как да накарам бебето ми да пие повече вода

  • 2 108
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 473
Моят син е на почти 2 месеца и му давам вода и чай между храненията. Той е на АМ и явно има нужда от повече течности, тъй като пие с желание винаги когато му дам шишето.  Но това според мен е индивидуално и няма смисъл да даваш вода насила.
Моят съвет е да не слагаш захар във водата, поне докато детето не навърши 1 година. Захарта е вредна.
Относно запека, може да помогне чай от лайка, анасон и копър, има такъв на Алете, аз го давам и има страхотен ефект, детето не се мъчи при изхождане, а акото е меко.
Освен това може би трябва да смениш марката детски храни.

# 31
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е няма как да го накараш Thinking
Просто предлагай по-често ако му се пие ще пие.
И моя син допреди 1-2м не пиеше мн, мн вода ама ела да видиш сега в жегите какво става Crazy

# 32
  • Мнения: 71
Моят съвет е да спреш да захранваш и да прочетеш тази информация http://karmene.greatnow.com/zahranvane.html

# 33
  • Мнения: 1 896
Хе-хе, мойта дъщеричка е на 8 месеца, кърмя я на поискване, плюс манджата, и също не желае да пие вода. Но аз не се притеснявам, защото и батко й пропи вода чак на 10 месеца, макар че тогава бяхме в България и изкара цяло лято в супер жега само на кърма. Махни сока, намали пюрето и ти гарантирам успех с акането. Вода определено не е нужна на тая възраст и няма да помогне, а пък и е разправия за теб.
Между другото второто ми бебе расте в Швеция и до момента за вода на консултациите никой не е отворил дума  Laughing
Също смятам, че проблемът ви е от ябълковия сок и въобще от захранването, явно не е готово детето. Предлагаш ли кърма винаги когато пожелае?

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 17:38 от basilisk

# 34
  • Мнения: 242
извинете за намесата,ама аз искам да попитам ти все пак как реши,че детето ти има запек?защото децата на кърма трудно се запичат,а има моменти в които като расте усвоява така оптимално кърмата,че просто няма какво да изходи-това е нормално.Вики един път цяла седмица не ходи,а после всичко беше нормално.Аз го кърмих 1,3година и той много късно пропи вода

# 35
  • София
  • Мнения: 1 603
Не слагай захар във водата, за да накараш бебка да я пие. Ако си държиш на пюретата, давай тиква, слива или круша - действат разхлабващо

# 36
  • София
  • Мнения: 5 079
На 4 месеца и вече яде ПЮРЕТА  #Crazy....Не мога да дам адекватен съвет, против ранното захранване съм.  Crossing Arms

# 37
  • Мнения: 1 896
Момичета, гледам, че някои отговори са доста резки. Поставете се на мястото на майчето, на което явно не е имало кой да даде инфо за късно захранване и т.н., сигурно почти всички тук сме били в подобно положение, тя се тревожи за бебчето си и пита като човек, нека да разбираме и помагаме.
Между другото щом става въпрос за кърмено бебе, най от полза мисля че ще е кърмаческият форум и особено библиотеката там.

Общи условия

Активация на акаунт