избор на име

  • 4 035
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
Ама вие сте страхотни ... защо не съм писала и споделяла по-рано - незнам dohДа, ние сме турци, но съпруга ми си е " турски турчин"newsm03. За името наистина съм затруднена, защото нито искам да е супер оригинално нито пък прекалено стандартно ... Със съпруга ми положихме доста усилия пред родителите, за да сме заедно и някак искаме нашия бебок да носи и българско и турско в себе си :
* Мерич - означава река Марица, която знаете преминава и през одринска тракия
*Селчук - точно османско име LaughingСелчуците са първите турци, преслили се по византийските земи
*Дженк - означава воин; войнстващ
*а Умут - надежда
Може би, както казва и Ассинка ще изчакаме да се появи живо и здраво и само като го зърнем нашия бебок името ще дойде ей така  ylinfant И все пак, ако имате и други предложения ще се радвам да ги прочета. До скоро newsm51

# 31
здравей и от мен
според мен всичките имена са си хубави
на мен най-добре ми звучи Дженк обаче си мисля че ти и мъжа ти
най-добре чувствате как да кръстите бебчо
представи си бебчето мъничко и сладичко и реши как би искала
да му казваш като го гушкаш
няма по-важно нещо от това на тебе и мъжа ти как ви звучи
така че важен е само вашия избор

успех и леко раждане
Криси и Теодора /8 месеца/ Hug

# 32
  • Мнения: 368
аз съм за Дженк. Simple Smile
Желая ти сладко и здравичко бебче!

# 33
  • София
  • Мнения: 2 300
За първи път чувам тези имена. Ако трябва да избирам между тях, ще се спра на Мерич. Най-близко е като звучене до нашите имена.
Дженк определено не ми харесва.
Умут и Селчук също не ми допадат.
Успех в избора.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
След като написа значенията на имената, най-много ми допадна Мерич  Simple Smile
Умут също има хубаво значение, но не ми звучи добре.

# 35
  • Мнения: 410
и аз имам проблем с името.не се безпокой а избери името което на теб ти харесва.Успех Laughing

# 36
  • Варна
  • Мнения: 956
Макар, че съм живяла в арабска страна и на мен тези имена ми звучат странно newsm78 newsm78
Ако не е задължително да е едно от тези, които си посочила, ще ти напиша няколко, които поне на мен ми звучат по-благозвучно Wink

Самир, Радоан, Фарид, Монир, Аднан,  Денис, Мансур, Джамал, Акбар,
Карим.....има и други, но в момента не се сещам.
Ако искаш, погледни този сайт има имена и обяснения, какво значат Simple Smile

http://www.muslim.by.ru/alla.htm


И да ти пожелая лека бременност и леко раждане  newsm10

# 37
  • Варна
  • Мнения: 11 340
След като вече им научих значенията - Дженк най-много ми харесва. Българското Мартин (не че е чисто българско) означава същото.

# 38
  • Мнения: 4 629
След като им написа значенията аз си оставам за Дженк Simple Smile

# 39
  • Варна
  • Мнения: 632
...само като го зърнем нашия бебок името ще дойде ей така  ylinfant
Ето така кръстих и аз дъжеря си.Трябваше да избирам между още три имена и в крайна сметка като я видях за първи път ряшех,че ще е Александра.Инъже ми допада Дженк. Аз имам приятел турчин - Алпер и защото ми е приятел ли не зная,но ми допада и това име.
Успех и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт