Говорене с мъртъв човек - възможно ли е?

  • 25 240
  • 101
  •   1
Отговори
# 90
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Да не забравяме и за ЕVР Wink

 newsm78

# 91
  • Мнения: 740
Да не забравяме и за ЕVР Wink

Electronic voice phenomenon
И какво за него?

# 92
  • Мнения: 3 675
Понякога човешкия мозък прави номера и ни се струва, че наистина ни се случва, това което желаем да видим или да чуем.За мен е приемлив този вариант, че човешката душа е безсмъртна, а животът ни тук на земята определя нашия бъдещ безсмъртен живот.От както майка ми е била на гледачка и тя й казала, че разни извънземни говорили с духа на баща ми си казах, че всичко е лъжа и измама.Както лъжа и измама са признаците и разните му там привидения.Силно религиозни хора биха окачествили тези прояви като дело на Сатаната /както стана дума и за разните му там гледачки и баячки/, но вие си знаете.Аз лично не бих се доверила на подобни визити на мъртви и бих бягала от тях като "дявол от тамян", както се казва.

# 93
# 94
  • Мнения: 335
Възможно е, естествено.
Всеки може да говори на мъртъв човек.
И на всеки може да му се стори, че някой му говори - мъртъв или не.


За първи път не чета нито дума от темата, в която пиша.
Ще се възползвам от изключението да кажа:
Понятието "душа" ми звучи единствено като запис на всички спомени (и на мисли, и на емоции), които са минали през главата на живия човек.
Приживе всичко това зависи от физическото устройство на мозъка (предполагам, че там се и съхранява).

След смъртта на човека биологичният носител на "душата" изчезва напълно, разгражда се, престава да съществува.
Нормално е да се случва същото и с "душата", т.е. - престават да съществуват всички записи на преживяното, помисленото, почувстваното от човека приживе според устройството и начина на функциониране на организма му - вкл. според характеристиките на връзките между нервните му клетки и цялата му висша нервна дейност); престава да съществува всичко, записано в неговия мозък.

Чисто логически погледнато след смъртта тази същата "душа" би могла да продължи да съществува единствено, ако приживе се е осъществявал някакъв дублиращ запис някъде "навън", извън тялото на човека.

Това по принцип не 100% невъзможно, но пък няма доказателства за такова нещо засега.
Ако все пак това се случва (не за да се ползва от някой друг, а - да кажем - според библейското обещание за възкресението), представям си този запис архивиран до физическото възстановяване на организма, от който е била "произведена" въпросната "душа".
Ако пък е възможно тези "записи" (душа) да бъдат инсталирани в друг вид физически носител, аналогичен на предишното биологично тяло, и този нов носител няма други записи от такъв порядък, значи тогава се случва прераждане.

С две думи - сами по себе си нещата не са никак обнадеждаващи. Confused

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 23:23 от Холограма

# 95
  • Linz
  • Мнения: 11 619
С две думи - сами по себе си нещата не са никак обнадеждаващи. Confused
И аз не съм оптимист по отношение на съществуването на душата. Липсата на съзнание ни е познато на всички усещане (когато спим без да сънуваме)- преживе, а какво остава когато мозъкът ни престане да съществува?!
Всяка "среща" с мъртъв човек протича според нашата представа как трябва да стане- как би следвало да изглежда, какво да каже или направи... т.е. мисля, че всичко е плод на нашето въображение.

# 96
  • Мнения: 1 310
Аз вярвам в прераждането и в това, че душите на нашите покойни близки и приятели са около нас понякога, защото знам един физичен закон - енергията в природата никога не се губи; тя преминава от една форма в друга Peace

# 97
  • Linz
  • Мнения: 11 619
По тази логика би следвало всички физици да вярват в прераждането...
А кое е енергията?

# 98
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

душата.
Рени  Hug

Холограма, според книгата "Пътят на душите", не си на прав път в разсъжденията си.

# 99
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Шани, тогава остава въпросът кое е душата и наистина ли тя е енергия? И на мен ми се иска със смъртта да не изчезваме безвъзвратно, но не мога да открия за какво да се хвана за да повярвам.

# 100
  • Мнения: 342
Аз вярвам в прераждането и в това, че душите на нашите покойни близки и приятели са около нас понякога, защото знам един физичен закон - енергията в природата никога не се губи; тя преминава от една форма в друга Peace
Peace И аз така мисля.
Никога не съм говорила с мъртвите, чета темата с интерес.

# 101
  • Мнения: 335
... Холограма, според книгата "Пътят на душите", не си на прав път в разсъжденията си.

Тази тема да не е преродената онази:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=207868.msg4742566#msg4742566

Д-р Майкъл Нютън верно звучи като "доктор".
Всъщност е психолог - учил е в училище кога как и защо хората правят, мислят, искат, сънуват и т.н. определени неща. И как би им харесало да им ги интерпретираш.

Общи условия

Активация на акаунт