Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 3

  • 34 573
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 770
Аааа , luda , не така !  Naughty Само дразниш любопитството ми !  Laughing Фотоапарати нямате ли , че трябва да разчитам само на фантазията си ! ?   Joy Joy

# 226
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ще го снимам, но наистена в момента сме без фото.

# 227
  • Варна
  • Мнения: 529
Вмъквам се тихо в темата, която следя от самото начало с надежда, че и аз ще имам повод да се включа Simple Smile Сега, тъй като вече имаме местенце и сме си поръчали проект, въпроса ми е: заплаща ли се допълнително на архитекта за да ти направи визуализация на проекта в цвят /вероятно и в 3D/? Питам, защото нашата ми изтърси, че ще ни даде проекта, но черно бял, а ако искаме в цвят струва около 1200 лв. newsm78 Може и така да е, но ми се видя странно и реших да се допитам до "ветераните" Laughing
Благодаря ви предварително  bouquet   

# 228
  • Мнения: 2 270
здравейте момичета.
Днес се срещнах отново с представителя на Термосистемата в Русе.Сега вече обстойно се запознах с материала.При този вид строителство няма нужда от колони и трегери,стига помещението ти да не надминава 13.5м.Всички стени са носещи.Свързват се с пода и тавана,които са от същия материал-посредством специални зъби.В пода и тавана има специални тръбовидни отвори по цялата дължина,където спокойно могат да се прекарат кабелите за всякакви инсталации,освен това там остава и доста въздух,което е чудесно за изолацията.При строежа не се използват метални платна,скелета,дъски и тн.Разликата от фибрана е тази,че този материал диша и не допуска образуването на  конденз.Гризачи и др. гадини нямат шанс да влязат в къщата -освен от прозорците и каналите.Не биха могли да изгрезат бетона ,който се излива в блоковете.Това е в общи линии инфото ,което ме интересуваше.
Някой ме питаше за проектите ми.Чертая ги още .Тъкмо завърша един и нещо ми хрумне и хайде отново.Сега ми е влязла идеята да реновирам съществуващата къща в стар копривщенски стил,а новата,която е долепена до нея и частично я опасва да бъде в другата крайност,абсолютен паралелепипед с плосък покрив и цялата изрисувана с графити/ще поканя на големия ми син класа  и ще я изрисуват за ден два Joy/

Общо взето ние откакто сме женени сме сменили 5 имота-този е шестия.На 3-4 годин се местим.Продаваме ,купуваме ново и така-живота продължава Rolling Eyes Joy

# 229
  • Мнения: 3 770
Ще го снимам, но наистена в момента сме без фото.

Ох , успокоих се !  Laughing Че сън нямаше да ме хване !  Joy Наистина ще ми е интересно да видя модела !  Peace

Момичета , имам следния въпрос : чета в интернет , че почти половината , ако не и 2/3 от разходите по грубия строеж са арматура , бетон , тухли , изкоп ! Това така ли е или не ?
 newsm78

# 230
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
ani69, идеята ти е страхотна, разгледах и линка в подписа ти и ще ми е страшно интересно да видя и резултата с къщата Simple Smile
Аз също всеки път като се замисля над проекта, добавям и нещо ново, така както върви може да стигна 200 квадрата Joy Вече си поставих граници - 9м/11м за първи етаж, втория със сигурност ще е по-малък, така да не се увличам Simple Smile
***Диди***, може и да не съм разбрала въпроса ти, но не е ли всъщност това грубия строеж? Другото е труд. Аз пък четох, че може и наполовина да е материали/труд.

# 231
  • Мнения: 3 770
ani69 , много авангардни идеи , бе мила !  Peace Аз не мога да се осмеля на такова нещо.

 galenaa , за да получиш адекватен отговор , трябва да кажеш и колко плащате и какво влиза в тази цена ? Ние плащаме 12 евро на квадрат , като в това влизат всички видове проекти , изкарването на всички документи и разрешителни от общината , получих и 3Д , но не е изпипано в детайл - просто дава представа за формата на къщата и донякъде за облицовките , без цветовите решения.

# 232
  • Мнения: 1 288
къща на кубове или не знам как точно се нарича (кубизъм не ми звучи добре  Crazy) е точно това, което диди е показала. за съжаление при нас няма да е точно това, защото парцелът ни е малък, а за такава къща трябва повечко площ. но ще се опитам да вземем повечето елементи- големи прозорци, симетричност, прави линии и т.н.
а днес за пореден път от общината се обадиха да ни кажат, че не ни е готова виза още  Twisted Evil архитектът всяка седмица се обажда там и обяснява наново какво и що, а служителката всяка седмица на нас да ни обяснява, че нищо не й е ясно. аз предполагам, че най-много нерви ще се изхабят в общината  Twisted Evil

# 233
  • Варна
  • Мнения: 529
Диди, плащаме по 12Е за 4  проекта /ел., Вик, конструкция, и още нещо имаше/, отделно по 300 - 350 лв. за тахиметрия, вертикална, озеленяване и другите до 10 бройки. Абе, за 150 кв. си излиза около 5500 лв. Май ще излезе, че ми го прави позната и с отстъпка, пък то........

# 234
  • Мнения: 3 770
galenaa , значи плащате колкото нас , но получавате по-малко.Не знам при другите какви бяха цените?! Попитай дали не може да ти направи 3Д просто за да видиш къщата като обем , без да оформя цветово фасади и облицовки! Не знам защо ви иска толкова пари?!  newsm78 Знам ,че ако искаш наистина изпипан екстериорен проект тогава се заплаща по-скъпо.

ljuboznatelna , точно така ! Значи чета , че разходите са в следната последователност в низходящ ред - арматура , тухли , бетон , керемиди.Изкопа не знам къде се вмества , но предполагам , че е доста скъп. Та мисълта ми беше , че голямата първоначална инвестиция е арматурата и то при тези цени в момента.  ooooh! А бе опитвам се да успокоявам мъжа , че след като купи желязото , вече ще плаща все по-малки суми. 
Laughing

# 235
  • Мнения: 276
galenaa, моят план е преди няколко години и платих колкото теб.  при мен бяха екип проектанти и цената беше обща за всичко , което си изброила както и екстериорен проект . Тези разходи сега ми се виждат като песен, като се замися за разходите по строежа

 ***Диди*** :Р  при нас около 60% от разходите са желязо и бетон. Това наистина е най-скъпо. За труд поне до сега не сме платили много, защото имам прекрасни роднини със златни ръце и сърца, които не ми взимат пари за строежа.  bouquet Немаме само хамали.

За парното, изолацията и озеленяването ще наеем фирма.

# 236
  • Варна
  • Мнения: 529
galenaa , значи плащате колкото нас , но получавате по-малко.Не знам при другите какви бяха цените?! Попитай дали не може да ти направи 3Д просто за да видиш къщата като обем , без да оформя цветово фасади и облицовки! Не знам защо ви иска толкова пари?!  newsm78 Знам ,че ако искаш наистина изпипан екстериорен проект тогава се заплаща по-скъпо.

Ако правилно съм разбрала вие плащате по 12Е за всичките 10 части, които трябва да включва един проект, а ние само за 4 от тях. И се чудя, ако е така как да се откажа като ми е близка и уж ми прави отстъпка от нейната цена. Дано не съм ви разбрала, а може и от града да е разликата newsm78, все пак Варна сигурно е с рекордно висока   цена. Офф, съвсем се оплетох #Crazy

# 237
  • Мнения: 3 770


 ***Диди*** :Р  при нас около 60% от разходите са желязо и бетон. Това наистина е най-скъпо. За труд поне до сега не сме платили много, защото имам прекрасни роднини със златни ръце и сърца, които не ми взимат пари за строежа.  bouquet Немаме само хамали.



Дано  Praynignewsm44

Ами , galenaa , така излиза !  Confused А относно най-високите цени , мисля че в София ги дерат повече! Някъде в по-предни теми бяха писани цени и аз останах с такова впечатление.

# 238
  • Мнения: 481
galenaa,  за сега сме платили: за архитектурата 7,5Е на кв., Геодезия-650лв, Геология-900лв... днес взимаме целия проект(ще го нося утре в общината  newsm44 ),  и ще кажа за останалото... Но мисля, че в София и Варна взимат повечко явно  newsm78 Иначе това с допълнително плащане за 3Д  ooooh! ако архитекта работи на РС, какъв му е проблема... и аз като Диди не настоявах за екстериор, просто ориентировъчно ни показаше човека фасадата, но сам ми предлагаше да я пипне повечко де.
Успех  Peace

# 239
  • Мнения: 210
Лелеле,не мога да ви насмогна  Wink
Чудя се откъде да започна,явно аз съм най зле от всички,защото строя горе долу в центъра на София,затова оградата ми не може да бъде нищо друго освен довар,разстоянията от старото и новото жилище,не е повече от 5 км,така че и с това нямам проблеми.
Относно Брамак,такъв ни е покрива и съм супер доволна,нямахме почти никакви щети,че е имало счупени имаше но примерно 10 керемиди,което на това голямо количество сигурно няма и един процент.Нещо не бяхме изчислили правилно квадратурата и останаха бая материал,звъннахме да питаме доставчика дали може да го върнеме, при което ни отговориха,че няма проблеми,обаче впоследствие се сетихме че сме с довар и ги оставихме за него.Не сме ползвали майстори от Брамак,а  фирмата която ни построи къщата,никой не ми е споменал,че не ни важи гаранцията,но ще питам за всеки случай.Ценовата листа,мисля че я имам,някой питаше,но не ми се връща да гледам,ако още се интересува,да свирка Wink
При мен нещата уж вървят,вчера си поръчах кухнята и съм супер доволна,поне за момента,дано да я направят качествено.
В момента се вдига довара,външната изолация ми е почти готова,
което породи поредният семеен скандал,аз искам къщата да ми е бяла,обаче "милото" е твърде против,а до ден два трябва да сме решили,изрових половината нет и нищо не си харесах.
Горе долу това е  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт