Отговори
# 60
  • Мнения: 649
Алиса така е!  Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
Алиса,

За теб намесата на детските служби винаги ли означава позор и вземане на децата? Ако беше така нямаше социалните работници в някои от случаите да се чудят как де придумат някой роднина да прибере нечие дете, че да не го пращат в дом. Напълно възможно е бабата да е със 100 лева пенсия и така няма да може дори памперсите да плаща, да не говорим за АМ за 2 бебета. Ако нещата са така, както ги описва авторката на бабата никак не й е розово финансовото положение, че да може просто така да ги изгледа. На социалните служби това също им е работа - да консултират хората какво да правят и да търсят начини да им помогнат, а не само да вземат деца.

# 62
  • Мнения: 2 032
Радостина, достатъчно фантазии се развиха по този уродлив преразказ без елементи на размисъл.
Няма да ти отговоря на репликата, защото взима за дадено, че това е случай за социалните служби: което е абсурдно.

Ще кажа на авторката, че ако наистина иска да помогне на братовчедка си да "прогледне", може да я насочи към тази тема, хем да прочете момичето какви ги е нанизала авторката по нейн адрес, хем да разбере какво й крои майка й.

Друго не смятам да кажа по тази безумна тема.

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
Защо не искаш да отговориш? За теб социалните служби някакви плашила ли са? Ролята им само да прибират децата по сиропиталищата ли е и да наказват родителите?

# 64
  • Мнения: 332
А майката знае ли за намеренията на бабата да ги остави евентуално в дом, защото все пак децата са нейни? След като не и се гледат деца, защо е решила да има такива или това и поведение се е "отключило" след раждането.

# 65
  • Мнения: 707
На тази трябва да й отнемат децата! #Cussing out


 И яй4ниците . #2gunfire

# 66
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
В нашия град има такъв случай. Младо момиче забременява непланирано, през цялата си бременност не спря да пуши, да обръща чаши с алкохол в дискотеките, и да се друса. Слава Богу, роди съвсем здраво детенце. Пушенето и пиенето не спряха и при кърменето, когато се случеше да го кърми. Детенцето го отглеждаше бабата (майката на момичето). Същата баба заведе дело срещу дъщеря си за отнемане родителските й права над детето и го спечели. Детенцето вече е на 9 год.

Така, че не всички майки са обзети от любов към децата си, колкото и невъзможно да изглежда.

Напълно вярвам в историята, която е описана.

# 67
  • Мнения: 506
Какво да кажа??? Tired
думите са сила, но в този случай, няма смисъл и от тях!
Аз треперя всеки ден за моето дребно човече, има хора дето си мечтаят за деца, а други просто не са се наживели явно!
Надявам се да се замисли момичето, поне за миг, да ги погледне в очите и да усети болката в блясъка им и никога, ама никога да не забравя, че тя вече е майка и както всяка една от нас знае "То най-лесното е да ги родиш, а после...да ги изгледаш!"
Пише ли някъде на колко години е момичето и от къде са? Embarassed

# 68
  • Мнения: 506
На тази трябва да й отнемат децата! #Cussing outЗа нея може би ще е голяма радост. Милинките дечица с какво ли са заслужили такава майка?
Та ти ако я питаш нея, тя няма такива!Какво да й отнемат, това  което няма ли?Мен, ако питаш друго й трябва, ама айде....( bambam )
Взех, че прочетох цялата тема и честно да ви кажа онемях..ми то от проблем стана междупостова битка! Rolling Eyes
Така и така вече е късно, прочетох и сега не мога да заспя!
Алиса искрено се надявам да си права и всичко това да е лъжа, но ако не е? Rolling Eyes
Аз разсъждавам така :
Всички знаем(които сме раждли) какво е това да дадеш живот, залива те една много приятна вълна, забравяш за живота който си живял до този момент и почваш нов, по отговорен...защото вече не живееш за себе си и в ръцете си държиш друг нов живот!
за наркоманстването - много ме съмнява, та те нямаше да са живи тези деца, ако и двамата родители бяха такива - не е ли така? Whistling Crossing Arms
Няма майка на света, родила дете( в случая две), която  да забрави това! Ми то трябва да е някакъв робот, но всички ние знаем, че роботите не раждат деца -НАЛИ!
И от тук, какво значи , че майката не се грижи за децата си?Тя ходи вечер на дискотеки, когато те спят, а през деня е с тях, нали така? newsm78 Е щом са живи, здрави и нахранени какъв е проблема да отиде и да разпусне?
Записвам се да следя темата и ако мога ще помагам с дрешки и т.н.
п.с. За къде става на въпрос?Кой град?Искам да знам!janiss какво значи "на едно място"???? Peace

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 01:10 от nikiki

# 69
  • Мнения: 2 908
babche,мен баба ми и дядо ми са ме отгледали и се радвам много,че не ме е отгледала моята майка.Като се налага бабата е по-майка от майката-запомни го добре.Не се сещам дали с теб или с друга баба си говорих и на лични за това,понеже не ви се вярва това за истина,ама е много голяма истина,да знаеш!
А на Алиса да кажа-ако това наистина е вярно,защото тук отговаряме на база-ако е вярно-никой не казва 100%,че е вярно и никой не дава съвети,ако не е вярно-нещо бъркаш понятия....ако е вярно тази майка не само не е майка,ами не е и боклук. ooooh!Аз например бях депресирана,тъжна и какво ли още не след раждането,но по барове не съм хукнала да разтоварвам,защото детето е на първо място и като си станала майка си имала 9 месеца да мислиш,че ще има депресии,че ще ти е гадно......имала си шибани(с извинение)9 месеца да ти дойде акъла,така,че не ми говори врели-некипели!
Да отиде майката да разпусне,при положение,че знае,че бабата е болна и ако стане нещо не може да се погрижи?Вие нещо не четете писаното от авторката май newsm78Няма нищо лошо в това да отиде да разпусне-ама дали децата наистина са нахранени,окъпани...?Дали?
Не давам съвети да пращат децата в дом,защото това не е живот,но не е и живот да живеят с такава майка(ако е такава),повече живот е да живеят с друг роднина.
Аз не мога пък да разбера някои от вас,как не разбират защо ги била родила,като не се грижи за тях-абе хора,има хора и хора,има алкохолици,има наркомани,има луди,има хлопа им дъската,тя едва ли е мислила много като е правила секс с бащата и като е забременяла-може да не знае дори,че има хапчета,презервативи,да не и пука дори-май много от вас живеят на някакъв въображаем остров наречен"България"или"Земя" ooooh!Такива нямат оправия никаква,мен пък ме разсмиват въпроси от рода:"А къде е другата баба"или "Мале,тая защо въобще е забременяла"......все едно,че е задължително да има друга баба или ,че е задължително тая да е мислила като е забременяла Tired
В моята град не са чували за хапче Ескапеле,не ползват повечето жени презервативи(ама то си е нормално в днешно време),а и вярват,че противозачатъчните водят до рак и се избягват стабилно.....nikiki ,аз живея на клона,ако и мен ме питаш къде е това Mr. Green

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 14:09 от афродита

# 70
  • Мнения: 506
.nikiki ,аз живея на клона,ако и мен ме питаш къде е това Mr. Green
афродита Не няма да те питам къде живееш, питах janiss защото са от един град, а аз искам ако мога да помогна! Peace
Ако имаш нужда от помощ казваш кой си и от къде си нали?! Wink
И афродита да ти кажа нещо за бабите, ние сме три деца имам брат с една година по голям от нас и близначка!Подобно на теб и нас са ни отгледали бабите, преди е можело, но сега това е рядкост!Майка ми е в чужбина - работи там и няма да се върне скоро (баба номер едно), а свекито работи на две места и почти няма време (баба номер две), така, че какво да си говорим за днешните баби, има и такива дето си гледат внуците, но за жалост са много малко! Tired Peace

# 71
  • Мнения: 1 572
Стига момичета  #Crazy направо съм потресена от наивността, с която всичко се приема за чиста монета  ooooh!


Все едно ти да разчиташ на майката ти да ти помогне, тя нищо да не ти каже в очите, но зад гърба ти да ходи не само да те клюка, ами и да търси начин да те докладва на социалните служби.
А това колко селско звучи оплакването, че дъщерята ходела "по барове" и "с чантичката- по живот", даже няма да обяснявам.

Алиса, много добре си го казала , цялата история звучи скалъпена и някак си изпъква "почерка" на озлобен стар човек, дето всички са му криви, недостойни и грешни  #Crazy .... и доброжелателната роднина дето веднага тича да разнася глупости в стил "Аз не съм от тях како Сийке, ма да знаеш ...."
Ако тази така горко оплюта майка си захвърляше децата ходейки по барове, те просто нямаше да оцелеят до 2я си месец ...
Или може би приемате, че не 1, а 2 нехранени около 60 дена деца са имали късмета да оцелеят толкова време  ooooh!

Ако питате свекървите си, сигурно огромен процент от тях ще ви изкарат 100 пъти по-лоши майки и пройдохи от описаната в разказчето млада жена. Това означава ли да викаме социалните  ooooh! ooooh! ooooh!

Ако моята свекърва знаеше как се влиза във форум досега щяха не да ми отнемат детето, а да ми отрежат яйчниците, че и  очите сигурно да ми избодат  Joy Тъй като тя се бара за ясновидка каза на мъжа ми, че съм щяла да го изоставя барабар с детето и да забегна за САЩ /без майтап/ да правя кариера. Шах и мат! А сега викайте социалните - да си дам ли адреса за по-лесно  hahaha

Ох, обичайте си дечицата  Hug и не се връзвайте на всяка провокация  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 01:08 от dobra

# 72
  • Мнения: 384
Само, аз ли не прочетох, че бабата не иска да ги дават за осиновяване . Жената има нужда от помощ да ги отгледа живи и здрави и сигурно и тя се надява някои ден дъщеря й да се вразуми и да вземе да се грижи за децата.
На моя бивша колежка, дъщеря й роди на 17 години, 2-3 месеца по- късно не можеха да я намерят,т.к редовно се запиляваше за 4-5 дена с поредния любовник нанякъде, оставяше детето за малко на съседи и после беж. Бабата и дядото на детето, най-накрая не издържаха и си го взеха при тях, а за майката не са чували от 3 години.
Така, че лично аз мога да я приема тази история за истина и дори въобще не се учудвам.
Алиса , тя какъв сценарий е написала Shocked #Crazy . Ти деца имаш ли? / ако смея да запитам/

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Много деца са отхвърлени от родителите си и отгледани от бабите. А коя ли баба е здрава всъщност? Повечето се оплакват от крака, кръст, кръвно, но ги гледат. Аз имам позната отлгедана от 70-гидишната си баба.  Родителети няма смисъл да коментирам, излишно е, но бабата  Confused Каквата дъщерята такава и майката - давай да ги носим в дом. Все едно са кученца за продаване.

Общи условия

Активация на акаунт