Рокаджии - малки и големи! - 2

  • 21 636
  • 326
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4
tatuna, скорошно възстановяване желая!  superuu


Благодаря за пожеланието, Doro!
Но...наистина много ме е яд, че пропускам Motley Crue, Blind Guardian и Anthrax Twisted Evil. Събитието миналото лято беше Metallica. Тази година обаче пропускам цяла армия от любими групи Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Ама, здраве да е, нали Sunglasses?

# 301
  • Варна
  • Мнения: 276
а мами рокаджийки приемате ли?
предпочитани - Мейдън, Металика, Хелоуин, Бон Джови, Туистед Систърс

Последна редакция: сб, 27 юни 2009, 08:58 от Petenci-cvetenci

# 302
  • Мнения: 2 803

предпочитани - Мейдън, Металика, Хелоуин, Бон Джови, Туистед Систърс

 newsm10

# 303
  • Мнения: 735
Здравейте,
и аз съм нова тук, но съм бясна как тази година политизираха Джулая!
А на всички дето ще ходите в Каварна - завиждам много....

# 304
  • Мнения: 503
Здравейте,
и аз съм нова тук, но съм бясна как тази година политизираха Джулая!
А на всички дето ще ходите в Каварна - завиждам много....
Джулая отдавна не е това, което беше. Откакто се превърна в "масова култура". Знам, че звуча пенсионерски, но от тогава не се включвам в масовката много-много.
Кой го е яхнал тази година?

# 305
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Рокаджии малки и големи, чухте ли песента на Manowar, която е записана на 16 езика, включително и български? Не съм им фенка, харесвам някоя и друга песен, но им свалям шапка за отношението им към феновете  Peace
Ето, който не я е чул  Laughing

# 306
  • Мнения: 2 803
Песента наистина ме грабна, не само с текст, но и жеста на тази група към нас българите. Първо химна, сега "Татко".......
Manowar ги слушам от 6-7 клас, още от дете и винаги ще ги харесвам. Няма да ми омръзнат.

Чета по други форуми, че ще идват за трети път в БГ. Естествено пак съм там.

# 307
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
Поздравче: http://vbox7.com/play:c8ee7000  Hug

# 308
  • Мнения: 2 803

Благодарско. Ние с милото посрещнахме слънцето на варненския южен плаж. Имаше рок-купон.

От днес започва Калиакра рок фест. Желая на всички весело изкарвнае и много положителни емоции с чаша бира в ръка. cheers  superuu

# 309
  • Мнения: 735
ЧЕСТИТ ДЖУЛАЙ!
Босоногата, за съжаление си много права и не звучиш пенсионерски. Аз също отдавна избягвам масовките, но вътрешно винаги отбелязвам тази дата. Преди ходех да посрещам слънцето на моста на НДК сама, но това не е най-важното. Виж, на концерти на групи, които ме вълнуват, ходя и затова страдам, че съм толкова далече от Каварна  Cry
Long live rock'n'roll!

# 310
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
На Джулай съм ходила години наред, но на Варвара...
От няколко години вече не мога да се докопам до морето за празника. Работа, деца...ей такива нещица... Wink

Честит ни! На всички, за които значи нещо.  Simple Smile

# 311
  • Мнения: 11
Абе Джулай мулай...ебати хипарската простотия....

Който е на Каварна да се сцепи и за мен и да каже на Тобиас Самет че ми е любим кретен.  chef

# 312
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Една статия, не знам от къде я бях изкопал за доказателство, че посрещането на изгрева си е чисто наш "мурафет"...

"Джулая (или нечленувано Джулай, по името на известната песен на Юрая Хийп от 1971 година, July Morning) е най-традиционният хипи празник в България, възникнал във Варна в края на 70-те години на миналия век. Джулай на английски означава юли. Въпреки че традицията е свързана с хипи движението в Америка, тя съществува в България и до днес. На всеки 30 юни срещу 1 юли големи групи хора се събират по цялото Черноморие, за да посрещнат заедно слънцето, което изгрява над морето. Така те смятат, че се пречистват пред него, без това да има връзка с езически или религиозни ритуали.

Джулаят е уникален за България, поради естеството на неговото възникване и не се наблюдава в други европейски страни. Твърди се, че е възникнал като протест срещу комунистическата власт, изразен в символиката на едноименната песен на Юрая Хийп. Символичното посрещане на изгрева е било като посрещането на едно ново начало и едно по-добро бъдеще за тях. След падането на комунистическия режим в страната движението продължава да съществува, но липсата на първоизточника за протест променя с времето основната идея на първото хипи-движение в България.

Някои твърдят, че идеята е загубила своето първоначално значение с времето. Както и че по-младите хора не са непременно запознати с условията, при които е възникнал този празник или дори кой е авторът на песента. Въпреки това, въодушевлението от първите сутрешни лъчи, като символ на зараждащия се живот, е все още основна причина хората да го честват.

Поради прекаленото посещение след промените от 1989 г. на хора, които са далеч от хипарската идея, група от "старите хипари" решават да започнат да честват Ивнинга (от July Evening), като се събират в с. Варвара на 31 юли.

Идеята за джулая е по-жива от всякога. Сега тя има и друг привкус на бягство от всекидневно подтискащата цивилизация, на протест срещу самите нас и пълно освобождаване на личността от оковите на големия град."

# 313
  • Мнения: 735
Това, че е наш "мурафет", се знае  Peace
Дори, мисля, че знам кой е човекът, който е инициирал отбелязването на Джулая.
Преди няколко дни имаше интервю с Кен Хенсли, в което обясняваше как му е хрумнала песента и не си е и представял, че някой може да се хване толкова сериозно за думите й  Laughing
А довечера ще пее и в София... yeah, yeah!!!

# 314
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
Това, че е наш "мурафет", се знае  Peace
Дори, мисля, че знам кой е човекът, който е инициирал отбелязването на Джулая.
...
Със сигурност човека, инициирал отбелязването на Джулая, започнало като събиране на група приятели на варненския плаж преди 25г., не е и предполагал, че ще стане такава традиция и ще придобие такава масовост... Wink

Общи условия

Активация на акаунт