В никакъв случай не разтърсвайте силно бебето!!!

  • 11 370
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 762
А статията е пусната с цел да информира, не да плаши.
За това казах, че е добре да бъде разяснена ситуацията.
 Аз не разбирам такива хора. Съжалявам.
Според мен това не е до тип хора,а до тип възприемане на родителството.Защото аз съм такава-мога да ти се накрещя и дори да не съм права ако не ме кефиш-пак няма да ти се извиня.Но това е бебе...то не може да ми бъде заплаха и дори да ми е понатежавало понякога родитеството съзнавам,че НИЩО НЕ ОПРАВДАВА НАСИЛИЕТО.Според мен трябва да има повече статии,които да успокояват майките и да ги окуражават във вродените им родитески умения,отколкто да ги плашат.Просто интернет,съветите от старши родителите и най-вече непрекъснатото взиране от педиатрите са големи причинители на стрес и колебания у иначе изправните родителски мозъци.

А това,което бих посъветвала майките е да не доближават бебетата си,когато са гневни,защото ние дори не съзнаваме колко всъщност са интелигентни бебетата.При това съвсем новородените.Аз открих това,когато започнах да изпишквам дъщеря си на 40 дни.Тя не можеше да си контролира движенията на ръцете,но перфектно знаеше кога я подканям да пишка и кога да ака.
Добре, че мойто бебче е кротичко и не реве постоянно, че мене кви нерви ме друсат направо ме е страх какви мога да ги свърша...  Confused  Случвало ми се е да ми падне пердето и да не зная какво правя по време на афект, та понякога ме е страх да не изпадна в това състояние без да искам... Добре, че Мари пусна тази статия, та човек като знае последствията от нещо такова да се опита да се владее... Друго си е...  Confused 
Аз мисля,че бебетата, които се гледат привързано не са нито ревливи,нито разглезени.А и майките им се научават как да удовлетворяват нуждите им преди бебето да си е поискало.Така е гарантирано,че няма да има драми.
Всъщност всичко,от което изобщо се нуждаят децата,за да не са нервни е да се чувстват защитени от родителите си,така и ние получаваме своите минути свобода,когато детето опознава света спокойно и концентрирано.

Последна редакция: сб, 07 юни 2008, 13:15 от dimitriana

# 76
  • Мнения: 1 900
Чела съм подобни неща още преди да родя. На курса на които ходех като бременна ни обясниха, че подхвърлянето на бебе във въздуха хич не е приятно и полезно занимание за него.
Въпреки, че ги знам тези неща мисля, че здравия разум на всяка майка би трябвало да и подсказва, че те не са нормални.
Според мен игрите и динамиката им  трябва да отговарят на физическо и психическо развитие на детето . Едно е да "друсаш на конче" бебе на три месеца съвсем друго е да го правиш с едно годишно дете.
Та си мисля, да статията е полезна, но общо взето не ми е необходима за да разбера, че игри от този род или пък разтърсване на бебето защото реве са нещо много опасно.

# 77
  • Мнения: 1 325
Радвам се че повечето майчета са запознати с това, разбира се става въпрос за силно разтърсване Peace Пуснах тази темичка не да плаша някой а защото съм сигурна , че има бъдещи майчета които не са чували за този синдром.Както споменах тук доста се тръби за това,и като цяло за безопасноста на бебето.На  много найлонови торбички  например пишат , че са опасни за бебета(става въпрос за задушаване) и да не се оставят да играят с тях.Моята бебека например обожава този шум от найлонова торбичка.Веднъж и бях дала такава и татето ми се скара!Аз също не бях запозната докато някой не ми каза Simple Smile

# 78
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 934

Хубаво е да се знаят някои неща, стига да не се преекспонират. Синът ми също обожава  шума на найлонови торбички. Давам му, но съм винаги до него. Опасността е ако зарежеш бебето самО с тях. Освен това винаги може да се разпорят и да остане само лист, с който да си играе бебето, но да е под наблюдение. Здравият разум преди всичко.

# 79
  • Мнения: 1 919
 Rolling Eyes ама, че статия....полезна е но и малко стресираща

# 80
  • Мнения: 257
Много полезна и важна информация.За първи път чух за този синдром преди няколко дни в един сериял по нова тел. Thinking

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Много полезно,благодаря!  bouquet
Спираме с подхвърлянията и друскането... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт