Детска градина в Люлин и Банкя

  • 25 122
  • 129
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 4 412
Мария, "Дъга" как работи през ваканцията? Когато ние ходихме, а и вече като е минало време, на мен също ми направиха добро впечатление хората, които срещнахме. Ако са склони да приемат деца за летните месеци, може да опитаме.

# 121
  • Мнения: 4 079
Мария, а би ли споделила цената? Ако мислиш, че тук не е удачно, може и на лични, но пък не е зле и други майки да си сверят часовника. Това в сградата на училището ли е? Нали нещо се говореше, че са преместили детските групи в Приказната къща. Какво им е работното време? Как стои въпросът с местата?
Извинявам се, че те засипах с въпроси, но нали евентуално нашата градина има вероятност да продължи под друга форма и се оглеждам за нова. А ми се ще да диша банкенски въздух детето.
Кандидатствах в 17 държавни, за всеки случай, но разбира се, нищо не излезе Laughing

# 122
  • Мнения: 3 506
Таня, за толкова много неща разпитвах, че забравих да питам за ваканцията. Ще попитам другата седмица и ще ти кажа.

Мартеа, в Приказната къща е само яслената група. 400 лв. е цената all-in, вкл. допълнителните спортни занимания (плуване, карате, народни танци - само забравих 1 или 2 пъти седмично са). Заплаща се допълнително участието във вокалната група към градината и за занимания по стъклопис (по 25 лв. на месец за всяко от двете). В момента групите не ми изглеждат големи, вероятно биха взели още дечица. За работното време ще те излъжа, по принцип каза, че повечето деца идват към 8:30 и си тръгват с буса към 16:45, но имало възможност и след този час да остават. Сега (да не ме биеш после  Laughing), базата надали е съпоставима с "Изворче", но идвайки от "Фоти" ми се стори прелест просто Simple Smile Неприятно е, че точно пред тях сега копаят (ще правят спортна площадка) и за момента излизат на двора на училището някъде.

пп Ти търсиш ли жена още? Попадна ми една, за която има много добри препоръки (а и много мило звучеше по телефона), но може само следобед-привечер, мене не ме устройваше, а пък ако ни хареса в "Дъга", няма и да ми е необходимо. Ако решиш, драсни един ред, да ти дам телефон.

# 123
  • Мнения: 2 529
Мария, защо не се обаждаш, че ще ходиш до "Дъга" и аз да те видя евентуално  Simple Smile

Емил е там вече трета седмица и до момента няма един ден да е отишъл без желание или нещо да го е притеснило. Той нали за първи път посещава детско заведение, още няма много навици - разсейва се, капризничи за храната - но дори и в това отношение има напредък. На мен също госпожите и директорката ми харесват и макар и материалната база да не е перфектна, това е също много важно нещо.
В групата на Еми са повече момиченца, но няма значение - всички деца са ужасно сладки  Heart Eyes Аз го карам и го взимам засега, но ако пожелае ще го пращам и по бусчето. В момента по-голямата група са на ски-училище и тази седмица Емил и другите са в "Приказната къща", където също си спят следобеден сън и се хранят като в детската градина. Вчера са били на разходка и игра на една близка площадка, но и в отминалите топли дни знам, че излизаха навън редовно, което е супер.
Отоплението в тяхната стая в детската градина е с климатик и поддържат нормална температура, въздухът не е сух, нито прекалено влажен, добре е. В коридора е по-студено, но го преглътнах вече. Важнато е, че детето си е здраво засега, а като гледам и от другите деца няма болни. едно момиченце се беше разкашляло, но се обадиха на родителите й и я нямаше няколко дни, докато се оправи.
Мисля, че лятото има сборна група.
Това се сещам засега и Мария, моля те, обади се ако ще караш децата, непременно да изпием по едно кафе  Grinning Sunglasses Wink

# 124
  • Мнения: 4 079
Ей, златни сте!
Мария, как ще те бия, много благодаря за инфото. За жена - да, търся, и то належащо. Не че искам да се случва, но ето, миналата седмица Теа хвана вирусче и пак бях пред припадък за гледането. Зависи от колко следобяд може, но не е зле да имам вариант някакъв. Можеш ли да ми пишеш на лични координати и подробности - колко е възрастна, къде точно в Банкя живее... леле, каква съм Мара Подробната...

Кики
, имам една голяма молба - можеш ли да попиташ за работното им време - какво е регламентираното - по-точно ме интересува края му.

Иначе - като цени е перфектно, особено, ако и храната влиза в тези рамки. Задължително трябва да намеря резервен  вариант, и тогава - ща, не ща, не мога да придирям за материална база. Важно ми е отношението на пресонала и самочувствието на децата вътре.

# 125
  • Мнения: 2 529

Кики[/b], имам една голяма молба - можеш ли да попиташ за работното им време - какво е регламентираното - по-точно ме интересува края му.

Иначе - като цени е перфектно, особено, ако и храната влиза в тези рамки. Задължително трябва да намеря резервен  вариант, и тогава - ща, не ща, не мога да придирям за материална база. Важно ми е отношението на пресонала и самочувствието на децата вътре.

Ще питам още днес Grinning Иначе аз Емил го взимам между 16.30 - 16.45, но аз и без това съм си вкъщи и времето не ме притеснява. Разбира се, че храната влиза в таксата от 400 лв. - има две закуски (сутрин и следобед) и обяд. Храната им е на кетъринг, не готвят там, и е добра, нямам оплаквания. До момента с отношението на персонала и самочувствието на децата не съм забелязала проблеми, дано да е така и занапред   Praynig

# 126
  • Мнения: 3 506
До момента с отношението на персонала и самочувствието на децата не съм забелязала проблеми, дано да е така и занапред

Дано  Praynig

Ще ти пиша едно ЛС, също и на Мартеа.

# 127
  • Мнения: 90
Мили дами здравейте аз съм в този сайт от скоро и ми е мн интересно.От Люлин 3 съм и имам дъщеричка на 1г.и 10месеца и син на 2месеца.Сега съм я записала на детска градина но сме на последните места и на дали скоро ще ни приемат.Искаше ми се да я запиша в частна,но като чета за какви такси става дума ми стана лошо.Незнам какво ще правя аз съм си в къщи и не е проблем да си я гледам,но с мен тя скучае и се чуди какво да прави,Ако има някоя майка от района нека ми пише за да може поне с други дечица да си контактува. Hug

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 12:19 от sunnymoney

# 128
  • Мнения: 346
sunnymoney,

алтернатива са детските клубове, където гледат почасово деца. Последния път, когато водих малката (имах работа, а нямаше на кого да я оставя), в едно от тези клубчета си беше като малка детска градина Simple Smile Имаше още 6 зайчета, които бяха за яслена или първа градинска група.
Така можеш да я "социализираш" (извинете за думата, но така си е термина Mr. Green), а и да имаш време за себе си  bouquet

# 129
Госпожо Николаева, много съм щастлива, че ви открих в сайта на Детска градина "Манифико". Не знаех, че вече сте г-жа Панайотова. Аз от две години съм омъжена в София и имам момченце. Дъщеря ми Галя, ако я помните вече е студентка в Нов Български университет, но  винаги си спомня за Вас. Вие сте чудесен човек. Да сте жива и здрава! Непременно ще ви потърсим с Галя  и  ако може да запиша  Ясенчо при Вас от есента, ще съм много щастлива.

Общи условия

Активация на акаунт