Изпитва ужас от постригване

  • 2 884
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 969
Ние открихме страхотен фризьор, с невероятен подход към децата. Говори им през цялото време, закача ги, разсмива ги, разказва приказки, а накрая, ако си слушал подарява бонбони за награда...
Такива са рядкост, сега сигурно ще се заринеш с молби за адреса на този фризьор на лични  Mr. Green  Hug

# 31
  • Мнения: 3 929
И моят син е така. И ми е голям дерт. Даже демонстрирах с машинката върху косата на баща му, обяснихме му, че ще му направим прическа и че ще е много хубав (а той е голяма кокона), нави се, но когато насочих машинката към него и пропищя. Подстригваме го само с ножица, като той сяда в мене, свекърва ми го подстригва, а мъжът ми държи голямо огледало пред него, за да се оглежда. Поне с ножицата дава. Искрено се надявам да му мине този страх. Разбирам напълно страха на детето от тази процудура, особено с машинка, и затова не го насилвам, за да не го стресирам още повече.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 317
И моят син пищи и от ножица, и от машинка и въобще не дава да го подстригваме. А първият път си стоя кротко и мирно. После какво му стана, не разбрахме. Надявам се скоро да премине и този период. Tired

# 33
  • Мнения: 1 674
Да, и моят син се държи по подобен начин.
С тая разлика, че не се опитвам да му свалям звезди от небето.
А го подстригваме от 7 месечен.
Вече спряхме да ходим по салони, взехме си машинка в нас
Баща му го държи, аз подстригвам, той плаче, и така.
С баткото бяхме така.Сега вече сам ходи да се подстригва.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 123
И нашия батко ми създаваше големи проблеми когато трябваше да го подстригваме ooooh!. Ходехме само при позната фризьорка, винаги се подстигвахме цялото семейство, като първо гледаме тати, после мама, разигравахме какви ли не циркове, но винаги неговата прическа се получаваше с рев Crazy Аз сядах на стола, той в мен и така измъчвахме и фризьорката, но се е налагало и да го постисна за да стои ooooh! Когато наближи пет години нещата се промениха и сега (вече е почти на 9) сам ме кара да го водя за прическа Wink. Фризьорката още го бъзика кооолко шоколада е изял за награди преди, когато плачеше Laughing Laughing Laughing Дано при вас този период отмине по-бързо.

# 35
  • Мнения: 4 595

сега като се наспи веднага ще му пусна да гледа тези смимки той е на фаза подражаване дано има ефект

# 36
  • Мнения: 2 722

сега като се наспи веднага ще му пусна да гледа тези смимки той е на фаза подражаване дано има ефект

От сърце ти пожелавам успехи в начинанието.  Peace

# 37
  • Мнения: 331
явно това е проблем при доста деца, а аз си мислех навремето, че само моя син е такъв особен. Е, това време отмина, сега е на 12 и той ме подсеща, че е време пак да се подстригва.

# 38
  • Мнения: 952
И моят синковец ревеше че се късаше още от улицата преди да сме влезли в салона. Слава Богу отмина но отскоро. Сега е на 3год и до 2 и половина си ревеше.Стана така че фризьорката много го предразположи и той я хареса и сега само тя ни прави фризурата,ако я няма не се подстригваме Crazy

# 39
  • Мнения: 1 058
Първия път стоя мирно и не гъкна, но втория като отвори една уста едни писъци едно чудо беше. Още отиваме с тати до фризьорския салон и той отказва да седне. Дядо му го подстригва, аз дооформя и ходи леко нажъбкан, но нямаме избор. Дано скоро се престраши.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Да, след последния опит за подстригване баща ми каза, че Преско приличал на дамаджана в главата. hahaha

# 41
  • София
  • Мнения: 2 433
Аз да помогна с два съвета, дано да съм полезна на някой)

За бритоните - има едни прозрачни пластмасови маски с дълга дръжка, които се слагат пред лицето, за да пазят от лак и за оформяне на бретони - с такава хем ще е интересно за детето, хем ще се чувства предпазено. Виждала съм го да работи при моята приятелка - тя е фризьор.

За момченцата - на моя приятел сина ходи на фризьор, но това стана с малко стратегическо планиране - първо ходи сам с баща си, за да знае, че това не е "женска работа" и то при наш приятел фризьор - също мъж. Също така знае, че и аз и баща му ходим на фризьор редовно и че за мъжете е препоръчително да се подстригват веднъж в месеца. Това става част от ритъма на живот и на задълженията - да изглеждаш поддържан.  Сега вече и прическите си избира сам - тук по-късо, там по-дълго.... такива ми ти работи football

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Зависи от детето. При някои случай никакви обяснения не помагат.

Големият си ревеше неистово до около 4 годишен, аз държа главата-фризьорката минава с машинката. След това намали темпото, после беше само сърдит, сега вече на 7 отива като голям мъж с баща си.

Малкият е мааалко по-лек случай, последния път рева с 50% по-малко от предния. Laughing

Израства се и това. Peace

# 43
  • Мнения: 141
Иво също имаше един период дето постригването беше ужас,и за нас и за фризьорите.Когато един ден сменихме фризьорката стана чудото,детето не реве,че на другия ден пак искаше да ходим при леля Пенка Laughing-много е важен подходът към детето и неговата нагласа.

Общи условия

Активация на акаунт