Новозеландски лимонов сладкиш

  • 5 960
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • в баира
  • Мнения: 861
      Фифундрела,в твоята рецепта на течния шоколад къде му е мястото?Гледам,че на снимката глазурата не е шоколадова.... newsm78
Шоколадова е - разредих течен шоколад с малко прясно мляко и го намазах още докато беше топъл сладкиша. Не личи ли на снимката?  newsm78

# 31
  • Мнения: 5 713
Личи си, споко. Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 4 272
А сиpопът още топъл ли го поливате въpху сладкиша?

# 33
  • в баира
  • Мнения: 861
А сиpопът още топъл ли го поливате въpху сладкиша?
Да

# 34
  • Мнения: 159
Аз вчера  пак го направих и стана много вкусен. Simple Smile
Селма аз го залях със сиропа и още топъл го опитах и малко хрупаше гриса ,но тази сутрин пак си хапнах и не хрупаше и не се усещаше маслото. Simple Smile
На мен също не ми се е случвало да хрупа, но като се замисля ние винаги сме го яли когато престои (тоест изстине)...въпреки че в рецептата  пише да се сервира топъл...

# 35
  • Мнения: 7 418
  Хрупа сладкишчето и днес.Но няма нищо!Пак е  приятен!  Simple Smile
  Бях го заляла с глазурата ,още докато беше топъл,но....

 
      Фифундрела,в твоята рецепта на течния шоколад къде му е мястото?Гледам,че на снимката глазурата не е шоколадова.... newsm78
Шоколадова е - разредих течен шоколад с малко прясно мляко и го намазах още докато беше топъл сладкиша. Не личи ли на снимката?  newsm78
   Сладкишчето ти ми изглежда все-едно е с по-препечена коричка,а може би това ,всъщност, е шоколада!Непременно ще пробвам и твоята рецепта! Grinning
    Лимона в тестото ли отива?И само сок или всичко от лимона? Rolling Eyes
    А пудрата захар?200 г за глазурата или?
    Всъщност,защо ли не пуснеш отделна тема с по-подробно описание за приготвянето на твоя сладкиш? Simple Smile
 
 

# 36
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
И мене ме зарибихте, ама маслото свърши, ще го направя задължително др. седмица  Peace

# 37
  • Мнения: 2 774
Още една зарибена   eat.Интересен ми изглежда сладкиша,а и щом прилича на реване-ще се прави .Няма отслабване в този подфорум еййй.
Благодаря Bubeto79   bouquet

# 38
  • в баира
  • Мнения: 861
    Сладкишчето ти ми изглежда все-едно е с по-препечена коричка,а може би това ,всъщност, е шоколада!Непременно ще пробвам и твоята рецепта! Grinning
    Лимона в тестото ли отива?И само сок или всичко от лимона? Rolling Eyes
    А пудрата захар?200 г за глазурата или?
    Всъщност,защо ли не пуснеш отделна тема с по-подробно описание за приготвянето на твоя сладкиш? Simple Smile

Ами честно казано мислех да пусна тема, но като видях тази, реших, че модовете ще ме скастрят.  Mr. Green

Ето я цялата направия: 
 newsm64     
       1. Фурната се загрява предварително до 180 градуса (160 - циркулиращ въздух, газ - 2-3 степен). Формата се намазва с масло или олио и се поръсва с брашно. За тестото в една купа се смесват 200 г брашно, 50 г нишесте и 1 бакпулвер. Лимонът се измива с гореща вода и подсушава. Кората се настъргва и сокът се изцежда.
       2. Към получената смес се прибавят 125 г захар, 2 яйца, 125 г меко масло, лимоновата кора и лим. сок, като от сока се оставят 2 с.л. за глазурата. Всичко се разбива до получаване на хомогенна смес.
       3. Тестото се изсипва във формата и се заглажда. Пече се 45 мин докато при проба с клечка по нея не залепва тесто. След като се опече, сладкишът се изважда от формата и още горещ се глазира със сместа от 2 с.л. лим. сок и 200 г пудра захар. Оставя се да изстине напълво. Сладкишът може да се глазира и с - 5 с.л. лим. сок и 5 с.л. пудра захар.


Това е оригиналната рецепта от "Рийдърс Дайджест".
Аз реших освен глазурата да сложа и течен шоколад. Но снощи го направих без шоколада и пак стана превъзходен.

# 39
  • София
  • Мнения: 4 272
Снощи и аз направих лимоновия сладкиш на Бубето. На мен ми хареса, но на мъжа ми твърде му киселее. Имам някои забележки:
1. По-добре е според мен да се сложи някакъв набухвател /сода или бакпулвер/. Повече за вид, не за вкус.
2. Сиропът ми беше малко /този за заливането/ и приготвих още сироп от още 1/4 ч.ч. лимонов сок и 1/4 ч.ч. захар. И май щеше да е по-добре да го разредя с малко вода, за да не киселее толкова  Thinking
3. Непременно си пригответе хартия за печене! Аз моят сладкиш го пекох без хартия /направо в тавичката/ И сутринта едва го режех /ронеше се/.
Иначе на мен ми е много вкусен, но както казах, домочадието не го хареса и трябва да си го ям сама / а се мъча да отслабна  Crazy / Ама така ме зарибихте....

# 40
  • София
  • Мнения: 604
в момента се пече, обещавам снимка после Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 604
ето и моето мнение-вкусът му е особен, но е приятен. Не ми се получи така хубаво изглеждащ, както е на снимката Confusedаз добавих мъничко бикарбонат, но може би наистина си трябва поне половин пакетче Thinkingиначе не хрупка грисът, а ако го правя друг път ще сложа по-малко захар, че ми е сладичко в повече. Ще видим мъжът какво ще каже довечера. Ето и снимки-не са кой знае какво качество, нито аз съм голямата фотографка, но обещах:
тук
тук
и пак

# 42
  • Мнения: 7 418


Ами честно казано мислех да пусна тема, но като видях тази, реших, че модовете ще ме скастрят.  Mr. Green

     

    Защо щяха да те скастрят модераторите? newsm78 Сладкиша ти е различен!Но както и да е.....
    Благодаря,за описанието!Ще го пробвам в скоро време. Simple Smile

# 43
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Хайде и аз да покажа моята рецепта:
200 г брашно
50 г нишесте
1/2 п. бакпулвер
1 лимон
125 г захар
2 яйца
125 г топло масло
200 г пудра захар
течен шоколад

 и резултата:
http://i111.photobucket.com/albums/n141/shenevski/cooking/Picture043.jpg

Фифундрела, какво ти е нишестето?

# 44
  • в баира
  • Мнения: 861
Селма: Ами първо, по едно и също време щеше да има теми за лимонови сладкиши, а и рецептата малко се различава и затова не посмях, ама както и да е.
Lindita: Натурално - намерих си 500 г в нашия супер и го ползвам за сладкиши.

Общи условия

Активация на акаунт