някой знае ли за друг такъв случай в детската градина....?

  • 3 055
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 146
Доколкото знам има официално възможност, като плащаш половин такса, да пазят мястото на детето.

Именно! Каза ми го лично домакинката на нашата градина. В нащата градина има такива деца.

# 31
  • Мнения: 1 172
вчера бяха изкарали групите навънка - ами повече от 10 деца в група не видях......явно тази практика добре просъществува

Ти сериозно ли мислиш, че виждаш малко деца, защото родители им си плащат, за да им пазят място?! Децата през летните месеци са по-малко. Даже, доколкото ми е известно, в летните месеци могат да отсъстват неограничено дълго време и не се изисква да носят бележки за това.
Възможно е да има такива случаи, каквито описваш, но определено не са 15 от 25 в група.

# 32
  • София
  • Мнения: 665
Да,знам за такъв случай, но за да се направи проверка трябва да кажеш името, а ако знаеш името, значи познаваш човека, тогава пък е гадно да го изпортиш. От друга страна те са се подсигурили всичко да е законно по документи.

# 33
  • Мнения: 24
Гадното е, че директорките необявяват всички места. Но май колкото и да малим за проверки си оставаме нечути.

# 34
  • Мнения: 8 999
Възможно е да се пази място, ако си плащаш такса /не знам със сигурност дали трябва да е в пълния размер или е половината/.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мисля, че е половината от размера на пълната такса отсъствието по семейни причини. Но си мисля, че трябва да има и някаква посещаемост. Но тези моменти се уговарят с директора. Така, че не трябва да се вини само майката. Постъпила е така, защото и е позволено.

# 36
  • sofia
  • Мнения: 8 939
....и так аисках да чуя вие какво правите и как процедирате.
Големия го бях спряла от ДГ (1 група) за зимния период, когато се роди малкия. Тогава още не беше въведено това с половината такса и просто с една молба за какъв период няма да посещава стана това нещо.
В началото на септември пак тръгна, но по ред причини след два месеца го отписах окончателно. Сега съм се спряла на варианта той да тръгне директно на предучилищна, а малкия на ДГ в 1 група. Тази една година след майчинството още не съм я измислила точно как ще я караме.
Между другото и директорката на нашата ДГ ме питаше дали Борис ходи в друга ДГ, защото присъствал в списъците на още една ДГ (това се развива есента на 2006), а аз бях подала молби в общо 4 ДГ и явно някъде са го "записали".

# 37
  • Мнения: 2 039
Аз пък мисля следното: при условие, че наличните места в детските заведения са толкова оскъдни, а толкова много родители се нуждаят от тях неистово, няма как да няма злоупотреби, корупция и връзкарство!!! Нормално е, в такава държава живеем, прави ни такива. Всеки се спасява със зъби и нокти, какво толкова чудно има?

# 38
  • Мнения: 1 312
Имам позната,чието дете ходи по 2-3 дни в месеца на ясла и пак и се пази мястото.
Става дума за санаториалната ясла,където е още по-трудно да се уредиш.

# 39
  • Мнения: 1 080
Знам ,детето се водеше две или три годни ,че ходи на градина , а всъщност ходеше един път на три месеца ,баба му го гледаше ,просто беше близка с директорката .И най- смешното че тази бабка ми говори за възпитание  Laughing

# 40
  • Мнения: 2 641
въх значи не е само в нашата градина. все пак ставаше дума че 2 години заема място без нито един присъствен ден. казах името на детето и на майката в градината. "спомниха си" че има такова дете. аз записах дъщеря си но се разбрах че ако се откажа просто ще запишат следващия в списъка на нейното място. не ми иде отвътре да прецаквам някой, не ми е на зор ни за пари да работя, ни нея да я давам задължително. все пак ако и е добре като тръгне я оставям да си ходи и така. а и да спомена че въпросната майка на това дете ми беше доста симпатична, но след това което нарочно прави с мястото и други подобни изцепки, вече ми е извън списъка с кварталните познати. такава селения може и да се толерира от някои, но от мен не  Naughty

# 41
  • Мнения: 66
В нашето ОДЗ, в ясленската група - групата намоя син, има поне 10 - 12 такива случая, лично една от госпожите ми е казвала, че по списък са 39 деца, а реално в здравите периоди ходят максимум 27 деца и се страхуват да не някой от тези дето уж не идва да се присети да тръгне сега, че нямат свободни креватчета. Всички виждат, че това е нереален и абсурден брой деца. Познавам лично семейството и едно от десата, които не са стъпвали в градината от началото на учебната година, но пазят мястото си, и не ги виня, щом системата ги поощрява срещу 20лв. на месец да си пазят място и да са спокойни че няма да преживеят пак ужаса на още едно класиране.
И за ОДЗ-то май е добре - взимат пари за повече деца, отколкото гледат...
Решение според мен скоро нямя да се намери, изглежда някой има полза от тази истерия около детските градини и въобще в цялата ни държава. Подобна и далеч по-тежка ситуация предвиждам, когато това поколение стигне до училищата... жална ни майка тогава!!!

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 04:24 от minorka

Общи условия

Активация на акаунт