Дали ще се справя ?

  • 17 250
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Имаме познато семейство,което вече е разделено,именно поради тази причина......хазарта е много страшно нещо.
Не познавам човек комарджия,който да се е избавил от лапите на хазарта.

# 91
Всеобщото мнение е такова,уви! Живеем в страна, където проблемът с хазарта е все още непознат, а все по-популярен! Човек трябва сам да се бори с действителността, без помощ и без реална представа кой е правилния път! Поради тази причина е непреодолим този проблем!

# 92
Здравейте, моето семейство от доста години също се бори с този проблем. Става въпрос за брат ми. Той не е семеен, родителите ми знаят за проблема и са почти на ръба. При него проблемът е, че работи на една ж.п. гара и там има заведение с ротативки. Посещенията в залата за епизодични, през няколко месеца и губи суми от 500-600 до 1500 лв. Или аз поне това знам. Преди една година ходи на псохолог, според психоложката всичко беше наред, не бил тежък случай, нямало как да престане веднага и т.н. Миналото лято спря терапията за почивка между сеансите и не се върна след това. От тогава е имал 2 "издънки"- една преди Коледа и за последната разбрах днес - 1500 лв. Признава си само пред мен и то когато трябва да даде парите. Покривам заемите му, за да не тревожа родителите си. Иначе контролът върху финансите му няма кой-знае какъв ефект - отдавна е дал картата, по която превеждат заплатата му на бяща ми. Той му тегли заплатите и му дават дневни и някакви дребни суми за излизане с приятели. Но винаги може да спести 5-10 и да влезе с тях в залата. А с тези 5-10 лв. натрупва стотици дългове. Почти 7-8 години вече работи, живее при родителите ни, няма почти никакви разходи за издръжка и до момента не е спестил 1 лв., всичко отива за залата. Объркана съм, не знам какво да правя. Ще се радвам да обменим опит. Мейлът ми е pepadimbg@yahoo.com

# 93
  • София
  • Мнения: 174
До Реа1 и pdim Писах ви на e-mail

# 94
rehab, за съжаление не съм получила все още писмото ти!

# 95
  • София
  • Мнения: 309
Писала съм и преди в темата,брата на мъжа ми има този проблем-за няколко години дълговете са му около 80 000.Живеят също както pdim е описала.Картата със заплата е в баща му-стига да погаси само месечната вноска за един дълг,а те са около 15.Майка му му дава 5 лв. за работа.Уж следят къде ходи-и хоп-миналата седмица нови 4000лв.-абе направо незнам..нищо не се прави за този проблем в България,всеки се спасява както може.При вас поне мъжете си признават,а синковеца казва,че няма проблем с хазарта и това е.Родителите му казват,че ще плащат докато са живи,а после?

# 96
  • София
  • Мнения: 174
didito, в България се прави достатъчно ЗА Хазарта - легализиран е! От там нататък всичко зависи от самия човек.
Във вашия случай , не се обиждай , но и свекърва ти и свекър ти имат голяма вина - те са му постояннен източник на доходи,които да залага.Какво значи докато са живи ?
Абе,много ме хваща яд на такива роднини и близки,дето не могат да проумеят,че така правят " мечешка " услуга.
Не знам какво да те посъветвам , миличка, освен да стоите по-далече от девера и родителите му.В такова "хлътване" с хазарта , важи поговорката "Покрай сухото , гори и мокрото " Не се знае на кого дължи пари и как те ще решат да си ги вземат.
Желая ви успех и късмет !

# 97
За себе си знам едно-при следваща издънка - слагам край и продължавам напред,но без него.

НЕПРЕМЕННО му го кажи и то с категоричен, не търпящ възражения тон! Не дръж това решение за себе си. Ако е решил да издържи, това може да му е от помощ. Ако не - поне ще го очаква, ще знае, че сам си е виновен, а не си го "изоставила".
Стискам ти палци!

# 98
Unknowln lady, molq prati mi golqmata statiq na kuchenze@hotmail.com

# 99
  • София
  • Мнения: 174
За себе си знам едно-при следваща издънка - слагам край и продължавам напред,но без него.

НЕПРЕМЕННО му го кажи и то с категоричен, не търпящ възражения тон! Не дръж това решение за себе си. Ако е решил да издържи, това може да му е от помощ. Ако не - поне ще го очаква, ще знае, че сам си е виновен, а не си го "изоставила".
Стискам ти палци!

Вече съм го направила.Наясно е с това , което го очаква при следваща издънка,така ,че нещата са в неговите ръце и от него зависи как иска да живее занапред.Благодаря ти все пак за съвета !


peva4ka ,изпратих ти статията на посочения мейл,тъй като не знам дали Unknowln lady влиза в темата и дали ще ти види молбата.

# 100
  • Мнения: 2
Здравейте мами ,следя от доста време форума и днес открих тази тема . За съжаление и аз ще се " похваля " със същия проблем .Не съм наясно до колко е пристрастен моя съпруг ,но признаци за зависимост колкото искаш .

# 101
  • София
  • Мнения: 174
penda11n , съжелявам , миличка , че се присъединяваш по такъв повод , но това е действителността.Ако искаш пиши ми на лични , с каквото мога , ще помагам.Ние за сега се справяме с хазарта , разбира се не знам до кога , но надеждата умирала последна.
Успех ти желая !

# 102
  • Мнения: 11
Molq vi dite mi kordinati na dobri psihotarapevtiili psihiatri,koito mogat da pomognat na maika mi,koqto e hazartno zavisima!!!Tova veche e nqkakyv ad,ne moga da spq mislq postoqnno kude e dali e v nqkoq hazartna zala:(( iskam da i pomogna da se izlikuva,molq vi pomognete mi!!!

# 103
  • Мнения: 3 216
Здравейте мами ,следя от доста време форума и днес открих тази тема . За съжаление и аз ще се " похваля " със същия проблем .Не съм наясно до колко е пристрастен моя съпруг ,но признаци за зависимост колкото искаш .

Дори и при наличието на две дечица   Sad

# 104
  • Мнения: 1 291
Рехаб, кажи какво е положението след 1 година?

Общи условия

Активация на акаунт