МОЛЯ ЗА СЪВЕТИ НА ТЕМА ЦИГАРИ-ТРУДНО МИ Е ДА ГИ СПРА!!!

  • 6 912
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 697
Според мен няма нищо по-лесно от спирането на цигарите. Въпроса е психическата настройка. Аз преди около 2 години /след 10 години пушене/ един слънчев ден просто седнах и сама на себе си си обясних колко много ми вредят цигарите. Казах си, че няма да пуша повече и спрях. Според мен това е и единствения начин, да се спрат изведнъж. Спиране с намаляване или с разни лепенки и дъвки не върши никаква работа. За да се убедиш още по-силно, че не трябва да пушиш можеш да поровиш в интернет на тема "вредата от тютюнопушенето", повярвай ми има неща от които може да ти се изправи косата.

# 16
Оф и аз не можах да ги спра по време на бременност  .Мъчех се но ефект нямаше,слава Богу на синът ми нищо му няма сега.
НО АЗ ПУША ПО ПОВЕЧЕ ОТ 3 ЦИГАРИ!СТИГАМ ДО 6-7 НА ДЕН!!!ДОКТОРИТЕ КАЗВАТ,ЧЕ НЕ БИЛО ХУБАВО ОТ РАЗ ДА ГИ ОТКАЖЕШ,ЗАЩОТО СЕ СТРЕСИРАЛ ОРГАНИЗМА,НО КАЗА СЪЩО ДА ГИ НАМАЛЯ ДО 3 SadТРУДНО МИ Е,ЗАЩОТО СЪМ В ТРУДНА СИТУАЦИЯ/СВЕКЪРВА #Cussing out/И...

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Не знам какво да ти кажа, аз също съм пушачка  smile3546    smokeuu   и то голяма.Докато бях бременна спрях цигарите почти нацяло.Казвам почти, защото съм палила само в някакви извънредни ситуации, под напрежение и т.н. За цялата бременност съм изпушила по-малко от едно кутия.След това кърмих.Е, не спираше да ми се пуши.В момента който спрях да кърмя излязох с детето, купих си цигари и запалка, седнах на една пейка и с такова блаженство и удоволствие съм пушила защото хората, които минаваха ме гледаха странно  Mr. GreenНямам намерение да се мъча и да се стресирам да спирам цигарите  Sunglasses (ако не забременея втори път)

# 18
  • София
  • Мнения: 2 058
Подкрепям Мими - мотивация ти трябва, нищо друго. Аз лично не съм имала фисическо пристрастяване, въпреки, че пушех по повече от кутия на ден. Имам много приятелки, които спряха цигарите и честно казано и при тях не съм забелязала признаци на абстиненция.
Помисли си хубаво дали наистина искаш да спреш цигарите или си мислиш, че го искаш заради бебето сега. Честно казано - каквото и да ти изговорим и изпишем сега - всичко става само в твоята глава. Имам и такива приятелки, които по средата на контракциите в предродилно са излизали да изпушат 2-3 цигари.
Купи си книгата на Алън Кар. Купи си и електронна цигара, казват, че помагала.

# 19
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
По темата с цигарите съм крайна, защото вредят и на околните, без да са виновни. Вредят и на невинното бебче, което носиш в себе си.

Така че ще ти отговоря така:

Иди в онкологията в отделението с рак на белия дроб да видиш как мирише на разлагаща се плът и смърт, да видиш мъката в очите на болните хора!

# 20
  • Мнения: 1 477
БРЕМЕННА СЪМ И ЧЕСТНО КАЗАНО ОКОЛО МЕН ВСИЧКИ ПУШАТ Simple SmileКАЗВАХА МИ ДА ЯМ ГРЕЙПФУРТИ,ЗАЩОТО ГУРЧАЛИ И ПОСЛЕ НЕ ТИ СЕ ПУШИ newsm78
Щом си бременна би трябвало да ги спреш.Стреса и трудната ситуация със свекърва ти не са извинения.Аз съм пушач.Но не съм пушила през бременността си.Също не ми е било лесно...Просто ги спри най-вече заради здравето на детето си.По-голям стимул няма!Успех   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 900
По принцип не съм пушач така, че от личен опит не мога да дам съвет. Но за мен най-добрата мотивация е здравето на детето ти. Просто ти му го дължиш, то все още е изцяло зависимо от твоя организъм и не може да направи собствен избор. Избери ти вместо него и му осигури едно начало без цигари. Може и да ти е трудно, но смятам, че всяка жена ставайки майка ще преживее много трудности и ще трябва да се откаже от неща които преди е обичала, в името на детето си.
А на това оправдание, че видиш ли не трябвало отведнъж понеже организма се стресирал Sick, няма да го коментирам Rolling Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 167
Според мен цигарите трябва да се спрат. Въпрос на вътрешна мотивация е спорд мен и няма такова нещо като "Искам, но не мога да ги спра"  Naughty

Пуших 9 години и то по повече от кутия наден. Накрая стигах понякога и до две. Когато реших, че искам бебе започнах да се опитвам да ги намаля, нямаше кой знае какъв ефект. Но от момента в който видях двете чертички - повече не съм сложила цигара в устата си!  Naughty Вече 9 месеца непуша и съм много добоволна от този факт. Макар че загубихме първото си бебче, надявам се да съм дала един по-добър старт на второто - без цигари!

Замисли се за бебчето, което расте в теб и му дай един добър старт в живота. Знам, че според 'модерната' медицина цигарите не вредят на бебето, но аз лично не бих се успокоявала с подобни твърдения.

Още повече - какво по-добро време да спреш цигарите сега, когато така или иначе ще дебелееш? Поне няма да се притесняваш за излишните килограми  Peace

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен заради здравето на бебето трябва да спреш да пушиш-много е грозно да видиш бременна жена да пуши Sick

# 24
  • Мнения: 8 999
Аз май и не искам да ги откажа.

# 25
  • Мнения: 1 966
Ами да не те разочаровам, но ако не се настроиш сама ... няма да стане  Peace
Това е всъщност разковничето. А също и от раз се спират, другото е пак компромиси, компромиси, а спирането на цигари не сътрудничи с тази думичка...
Аз ги спрях заедно със съпруга си, преди много години /не помня вече колко/ на един 2 януари след една Нова година. Преди това и двамата бяхме пробвали по няколко пъти да ги спрем безрезултатно, но все поотделно един от друг. А вече искахме детенце и ги спрях по-отрано  Mr. Green
После така се стекоха обстоятелствата, че работих в един офис, който беше, не знам по-подходяща дума от "лисичарник" /въздуха беше бял от цигарен дим/, постоянно ме обгазяваха против волята ми в продължение на година, и така намразих цигарите, миризмата, дима, умирисаните дрехи, коси и тн, че просто .....  #Crazy Sick сега съм сигурна че повече няма да ги пропуша  Naughty
Навий се сама себе си и действай, ще успееш ако си убедена че можеш /но не почвай преди да си сигурна че ще успееш/  Peace

# 26
  • Мнения: 3 929
Аз не ги спрях по време на бременността, но драстично ги намалих. Даже до 3-я месец почти не пушех, защото ми ставаше лошо. После взех да ги увеличавам докъм 3 - 4 - 5, понякога и повече на ден. Всички около мен пушат като комини. Далеч това не ми беше извинение, защто вече ги спрях въпреки това. Просто не бях достатъчно настойчива спрямо себе си. А и се успокоявах с факта, че имах доста "съмишленички - пушачки" тук, във форума.
Спрях ги, когато детето ми започна да има дихателни проблеми, да боледува често от бронхити и пневмонии. Нещо ми "прищрака" и си казах, че нямам право да подлагам детето си на този цигарен дим, нямам право да го тровя. Просто нещо съвестта ми започна да ме гложди. С други думи - спрях ги заради детето. Искрено се надявам да му дам добър пример, въпреки че всички вкъщи пушат. И отказването никак не опира до навика. За мен всичко идва от психиката на човека.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не знам какво да ти кажа, аз също съм пушачка  smile3546    smokeuu   и то голяма.Докато бях бременна спрях цигарите почти нацяло.Казвам почти, защото съм палила само в някакви извънредни ситуации, под напрежение и т.н. За цялата бременност съм изпушила по-малко от едно кутия.След това кърмих.Е, не спираше да ми се пуши.В момента който спрях да кърмя излязох с детето, купих си цигари и запалка, седнах на една пейка и с такова блаженство и удоволствие съм пушила защото хората, които минаваха ме гледаха странно  Mr. GreenНямам намерение да се мъча и да се стресирам да спирам цигарите  Sunglasses (ако не забременея втори път)

 Laughing Laughing Laughing
Все едно аз съм го писала  Peace само дето не бях на пейка  Laughing

# 28
  • Мнения: 133
Преди да забременея пушех ужасно много (чак ме е срам да кажа колко  Embarassed). В момента, в който докторката потвърди бременността ми (5 седмица)  и нещо в мен се обърна на 180 градуса! Не можех да си представя, че заради собствения си кеф, мога да навредя на най-ценното нещо в живота ми  Hug До сега не съм дръпвала дори и мисля така да е докато кърмя  Peace После времето ще покаже Wink Все пак цигарите са въпрос на личен избор, но човек трябва да има приоритети в живота си  Peace

# 29
  • Мнения: 342
Здравейте!:hug:

Аз също бях страстен пушач (25-30 цигари на ден), но като разбрах че ще ставам мама веднага приключих с пушенето. Здравето на бебо е на първо място!

Ще пусна тук инфо за цигарите, постнато от съфорумка:
(Благодарение на Захира)

Защо трябва да откажете цигарите?

Изброените по-долу факти могат да Ви помогнат при взимане на това важно решение.

Цигареният дим съдържа над 2500 химични елементи, но три от тях – carbon monoxide, никотина и кадмия – драстично забавят растежа на развиващото се бебе. Пушекът съдържа висока концентрация на carbon monoxide, смъртоносен газ отделян при изгаряне на горивото от автомобилите. Червените кръвни телца в кръвта, чиято задача е да снабдяват бебето (и разбира се майката) с кислород, игнорират кислорода в кръвния поток и вместо това се свързват здраво с carbon monoxide. Това намаляване на кислорода може да забави развитието на бебето.
Проучвания показват, че при майки, които са пушили по време на бременността вероятността от раждане на бебе с поднормено тегло се увеличава от 3 до 4 пъти. Средното тегло на тези бебета е с около 200 гр. по-малко спрямо теглото на бебетата, родени от непушачки.
Майките, които спират пушенето от 4 месец на бременността имат бебета с тегло при раждането съвместимо с тези на непушачките. В допълнение преждевременните раждания намаляват с 26 %. Майките, спрели пушенето след 16, но преди 30 седмица от бременността имат бебета с по-високо тегло при раждане, от бебетата на майките, пушили по време на цялата бременност, но по-ниско от бебетата на непушачките.
Никотинът е мощен наркотик, към който човек се пристрастява бързо. Той възбужда нервната система, както на майката, така и на бебето като кара сърцето да бие по-бързо и стеснява кръвоносните съдове. Това намалява количеството на кислород и хранителни вещества към бебето. Кадмият блокира действието на един важен елемент – цинка. Ниските нива на цинк са асоциирани със забавяне на развитието и последващо раждане на бебе с поднормено тегло.
Кърмачките, които пушат отделят около 30 % по-малко мляко от непушачките, което резултира в по-бавното увеличаване теглото на бебето. Освен това никотинът се концентрира в кърмата и може да възбуди бебето, да предизвика интензивен плач, колики и проблеми със съня.
При бебета, излагани на пасивно пушене по време на бременността и след раждането се увеличава риска от раждане с поднормено тегло, инфекция на средното ухо и инфекции на горните дихателни пътища.
Около 90 % от отказалите цигарите не използват формални програми или терапевти. Една година след отказване на цигарите, рискът от сърдечни заболявания намалява наполовина. След 15 години рисковите фактори за всички други, свързани с тютюнопушенето заболявания са почти същите като при непушачите.
Отказът от цигарите при бременните и техните партньори е по-успешен, защото раждането на бебе е много важно събитие в живота и мотивацията е разбираемо по-голяма. В рамките на 6 месеца, 75 % от отказалите цигарите пропушват отново, а 3 % пропушват след 6 месеца. Въпреки това, жена, която е отказала цигарите по време на бременността има по-голям шанс да остане непушач. Де факто 1/3 от тях остават непушачки.

Смятам, че това е достатъчен мотив да спреш веднага цигарите?  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт