боли стомах не знам колко ще се справя, предполагам ще трябва някой да минава след мен и да редактира.
 На срещата ще трябва да отида аз, щото съм ходила на обученията.

# 280
  • София
  • Мнения: 6 261
Раде, мога да ги погледна събота и неделя, щом срокът е до понеделник.  Peace

Ето и още малко статии:

http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=6733

http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=6734

# 281
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Спяща, за конкурса пляскам текста от отчета, който предполагам е близо до изискванията и само ще трябва да се редактира. Ще го пратя на пощата. Всеки който намери време, моля да погледне и нанесе корекциите, които намира за нужни.  Praynig

# 282
  • Мнения: 4 181
Момичета, да ви разкажа накратко за срещата със зам.-министър Лазаров в четвъртък, че все не мога да намеря време.

Обсъждахме 4 основни въпроса:

1)новият отпуск, на който ще има право бащата – това което предлагат е доста разумно, уточнихме се, че тези 15 дни са работни и че може да ги ползва бащата, тоест не е задължително майката и бащата да са сключили брак. Трябва само бащата да е записан в акта за раждане като такъв и да декларират, че живеят заедно. Този отпуск ще бъде уреден в Кодекса за социално осигуряване и бащата ще получава 90 % от дохода си.

2)Бащата да има правото майката да му прехвърли отпуска за бременност и раждане.  В момента майката може да прехвърли само отпуска за отглеждане на малко дете, тоест след изтичане на 315-ия ден. Идеята на МТСП е да има възможност майката да прехвърля след 6-ия месец отпуска на бащата , тоест 3 месеца преди периода , който е в момента.

3)Програмата за детегледачките – предлагат от 2009г майките да имат право да наемат и свои близки пенсионери, които да получават половината от МРЗ.

4)Обезщетението за майките на близнаци

Ние трябва да изготвим официално становище по предложенията, както и нашите предложения в най-кратък срок

Наши предложения:

1)Този отпуск да може да се ползва не задължително от изписването на детето, а например в срок до 20 дни от изписването, защото винаги може да се случи бащата да е командировка или да е болнични или нещо друго и да не може да го ползва

2)По второто предложение си мислим дали да предложим да може бащата да се ползва от това право още след изтичане на 135-ия ден, тоест след 3-те болнични.

3)По програмата за детегледачките естествено ще участваме в обсъждането на детайлите. Освен това ще обмислим предложние във връзка с близнаците – идеята е да могат майките на близнаци да ползват в началото помощ – единия вариант е помощ за отглеждане на децата, другия е помощ в домакинството. Ще помоля Кали, Креми и Айла да помислят по въпроса, да пуснат темичка в близнаците и да видим какво ще измъдрим

4)Относно майчинството за майките на близнаци – МТСП, както и НОИ са категорично против промяната на КСО. Излязоха с доста добри аргументи, ако трябва да бъда честна. В същото време те признават нуждата от допълнително обезщетение за майката на близнаци, но не искат да бъркат осигурителния модел със специфичните нужди на дадена група. Съгласни са да направим промени на Закона за семейни помощи за деца, като там да уредим статута на майката на близнаци, което не означава, че това ще е за неосигурени майки. Ще важи  за всички майки на близнаци. Така както там е уредена еднократната помощ за раждане, която не зависи от дохода, а и за близнаците там има преференции. Трябва да поработим сериозно.


Момичета, другата седмица заминавам комадировка, имам да чета над 150 страници материали за командировката отделно от текущата ми работа. Просто нямам никаква възможност да влизам да чета. Чувам се с Радето да следя нещата по празника. Разчитам на вас.  Hug
Много ви моля обсъдете проблемите за МТСП, защото трябва да имаме официално становище скоро. Praynig

# 283
# 284
  • Мнения: 934
Обади ми се Анна Мельова от предаването Зона 3 по Канал 1, февруари месец правиха предаване за детските градини, заедно с наш представител и Фандъкова. Сега пак искат да направят такова за да видят докъде стигнаха нещата. Помоли ме да има наш представител там за да обясни. Ще поканят и представители на общинския съвет.
Куки специално към теб ми е запитването, ти си най-навътре в нещата, дали ще можеш да отидеш на 14.07.2008г. ???
Та това ми е въпроса оставям на вас да решите, аз не мога да участвам, съвсем в краен случай мога, но ще трябва да си отменя доста ангажименти.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт