Сирене в пергамент-как?

  • 12 922
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 017
Хапвам,и аз съм им голяма фенка. Crazy
И аз много обичам сирене. Без него не сядам да ям. Няма значение какво хапвам. То заема почетно място на масата ни.
Сега се сетих, че знам, че пергамента е хартия, нали едно време върху такова са писали- едва когато го написахте се сетих, де... Wink. Много интересен вариант е предложила Камамбер. Обезателно ще се пробва.... Благодаря   bouquet

# 16
  • Мнения: 2 957
А защо се налива тази вода в тавата?

# 17
  • Мнения: 1 054
Аз до сега съм го правила винаги в алуминиево фолио.
Рецептата, която учихме в училище преди години беше тази с доматите:
Върху фолиото се намазва малко маргарин или масло, слага се парче домат, няколко лентички чушки, отгоре слагаш сиренцето и го поръсваш с малко червен пипер(аз червен пипер рядко ползвам и не слагам в случая), 1-2 пръстенчета стар лук. Така завиваме фолиото на пакетче и го печем направо върху решетката на фурната.
Рецептата, която ползвахме, когато работих на морето беше за сирене "по пчеларски"... измишльотина на колегите ooooh! Също така намазано фолиото с малко масалце, отгоре филията сирене, полива се с мед и се поръсва с орехи. Печахме го в пещта за пиците и ставаше... невероятно за който обича да смесва вкусовете на сирене и мед... като мен Simple Smile

# 18
  • Мнения: 13 188
И аз го правя във фолио, но ако намеря подходяща хартия ще го пробвам. Само да вметна, че веднъж сложих върху сиренето чесън вместо лук и изобщо не ми хареса, а съм любителка на чесъна.

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Хайде, зарибихте ме и мен - ще пробвам в скоро време!  Peace

# 20
  • Мнения: 2 957
Някой път сиренето е много солено и трябва да се изкисне и отцеди, а когато е с мед и орехи да се внимава да не прегорят орехите, че стават направо черни и горчиви

# 21
  • Мнения: 4 435
Тази вечер мислих да правя сиренете с мед и орехи във фолио ,а се оказа,че орехите вкъщи са свършили. #Cussing out Ще стане ли хубаво само със мед? Rolling Eyes И какви мерудийки да му сложа?

# 22
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Тази вечер мислих да правя сиренете с мед и орехи във фолио ,а се оказа,че орехите вкъщи са свършили. #Cussing out Ще стане ли хубаво само със мед? Rolling Eyes И какви мерудийки да му сложа?
Аз си правя сама шарена сол, която всъщност е без сол  Laughing Червен пипер, сминдух, чубрица и самардала. Намазваш сиренето със зехтин, натриваш мерудийките и най-отгоре поливаш меда. Аз орехите не ги пека, че не ги обичам печени, а и са по-полезни сурови. Само поръсвам готовото сирене преди сервиране.

# 23
  • Мнения: 4 435
Камамбер   smile3525 Стана божествено,макар и без орехи.С тях,другият път.Поръсих с шарена сол,също домашна,и отгоре медът.Много ми хареса.Благодаря.

# 24
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Радвам се  Flutter Сега можеш да пробваш пак със зехтин, босилек, чушка и парченца домат.

# 25
  • Мнения: 4 435
Радвам се  Flutter Сега можеш да пробваш пак със зехтин, босилек, чушка и парченца домат.

Обезателно.Обожавам босилек.Златна си.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт