тест за овулация-помощ

  • 41 174
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 232
мая777 много ти благодаря мила за информацията,но не разбирам почти нищо на руски... какво е това подъема....много съм скарана с руския език
Според мен означава повишение на Т. "После" означава "след". Нека ако греша някой ме поправи...  Hug

# 31
  • Мнения: 21
Означава, че при 2% от жените овулацията настъпва 4 дни преди покачване на Т, при 2% от жените Ову настъпва 3 дни преди покачване на Т, при 21% - 2 дни преди покачването на Т, при 30% - 1 ден преди покачване на Т, при 30% от жените 1 ден след покачване на Т и при 15% от жените ову настъпва 2 дена след покачване на Т.
На ехограф ми доказаха ову 1 ден преди най-ниската ми Т за месеца, т.е. 2 дни преди покачване на Т (мерех орално).
Това означава,че не трябва да пропускате 4те дни преди покачването и 2-3 дни след покачването.Казват,че и през ден вършело работа...Никой, освен лекар, не може да каже вие от кой случай сте. Не разчитайте да правите любов само в дните на най-ниска Т и след това. Никой не може да ви гарантира,че не сте от групата на по-малките %, а яйцеклетката ни живее между 12 и 24ч... Hug Успех на всички, искащи да създадат един нов, прекрасен живот!

2% - 4 дня до подъема температуры
2% - 3 дня до подъема температуры
21% - 2 дня до подъема температуры
30% - 1 день до подъема температуры
30% - 1 день после подъема температуры
15% - 2 день после подъема температуры"

# 32
  • Мнения: 422
Здравейте!
искам да задам един въпрос и ще бъда благодарна ако някой може да помогне с информация.
от два месеца правим опити за бебе. Този месец реших да си правя тестове за овулация. Започнах още след свършването на цикъла. /сега ми е 14-ти ден от началото/.
Все още няма ясна втора чертичка. Цикъла ми е редовен.
Възможно ли е въобще да не се появят две  чертички /на теста за овулация/ ???  newsm78
Само да спомена, че имам друго дете на 6 години почти и той също има.

# 33
  • Мнения: 1 165
и все пак температурата се покачва в деня на овуто или тогава е най ниска.Аз меря тука а нищо незнам,по точно не разбирам. Embarassed

# 34
  • Мнения: 1 775
Все още няма ясна втора чертичка. Цикъла ми е редовен.
Възможно ли е въобще да не се появят две  чертички /на теста за овулация/ ???

Много момичета се оплакват (включително и аз), че при тестовете с марка Oview никога не получават ясна втора чертичка. Аз лично от този месец ще си купя тестове от друга марка.

# 35
  • Мнения: 422
Аз използвам Клиър ову тест.

# 36
  • Мнения: 21
krisi99, както по-горе съм писала за себе си...на мен за 5 месеца, различни тестове (марки), нито един път не ми беше абсолютно ясна втора чертичка, въпреки че не пиех по 4ч преди това течности и ги правех в едно и също време на деня (следобед). Проверих си хормоните, защото реших, че ЛХ ми е нисък, но си беше в абсолютна норма. Лекарката ми каза, че при някои жени става и това... Ако си сигурна, че ЛХ хормонът ти е в норма...няма защо да се притесняваш. Следи по други признаци - Т, фоликулометрия, следи си цервикалната слуз. При мен помогна само фоликулометрията. Успех!

# 37
  • Мнения: 422
antoshka1101 извини ме, ако въпроса ти се стори тъп, но какво  е фоликулометрия и как се следи.
При мен първия път бебето стана веднага и въобще не се е налагало да се информирам за такива неща.
Благодаря ти!   bouquet

# 38
  • Мнения: 21
Фоликулометрия е преглед при лекар-гинеколог, който следи цикъла ти от примерно 10-я ден с ехограф, определя дали имаш доминантен фоликул и го проследява в следващите няколко дни до спукването му. Така знаеш кога ти е  овулацията (дали все още предстои или вече е минала) и дали я е имало със сигурност във въпросния месечен цикъл. Всичко друго са догадки - Т,слуз, болки и т.н.  Успех и дано скоро се похвалиш и запишеш в отчетни!    Hug

# 39
За първи път си купувам тест за овулация , тъй като ще правим нашето бебче септември , взех си clear uvu test , но ми се струва наистина малко фалшив - не ми се получи по-ярка червена втора линия . Да не говорим , че в указанието не пише , че тя трябва да е по-ярка , а просто втора  и аз си помислих , че теста е положителен . Благодаря на темичката , че ме светна по въпроса newsm78
Стискайте палци !

# 40
  • Мнения: 13 878
Аз съм правила такъв преди няколко години. Дано не греша но по памет си спомням от инструкцията, че когато се появят двете чертички било то и втората да е бледа - овулацията настъпва в период от 24 до 48 часа, затова съветваха в периода на очакваната овулация да се правят тестове по 2 пъти на ден за да се хване момента въобще на появата на две чертички. Никъде не се споменаваше че трябва да се изчаква втората чертичка да стане с наситен цвят.
Съветвам ви да започвате тестовете от самия край на кървенето , защото при мен така неочаквано се оказа че съм в овулация на 10 ден ...

# 41
  • Мнения: 560
Клиър Ову 2 пъти съм си взимала и двата пъти контролната беше една бледа....пък да не говорим че 2-ра черта нямаше 10 дни  Confused

# 42
  • Мнения: 3 215
Аз пробвах и Овю и Клиър Овю и от вторите съм много по-доволна. И не е вярно, че каквато и да е втора черта означава настъпваща овулация.Именно в това е разликата между тестовете за овулация и тестовете за бременност!Хората вече го казаха неколкократно, да не говорим,че в упътванията (които са в кутийките) съвсем ясно е обяснено. Всеки иска да е в ову, обаче няма смисъл да се самозалъгваме, че втора бледа черта показва това. Втората чертичка трябва да е толкова ярка колкото и контролната и тогава между 24 и 48 часа може да се очаква овулация. Аз почти постоянно виждам втора бледа - това не значи, че овулирам по една седмица, нали?!Достатъчно секс + тестове - това е рецептата, ако няма здравословни проблеми, бебето ще стане. Успех на всички пожелавам и втора бледа чертичка, но на теста за бременност!   bouquet

# 43
а без този тест не става ли да забременееш или е задължителен защото по големи хора са ми казвали че вероятноста да пробваш след менструация е огромна да забременееш?

# 44
  • Мнения: 1 335
Няма нищо задълвително, всичко е по желание  Peace
Вероятността да забременееш е най-голяма по време на овулаця принципно ....

Общи условия

Активация на акаунт