Проект за нов Семеен кодекс

  • 11 765
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 504
Беше подкрепено предложението мин.издръжка да е в размер на 1/4 от МРЗ за страната.

Какво ли е общото с настояванията на СНБМ

# 46
  • Мнения: 3
имам въпрос относно непълното осиновяване. много прочетох относно непълното осиновяване, но има неща, които не са ми ясни. дали ще има някой, който да може да ми отговори? ще поставя първо казуса на кратко. става въпрос за мой познат, който има дете и това дете му носи името, т.е. той си го е признал. от няколко години не живее с майката на детето си и детето си и в момента водят дело за издръжка и свиждания и т.н. междувременно майката се е събрала с друг мъж и му родила друго дете - от другия мъж де, но иска вторият мъж да осинови непълно първото и дете- т.е. детето на моя познат. е питам ако това стане - биологичният баща какви права ще има - ще може ли да вижда детето си и да дава разрешението си например, ако детето му излиза в чужбина или това влиза в правомощията на осиновителя и какви задължения ще има - т.е. освобождава ли се от издръжката или осиновителят поема изцяло издръжката на осиновеното дете? питам, защото от всичко, което прочетох, това не ми стана ясно и може би ще трябва да ми каже някой с опит по въпроса.

# 47
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 504
Сега видях по новините в К1 как са обсъждали новия СК днес в НС...дали имаше и 5 човека в залата...

# 48
  • Мнения: 7 151
Нямаха кворум.
Пет, пет, ама са наговорили глупости за 555 Simple Smile
И утре ще го обсъждат. Дано да има кворум.
Още са до 50 и някой член.

# 49
# 50
# 51
  • Мнения: 7 151
Днес приключиха с четенето на доклада /проекта/.
Утре ще е гласуването и последният работен ден на 40-тото Народно събрание.

# 52
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 504
Пак го сделаха в последния момент. Бравос да им се не знае! Кой знае кви недомислици ше цъфнат след обнародването Crazy. А един кодекс предполага по-трайна уредба.

# 53
  • Мнения: 7 151
В какъв смисъл по-трайна уредба?

# 54
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 504
В какъв смисъл по-трайна уредба?

Очаквам изм. в близко време, така както за съжаление се случва и с голяма част от новоприетите закони.

# 55
  • Мнения: 7 151
Да,то по принцип нормативен акт от такъв ранг трябва да урежда съответните обществени отношения трайно.
Такъв е замисълът. Но си права, че ще започнат да го променят, ако го приемат, разбира се Simple Smile
Като виждам,че спорят за не толкова съществените неща, а важните просто така си минават ...

# 56
# 57
  • Мнения: 1 020
Здравейте Simple Smile
Аз съм доста боса в правото, а и не можах да разбера последно какъв е точно новоприетия СК и къде мога да го прочета  newsm78
Но сега гледах Тази сутрин по БТВ и на гости беше Герджиков и още един, но не му запомних името...
Та признавам малката не ме остави да проследя разговора много добре, но това което чух много ме учуди...
Децата на родителите без брак и на тези с брак не били равноправни... Това в какъв смисъл  newsm78
Дъщеря ни си е призната от таткото... Носи неговите имена... Какво трябва да значи, че няма да има същите права...
Нещо съвсем се ошашавих... накрая насила ще ни накарат да се 'бракуваме'... то е ясно, че заради детето всичко ще направим   Crossing Arms

# 58
  • Мнения: 303
Момичета, за съжаление е малко трудно да коментирам, защото по вътрешна информация м/у първо и второ четене са настъпили доста промени в проекта. Иначе в ДВ брой 47 (т.е. във вторник) ще бъде обнародван и самия текст! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт