ПЛЕВЕН - 55

  • 12 267
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 973
Tess явно ти е писано да си стоиш в България, никаква чужбина  Grinning

Atrakcia , чудесна новина, поздравления!

Merian скорошно оздравяване  Hug!

TINA голям хубавец ти е синчето  Heart Eyes.

Траяна май пак се опитва да се разболява, а имаме национална среща на майчетата набор 2006г. този уикенд. Дано е само временно неразположение, че....вече ще хващам гората  Sad

# 16
  • Мнения: 2 556
Да, Силата е с мен Crazy Накъдето се запътя и се почва  ooooh!

# 17
  • Мнения: 2 070
Какво ви притеснява времето? По-топло е от вчера сутринта, а дъждеца е супер лек и приятен. За мен е идеално, че в жегите бременна се подувам в ходилата, вчера мерих едни сандали и 39 номер не ми стана, а нося 38.  Laughing

Миленче честито!

Това за реактора е достатъчно притеснително, независимо дали в Словения или тук, на една ръка разстояние е .

# 18
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 796
Ще видим ЕС как ще реагира на това и дали ще иска да се спре този реактор

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Да, Силата е с мен Crazy Накъдето се запътя и се почва  ooooh!
Какво ли ни очаква в Плевен? Ако нещо се случи ще знаем кой е виновника. hahaha Joy

# 20
  • Мнения: 2 556
Спокойно, важи само за чужбина явно  Grinning

Реактора е напълно спрян от снощи, занапред не знам как и дали ще работи, дават го напълно безопасно това изтичане на охладителна течност засега!

# 21
  • Мнения: 5 026
Гледах и аз новините сега. дано наистина няма изтичане и не прикриват информация  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 872
Здравейте  Simple Smile
Атракция,чудесна новина ,честито и на Бужи,че ще става батко  Grinning

Гледах и аз новините сега. дано наистина няма изтичане и не прикриват информация  Simple Smile
Да,имам спомени от аварията в Чернобил и как никой нищо не спомена за това

Тина, красавец е този Никола  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 4 390
Тесс, голям си карък! Hug
Помисли над миналогодишната оферта. Grinning

Атракция, хубава новина! Лека и безпроблемна бременност пожелавам на сестра ти!

Тина, много хубаво момченце е Никола, да ви е жив и здрав!

Валенце, добре дошла!
За сока - 2 кг череши, 500 гр. захар, 2 литра вода

Черешите се измиват,почистват се от костилките и се изстискват. Смесва се с водата и захарта и се разбърква докато захарта се разтопи. Прецежда се с гъста цедка и се налива в шишета.
Или: смачкват се, прецеждат се, добавя се захарта и се вари с водата, докато се сгъсти. Малко преди да се свали от огъня, се добавя щипка лимонена киселина. Готовият сироп се налива в бутилки още топъл.

Сокът се получава по два начина: като се смачкат и пресоват /по-меките плодове - ягоди, вишни, къпини и пр./ или като се варят до омекване /по-твърдите/ и сокът се прецеди през марля.
Сиропите се варят на силен огън.
Гъстотата на сиропа се определя, като се  капне изстинала капка в чаша със студена вода - ако капката падне на дъното на чашата и при разбъркване се разтвори - сиропът е готов.
Готовият сироп се налива горещ в затоплени, добре подсушени бутилки, които се запушват, след като сиропът изстине напълно и се съхраняват на сухо и хладно място.
Сиропът може да се приготви и по студен начин, без да се вари, като към плодовия сок се прибавя необходимото количество захар и се бърка, докато се разтопи.
Сиропът се прецежда през марля и се налива в бутилки, които се преглеждат често.
Ако се забележат признаци на ферментация, сиропът се възварява с прибавка на захар /по 250г. ва 1литър сироп/ и се налива горещ в затоплени шишета. Приготвения по студен начин сироп е по-ароматичен, по-вкусен и по-ценен, защото са запазени витамините на плода.

Още една рецепта:
Измиват се /3кг/ и без да се изваждат костилките се смачкват. Престояват 1 денонощие. Залейте ги с 5 чаши вода и прецедете сока през тънко платно. След няколко часа отново прецедете, за да се отстрани утайката. Премерете го и прибавете на 1 л. сок 800г. захар.
Сложете сиропа да ври на силен огън, като обирате пяната, докато се сгъсти, колкото е необходимо. ПРибавете лъжичка лимонена киселина 3-4 мин. преди да го свалите от огъня.Налейте горещ в затоплени бутилки.


Мериан, оздравявай!

Люси, дано не се разболее Тери!

# 24
  • София
  • Мнения: 9 859
О,Дивиана,мерси за рецептите! HugЩе го правя по студения начин,една приятелка ми изпрати същата като твоята рецепта.Ще ви каня на сироп,видяло се е..дай Боже в новия апартамент. Wink

# 25
  • Мнения: 5 026
Мерси за честитките и пожеланията, ще ги предам на бъдещата мама  Hug

Мериан, стягай се, дано не заразиш Ники  Peace Люси, вие също, че стига вече,де  Hug

Тес, кво да ти кажа, явно късмета все за теб "работи". Да сте живи и здрави, другото се нарежда Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 9 859
Просто не успях да се въздържа-ако сте чували израза те ти ,булка,Спасовден най-вероятно не сте го свързвали с това: Mr. Green
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=301221.0

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Запис и аз в новата тема  bouquet
Много сте изписали,връщам се да чета

# 28
  • Мнения: 5 026
Бужи май е пак вирусен - като го взех ми казаха,че от 14ч. акал 3 пъти, разстройство имал. Откато съм го взела не е дрискал,няма Т, моля се да е минало каквото е било. Минава пак на лечебна хумана,,защото той без мляко не може Simple Smile

# 29
  • Мнения: 765
Атракция, честита новина за бебчето. Поздрави на бъдещата мама.
Дано Бужи не е лепнал някой вирус.
Тази вечер ще ходим с Габи на пицария, надявам се да не ни изгонят от там. Направо не ми се ходи от сега.
Тина, Никола е много хубав с този костюм. На теб прилича ми се струва.

Общи условия

Активация на акаунт