ИСТИНА ЛИ Е.......

  • 7 597
  • 114
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 123
Доколкото прегледах някои рецепти по Дюкан, ще ви кажа какво ме смути -
1. Много месо - защо не е добре - защото от една страна, така поглъщаме всички вредности, които е натрупало животното. Нека не се заблуждаваме, че всички пиленца и прасенца са яли само чиста тревица и чисти фуражи. Ние гледаме да не се тъпчем с нитрати генномодифирани храни, а дали знаем с какво са хранили животните. Отделно им дават хормони и антибиотици.
От друга страна многото протеин товари организма с вредни продукти от разпада си, а в същото време организма от протеин може да образува както мазнини, така и въглеидрати. С други думи, ако организмът е склонен да трупа мазнини, то ще преобразува протеините пак в мазнини.
2. Допускат се химични вещества като аспартам (гледам, че кола-лайт е разрешена) - което е нещото, от което се оплакват от проблеми с паметта.
3. Парафиново олио - ами не знаете ли какво е това, това не е олио, т.е. не е мазнина, а въглеводороди. Ако не ми вярвайте, потърсете го в гугъл и ще видите, че има леко разхлабващо действие, но не се препоръчва да се употребява често, защото уврежда черния дроб и намалява всмукателната способност на чревната лигавица. С други думи, уврежда червата.

Истината е, че за да се отслабне, човек трябва да се откаже от излишествата. Не се нуждаем от толкова много храна, която сме свикнали да приемаме. Трябва да се откажем от колбаси, газирано и всякакви "сокчета", от всякакви сладкиши, бял хляб и тн.

Отслабване, след което отново се минава на тортички и чипсове, води обратно до напълняване и това е положението. Няма диета, с която хем да се тъпче човек с какво ли не, хем да отслабва.
Знам доста за биохимията на човешкото тяло и как функционира.
1. Ти ядеш ли месо? Защото това за вредностите и химията го има и когато ядеш месо и не си на протеинова диета, нали? Така че този въпрос е доста общ и не касае само този режим на хранене.
 Ако разбираше от биохимията на човешкия организъм, щеше да знаеш, че организмът използва протеините за градивен материал и трябва буквално да не ти останат никакви въглехидрати и мазнини в организма, за да почне да ги използва за енергиен източник. И тогава пак не ги преобразува в мазнини, защото когато се е стигнало до там, му трябва всеки енергиен източник за да оцелее. Тогава наистина е вредно, но да гладуваш или да пазиш диета, когато си буквално ''кожа и кости' е вредно независимо кой режим на "нехранене" използваш и е по-скоро психологически проблем.
Колко точно е много месо? Защото на мен ми се налага да ям по два пъти на ден, заради диетата, но не мисля, че е много. Просто не го ям с хляб и картофи, а със зеленчуци. И не мисля, че е по-вредно от това да ядеш месото с хляб, например. Има много медицинска обоснованост в разделното хранене и този режим е напълно в духа му.
2. Това, че се допускат подсладители, не те задължава да ги ползваш, нали? Можеш да пиеш кола лайт и да използваш подсладители и без да си на този режим на хранене. Да не говорим за диабетиците, например, които ги ползват цял живот в сравнение с Дюкан, при който захарта е забранена, само докато отслабваш.
3. Същото важи и за парафиновото олио, което, както си прочела, може да бъде вредно при продължителна употреба. Никой не те задължава да го ползваш, то служи за облекчение на тези, на които им е трудно да ограничават мазното, но не е задължително. Това, че намалява всмукателната способност на чревната лигавица, ограничава поетите калории, с други думи е временно, докато премине през червата и не ги уврежда, както си мислиш. А това за черния дроб - имаш ли представа колко вещества са потенциално опасни за него и за бъбреците? Всяко лекарство, което поемаш, всеки консервант в храната ти, нитритите в колбасите и т.н.
А по въпроса, който видях по-горе дали съм виждала дебели вегетарианци - лично познавам точно такива.
Ако и вие отслабвате, докато си ядете колкото искате, а цял живот сте били гладни и дебели и вие ще сте екзалтирани.
Помислете добре и прочете добре, преди да критикувате нещо, което не познавате.

# 31
  • Мнения: 5 873

Помислете добре и прочете добре, преди да критикувате нещо, което не познавате.

Мисля,че имам право да се изкажа,защото изкарах достатъчно време на режима за да опозная и недостатъците...
Липсата на всякакъв въглехидрат е доста опасно нещо.Няма да коментирам катастрофите,които се случиха на дами,които бяха в момента на този режим,виенето на свят и сърцебиенето....
Защото ако ги питаш,това няма нищо общо с  режима. Sunglasses

# 32
  • Мнения: 1 085
Искам да кажа само че от както съм на диета карах един месец с нея(Не Дюкан а моя си диета) вярвайте ми цял месец се въртях в леглото.Да , свалих 5 кила но беше направо ужас.Сега пак съм си на диета но си позволявам повече неща и почнах да си спя спокойно и непробудно най - вече.Не знам дали е вредна или не вредна диетата на Дюкан но няма да е спазвам точно нея. Naughty

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
.Няма да коментирам катастрофите,които се случиха на дами,които бяха в момента на този режим,виенето на свят и сърцебиенето....
Защото ако ги питаш,това няма нищо общо с  режима. Sunglasses

Нямаше да пиша, но това ме провокира, защото аз бях едната катастрофирала. Ванче, защо не ме попиташ ти защо съм катастрофирала. И дали гумата, която се пукна и ме изкара извън магистралата в дерето беше поради това, че спазвах Дюкан. Извинявай, всичко съм очаквала , но не да чуя точно това и то от човек като теб.

# 34
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Така погледнато, никой не ме задължава и да спазвам диетата на Дюкан.  Mr. Green

На мен ми е ясно, че спазващите диетата са силно надъхани.

Искам да кажа само още едно нещо - човек е атакуван от две индустрии - едната ни кара да дебелеем, другата - да отслабваме. Даже бяха си направили общо изложение в НДК - шоколади, сладки неща и продукти за отслабване.
Погледнете рекламите - чипсове, солети, кубети, шоколад, кроасани - и после всякакви чудодейни хапчета за отслабване, вкл. и книгите за диети.
Всичко е просто за печалба на наш гръб.
Никой не рекламира салатка от домати, прясно зеленце или червени ябълки.
Дебелейте, пък после ще ви учим как да отслабнете.

# 35
  • Мнения: 487
Добре ,че казаха по телевизията ,че диетата увреждала бъбреците иначе незнам какво щеше да ви заболи.Ама я се стегнете та тахекардии ли не ,бяха та бъбреци и амнезия ли,значи според вас ако се яде без хляб и мас непременно ще се разболееш!!!Това вашто си е чиста хипохондрия

# 36
  • Мнения: 5 873

.Няма да коментирам катастрофите,които се случиха на дами,които бяха в момента на този режим,виенето на свят и сърцебиенето....
Защото ако ги питаш,това няма нищо общо с  режима. Sunglasses


Нямаше да пиша, но това ме провокира, защото аз бях едната катастрофирала. Ванче, защо не ме попиташ ти защо съм катастрофирала. И дали гумата, която се пукна и ме изкара извън магистралата в дерето беше поради това, че спазвах Дюкан. Извинявай, всичко съм очаквала , но не да чуя точно това и то от човек като теб.

извинявай,ако съм те засегнала.нямах го за цел.

факт е ,че аз не се чувствах добре с режима.

# 37
  • Мнения: 1 417
Ванче,добре се изказа .Браво!Безвъглехидратният ми мозък добре си спомня,че и ти с тази диета отслабна. newsm78И то доста продължително време беше на нея.
Момичета , никой не ви кара да спазвате режима на Дюкан има толкова много диети,режими ,схеми на отслабване спокойно можете да изберете нещо ,което няма да ви вреди. Laughing

# 38
  • Мнения: 5 873
Добре ,че казаха по телевизията ,че диетата увреждала бъбреците иначе незнам какво щеше да ви заболи.Ама я се стегнете та тахекардии ли не ,бяха та бъбреци и амнезия ли,значи според вас ако се яде без хляб и мас непременно ще се разболееш!!!Това вашто си е чиста хипохондрия

малко неподготвена се изказваш,не мислиш ли?
на режима  бях преди година , телевизията тогава не е и сънувала Дюкан.
и лично аз съм далеч от хипохондрията,рано ми е още.

# 39
  • Мнения: 8 242
Абе що така гледате на хората в чиниите кой какво яде  newsm78 На вас бъркат ли ви по гащите  Mr. Green
ВСЯКА диета е вредна. Включително и тази, която е позволила да станем с наднормено тегло.. Няма такава, която да позволява да се яде всичко и да си топ модел..
Всяка храна може да е и вредна, и полезна..
Била съм на Суровоядство. 7 месеца. Свалих 30 кг още първите 3-4 месеца. Ами качих си ги за по-малко от 4..
Сега свалям по 1 кг на седмица, което не смятам, че е вредно, бързо или унищожаващо организма..

Кърмя. Не спазвам СТРОГИЯ режим.
На който не му харесват 1 и 2 фаза - ми да пробва с 3та. Тя е най-балансираната (поне според мен) .. макар че предполага по-бавно сваляне. Което разбира се е и по-здравословно.. Има и плодове, и зеленчуци, и хляб.. че и шоколад и сладколед ако щете Simple Smile

Всеки иска да свали за максимално кратко време масимално много килограми.. Еми няма как са стане с никоя диета.. и да няма после отражение върху организма..

Това че в момента Дюкан е на мода - затова се шуми токлова около него..

А малко ли шум имаше за прехвалената Емилова с чая и плодовете.. Супер, мупер - и хоп килата на обратно.. 

# 40
  • Мнения: 3 202
Моята амнезирала главица ми напомня, че Ванчето бая мазнинка беше мушнала в рецептите.
За мен надъхването е огромно. Мноооого ме надъха Дюкан. Отслабвайки не ходех, а летях. Десетки мои познати започнаха след мен. И не защото съм ги агитирала, а защото станах от дебела свиня-страхотна мацка. Пращала съм на лични идеалните си  изследвания. Наистина, склонните към дебелеене трябва винаги да внимават, какво слагат в устата си. Всяко прекалено нещо е вредно.
Ако бях наднормена с три килограма, щях и аз дълбоко да разсъждавам над вредите на подсладители, отровно месо и прочее..... Над мен обаче висеше дилемата на ИТМ=41.

# 41
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
факт е ,че аз не се чувствах добре с режима.

Ти не си се чувствала добре с този режим, аз не се чувствах добре с друг, трети с трети режим, но аз не плюя и не обяснявам колко лош е режима защото на мен не ми е понесъл, нали? Просто не го спазвайте и това е. Според мен китайските хапчета за отслабване са много, ама много по-опасни от Дюкан, ходете плюйте по тях.

Цитат
Дебелейте, пък после ще ви учим как да отслабнете.
firebird, това е изключително грубо изказване. Ти имаш ли представа кой и защо пълнее?

 

# 42
  • Мнения: 5 873
последно значи пиша и край.


Да както чувам и бая килца си свалила ама сега пускаш слухове да плашиш народа?


чула ли си?от кого?за да го поправя,че от тези бая килца с Дюкан съм свалила 5-6 кг.
даже мога да проверя записките си точно колко.не си заслужава зора обаче.

лека вечер на всички. Grinning

# 43
  • Мнения: 2 180
Точно тези, които сме свалили с режима, можем най-обективно да се изкажем. И ДА, според мен режима е вреден! Жалко, че не мога да се върна година назад...

# 44
  • Мнения: 3 202
Ванче, на сила диета не се спазва. Това е истината. То и други неща не се правят на сила.
Кой, както иска така да се грижи за тялото си. Но нека хората, които са под заплахата на затлъстяването знаят, че режима на доктор Дюкан е вълшебен и може да им помогне да се чувстват  ХОРА!
Който няма тънкото чувство да усеща тялото си, нека задължително го направи с лекар. Имам един брой на вестник "По-здрави". Посветен е на диабета. Препоръчваната храна към хората с диабет съвпада с позволените храни в нашия режим.

Общи условия

Активация на акаунт