Плашещата истина за българските болници

  • 7 716
  • 118
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 563
Покрай болестта и смъртта на майка ми се находихме по болници... ИСУЛ... ужас, ужас, ужас. Военна  - можеш да си пукнеш докато чакаш асансьор... Но майка ми седя и в интензивното, където нас не ни пуснаха и каза, че са били добри към нея и всичко е било ОК. Аз пък ходих в спешното там скоро, с колит. Докторът беше ОК като помощ и отношение, но си беше пийнал и пушеше в кабинета.

Най ми харесват условията и отношението в Правителствена, но пък съм попадала на не особено знаещи доктори там...

# 31
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Точно поради ОГРОМНИТЕ в някои болници заплати невинаги дотам стигат можещите. Често това са ВРЪЗКАРИТЕ.

Връзкарите, които преди това са работили в държавните болници, нали?
Или там няма такива?  Outta Joint

# 32
  • Мнения: 5 370
Има си, що за риторичен въпрос. Който е имал връзки на едно място, ще има и на друго. Whistling

# 33
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Т.е. доколкото схващам, частните не са по-лоши от държавните.

От моят скромен опит, мога да кажа, че в частните ПОНЕ не се налага да задържам дъхът си в тоалетната и храната става за ядене.

Иначе, лекарите са същите.
Някои от тях дори работят на две места.

# 34
  • Мнения: 489
Да попитам - здр. осигуровка още ли е 8лв на месец?

# 35
  • София
  • Мнения: 3 838
Частните не са по-лоши от държавните, но проблемът е, че някои случаи могат да получат лечение само и единствено в държавна болница. И обикновено точно в тези болници, които са в най-окаяно състояние откъм материална база, хигиена и т.н.

# 36
  • Мнения: 656
Да попитам - здр. осигуровка още ли е 8лв на месец?
Процент от заплатата е. Друг процент се заплаща от работодателя. Може би имаш предвид 8% - не знам точно.

Съжалявам да науча, че положението в урологията на Пирогов не се е променило през изминалите години. Била съм в Инфекциозна болнца с другото ми дете - поне отношението към теб е човешко, дори ми дадоха легло в Инфекциозна. В Пирогов ми се караха, че походното легло пречи, трудно можеш да разбереш какво става с детето ти, изобщо опитах се да забравя всичко преживяно там. А реформата в здравната система тепърва започваше...

# 37
  • Мнения: 4 371
Последно лежах с детето в Педиатрията. На първи етаж. Тоалетната беше като тази от снимките. Гнусна до безумие.
Неремонтирана. Една на етажа. Баня няма, къпех се(само по веднъж на ден ми позволяваха да я ползвам) в служебната баня.
Като излизах от вецето си бършех краката с мокра кърпичка, която сритвах до кофата, за да не нанасям в стаята на детето бацили.
Но има пациенти свине, които каквата и тоалетна да ползват - не могат да оцелят дупката и не си почистват свинщините.
Това не важи само за тоалетната, де. И хотелска стая да им дадат - пак ще я осерат.

# 38
  • Мнения: 2 723
Никси и аз лежах с баткото там (бременна с малкото) и лекарката ме накара да подпиша документ, че въпреки забраната им съм по свое желание там. Беше забранено за бременни.

И аз го подписвах...
По интересното е, че не разрешиха на мъжът ми да остане с детето, защото то там само жени имало...  ooooh!
Та не може той, за мен забранено... браво, сигурно трябваше да оставя 2 годишния си изплашен до смърт син посред нощ в тая гнусотия Tired

# 39
  • Мнения: 9 092
Интересно ми е къде се лекуват управляващите...

# 40
  • Мнения: 4 585
Във военна, в правителствена.
Свинете не улучват тоалетната чиния, а останалите си ритат салфетките по-близо до кофата.
Аз пък не се впечатлих от снимките. В психиатричния диспансер в Разград във всяка стая има тоалетна, но не всяка тоалетна има мръсен канал на пода и отдушник. Като заварих една локва до тоалетната чиния от пикня, помолих жена си да ми донесе едно голямо парче дунапрен и гумени ръкавици, та така. Попивах и изцеждах в тоалетната, после наливах вода с бутилка и пак.
Банята е един душ на първия етаж за около 30 болни мъже и жени. На първия етаж тоалетната е една, голяма, с клякало. В дупката живееше плъх, който излизаше и ползваше за тоалетна един ъгъл от тоалетната. Когато го видях за пръв път, помислих, че ще избяга нагоре по едни тръби и се засилих да го трепя, но той се шмугна в дупката. Прозорците са дървени, с едно стъкло, не са двойни. вилици и ножове няма, за едно денонощие дават половин хляб. Ако за закуска е маргарин, отпаряш си кора от хляба и мажеш с лъжицата. Голяма част от лекарствата са успокоителни, но неизвестно по каква логика във всеки диспансер има кафе машина. В тоя диспансер бизнесът с кафе е бизнес на санитаря. Вилица, нож, порцеланов или стъклен съд, а също и зарядното на мобилния са оръжие. Ако някой си размахва много-много крайниците, го закопчават с каишки за леглото. За ръцете, краката и една през гърдите. Тия каишки са като за сбруя на кон. Знаете ли, че детските отделения у нас са само две - едно край София, с около 8 легла и във Варна, с около 20 легла. Отделението във Варна е било по голямо, но преди три-четири години са го свили. В Св. Марина. Там в детското е хубаво.

# 41
  • Мнения: 2 563
Във военна, в правителствена.
Свинете не улучват тоалетната чиния, а останалите си ритат салфетките по-близо до кофата.
Аз пък не се впечатлих от снимките. В психиатричния диспансер в Разград във всяка стая има тоалетна, но не всяка тоалетна има мръсен канал на пода и отдушник. Като заварих една локва до тоалетната чиния от пикня, помолих жена си да ми донесе едно голямо парче дунапрен и гумени ръкавици, та така. Попивах и изцеждах в тоалетната, после наливах вода с бутилка и пак.
Банята е един душ на първия етаж за около 30 болни мъже и жени. На първия етаж тоалетната е една, голяма, с клякало. В дупката живееше плъх, който излизаше и ползваше за тоалетна един ъгъл от тоалетната. Когато го видях за пръв път, помислих, че ще избяга нагоре по едни тръби и се засилих да го трепя, но той се шмугна в дупката. Прозорците са дървени, с едно стъкло, не са двойни. вилици и ножове няма, за едно денонощие дават половин хляб. Ако за закуска е маргарин, отпаряш си кора от хляба и мажеш с лъжицата. Голяма част от лекарствата са успокоителни, но неизвестно по каква логика във всеки диспансер има кафе машина. В тоя диспансер бизнесът с кафе е бизнес на санитаря. Вилица, нож, порцеланов или стъклен съд, а също и зарядното на мобилния са оръжие. Ако някой си размахва много-много крайниците, го закопчават с каишки за леглото. За ръцете, краката и една през гърдите. Тия каишки са като за сбруя на кон. Знаете ли, че детските отделения у нас са само две - едно край София, с около 8 легла и във Варна, с около 20 легла. Отделението във Варна е било по голямо, но преди три-четири години са го свили. В Св. Марина. Там в детското е хубаво.

Мдам. Пък в Англия като имаш настинка, те преглежда фелдшер. Срамота!

# 42
  • Мнения: 5 370
Интересно ми е къде се лекуват управляващите...
В Правителствена. И не само те. Имам лични, изключително ПОЗИТИВНИ впечатления от тази болница-по т.нар. "свободен прием" срещу фактура.
Но цените са такива, че достъпът да бъде.....минимизиран.
Там всички, от санитарка - до шеф отделение са ме носили на ръце. И досега си спомням с умиление.

# 43
  • Мнения: 2 563
Интересно ми е къде се лекуват управляващите...
В Правителствена. И не само те. Имам лични, изключително ПОЗИТИВНИ впечатления от тази болница-по т.нар. "свободен прием" срещу фактура.
Но цените са такива, че достъпът да бъде.....минимизиран.
Там всички, от санитарка - до шеф отделение са ме носили на ръце. И досега си спомням с умиление.

Така е, да. Там е като в нормална държава.

# 44
  • Мнения: 9 092
А цените там по джоба ли са на средностатистическия българин или никак...за какви цени си говорим, ако е редно да се коментира де...
Питам, защото все ми се иска да вярвам, че ако някой ден, недай си Боже, се наложи, човек може да е спокоен че може да бъде обгрижван в цивилизована обстановка Confused

Общи условия

Активация на акаунт