Страх ме е...

  • 3 020
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 103


Ей я в кашона отляво - вятър я вее на бяла кобила.
[/quote]

В началото купувах без да мрънкам. След това започнах да се карам и пак да купувам. След това спрях да се карам и да купувам / като си губиш помагалата ще ходиш без / Намери си решение, с левчетата които му давах си купуваше сам. Без пари немога да го пусна защото те гледа с  Shocked ей такива тъжни очи.... немога да си купя кроасан а съм гладен..... нищо че има безплатна закуска и купони за обяд. Е примирих се. Повечето деца ги вее вятъра.

Към Бо
Тук където живея в момента, когато някой ученик сгафи в училище го наказват с отстраняване за 3 дена. Познай как посрещна тази новина сина ми       Mr. Green ще се бия за да ме наказват.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 840
Моята живот и здраве ще е след 2 г. ученичка, ако не решат да ходят на 6 г.  #Cussing out И отсега го мисля това училище, а не знам какво ще е като затръгва.
Да..и ние след 2г.,ако не решат да ни привикат по-рано! Angry
Психясвам от сега... Crazy


Tова ме притеснява и мен, защото значи, че от септември трябва да е в предучилищна група.

Изобщо не зная как ще се оправям с първокласник.
Разчитам на това, че щом всички могат, значи и аз така Crazy
Училището ме смущава.
Нямам идея как ще се справя

# 32
  • Мнения: 24 467
До тук бих желала да вметна, че училището е за децата, не за родителите, с него ще се оправят децата, не родителите. Родителят се "оправя" с детето.  Laughing
Какво имам предвид- ние създаваме деца основно за да станат същите един ден големи и самостоятелни хора. Поне това е естественият ход на нещата. Има и по- изкривени представи. Началото се поставя точно в І клас, на 6-7 годишна възраст и това е важен момент, в който хлапето е най- добре да вземе участие спокойно, без да усеща, че има нещо притеснително /а то си и няма, това е нормално развитие на всеки индивид/. С моя син се подготвяхме за това от ДГ и той беше навит, че там е по- добре предварително.
Материалът изобщо не е труден, има време за всичко, особено ако родителят не е с прекомерно и неоснователно високи претенции, с които да създава по изкуствен начин проблеми на децата си. Разсъжденията в посока "елитност" било на училище, било на клас, са също изключително вредоносни за малки деца. Часовете не са много, нито са дълги, едно средно статистическо и нормално развито дете просто няма как да не се справи. Не се връзвайте на вечните оплаквачи колко е трудно и колко е лошо, и колко материалът бил не знам какъв си, и колко учебниците били лошо написани, и колко зле били учителите. Това НЕ Е ВЯРНО. Сред приятелите на сина ми няма едно дете, което да се оплаква от учител, а децата учат в различни класове и в различни училища /в нашия квартал има две/. Просто една от лошите черти на нашенецът е приемане ролята му на вечен оплаквач и черногледец. Не е задължително всички да сме такива, не е и полезно- и за нас и за децата ни.
Лично аз не съм била недоволна като цяло от учебниците за І и ІІ клас. Синът ми не ходи на частни уроци, но се справя добре на национални състезания, което е обективна оценка за подготовката му, която пък си идва само от задължителната програма и редовно подготвяне на домашните /І клас, І срок с моя помощ, от там- само негова работа, а от мен- единствено обяснения при срещане на затруднения/.
В първи клас всеки нормален пък учител е наясно, че основното за този етап е не толкова изучаването на материала, колкото привикването на малките деца към новата обстановка и новите отношения. Тогава и род. срещи следва да са /и са/ по- чести, контактите между родителите и между тях и учителя- също. Децата в първи клас просто порастват неимоверно за тази една година. Ако родителят има глава на раменете си ще използва тази година именно за да направи качествен този процес. Защото той е неминуем. Неговото забавяне и отлагане не допринася никакви ползи. Той не е опасен, а е задължителен и полезен.
За цената- един първокласник допълнително струва: една раница, един несесер, набор тетрадки- т.е. не повече от 50.00 лв., ако човек не робува на еснафски претенции. Дрехите са си дрехи, те така или иначе се купуват.

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 09:51 от Judy

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
Вярно, че за първи клас има големи истерии, все едно децата отиват на заколение или да покажат възможностите на родителите си. В повечето случаи как се справя детето зависи от изискванията на учителите и родителите. Не го казвам за пръв път - не ми харесват учители в начална степен, които искат да се покажат амбициозни (сякаш това означава загриженост) и започват да затрупват децата с домашни и високи изисквания. Но в повечето случаи амбициозните учители са и при класове от амбициозни родители. Вторите от своя страна очакват децата им да започнат да пишат без грешки още от първия месец и да се научат да четат гладко след втория месец. И се започва с едни диктовки, едни четения по 10 пъти на буквара, едни купища задачи... И всичко това само и само да се задоволи егото на родителите да се поФалят на комшийте в какво елитно училище учи детето и как цял роман ще напише още малко, а учителката да демонстрира висока успеваемост. И децата стават заложници на амбициите и егото на възрастните.

Сори, че пиша всичко това в тема за майки на кандидат-първокласници, но го правя с добро чувство. За мен разковничето за нормално, спокойно справяне на детето е обуздаване на родителските и учителските амбиции за високо спортно майсторство.

# 34
  • Мнения: 24 467
Още една вметка- родителят е длъжен да възпита у детето си позитивни нагласи, не само към училището, но и към процеса учене. Това е голям плюс за неговото бъдеще.
Още нещо /споделям личен опит за каквото се сещам/- в І клас според мен е вредно децата да се ангажират прекомерно и с извънучилищни занимания. Децата са хора, а всеки човек има нужда от лично време и лично пространство.

# 35
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ерика, един конструктивен съвет, сигурно ти е минавало и на теб през ума - Защо не идеш и не се запознаеш с учителката? Мисля, че след един смислено проведен разговор ще се поуспокоиш.

# 36
  • Мнения: 2 439
Ерика, един конструктивен съвет, сигурно ти е минавало и на теб през ума - Защо не идеш и не се запознаеш с учителката? Мисля, че след един смислено проведен разговор ще се поуспокоиш.
Това щях да напиша и аз - като си записваше  детето не се ли запозна с класната му. Не става въпрос за основно проучване, но вече би трябвало да имате насрочена родителска среща поне.

# 37
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Не, не съм се запознавала...пък и не съм ходила лично- на работа съм. За съжаление родителската среща е на 24 юни, а ние от 22-ри сме на море, майка ми ще трябва да пратя...

# 38
  • Мнения: 24 467
Няма да пропуснеш много. Преди началото на учебната година обикновено се прави род. среща, тъй като тогава класовете се сформират окончателно и се знае кои деца точно са в даден клас при съответната госпожа. През юли и август още нещата не са се устроили окончателно /при нас имаше промяна точно с класната, щяхме да сме в "а" клас, а през септември се озовахме във "в"- нищо от това, де/. Освен това една среща пролет не прави. Това са организационни срещи /говоря за първите/- какво се иска от родителите, от децата, какво да се подготви, на какво да се обръща внимание и т.н. Истината ще разбереш едва след като започнете училище. Ако много не ти хареса нещо  винаги има възможности за промяна. Не се стряскай.

Общи условия

Активация на акаунт