преварявате ли минерална вода Девин с розов етикет ?

  • 3 386
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 422
не знам дали има такава тема , но реших да питам ,
преварявате ли вода , когато приготвяте храната на бебето?
Аз използвам минерална вода Девин с розов етикет , на която
пише , че е подходяща за приготвяне на храна за кърмачета .
но винаги я преварявам  , след като пише така , необходимо ли е ?
Вие как правите и каква вода използвате .?
 newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 833
Ползвала съм на Девин бебешка е пак, а не изворната (с розов етикет) и на Хип. Изварявам ги за всеки случй. На етикета на тази на Хип пише, че може да се дава и без да се изварява, но ако стояла отворена 2 дни -да се изватява. Нещо такова беше. Ако искаш ще ти препиша точно какво пише.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 103
Преварявам Девин с розов етикет, но напоследък ме мързи, а и от разходки няма време и си купувам вода на Милупа. Кутията е 1 литър и може да не се преварява два дни след отварянето ако се държи в хладилник. Ползвала съм и Хип, но е 1.5 литра и може да се ползва в рамките на 24 часа /също ако е в хладилник/.  Твърдо съм "За" преваряването, а сега е и лято и си представи какви с какви "животинки" е пълна не- преварената.  Wink

# 3
  • Мнения: 11 004
Доколкото знам, минералната вода не бива да се преварява.

# 4
  • Мнения: 221
Доколкото знам, минералната вода не бива да се преварява.

  Peace И аз така мисля.

# 5
  • Мнения: 8 242
На вашата възраст нищо не преварявах (аз и почти не съм де  Blush).. Друг е въпросът, че не пиеше вода..
Непреварен розов Девин давам откак захраних на 6м.

# 6
  • Мнения: 961
Минерална вода не се преварява!  Peace Виж за изворната не съм сигурна!

# 7
  • Мнения: 44
Доколкото знам, минералната вода не бива да се преварява.
Розовата Девин не е минерална, за изворната няма проблем, преварява се Peace
Преварявам я всеки път Peace

# 8
  • Мнения: 132
Аз също съм чувала,че не трябва да се преварява.Не съм сигурна,на май губила част от качествата си

# 9
  • Мнения: 422
благодаря Ви ,,,
изворна е да , объркала съм се , понеже всеки път я изваряваме ,
а вечер само ни се налага ,понеже се кърмим през целия ден ,
вечер само даваме АМ, за да спинка цяла вечер , и за това реших
да питам , вие изварявате ли !
Благодаря за отговорите на всички мами ! Hug

# 10
  • Мнения: 8 242
вечер само даваме АМ, за да спинка цяла вечер ...

Дрогираш детето аааааааа  Joy

# 11
# 12
  • Мнения: 2 100
Не е пил вода, но ако пиеше най - много месец-два щях да преварявам

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 14:39 от Джиджа

# 13
  • София
  • Мнения: 932
Не, започнах да давам вода след 6-тия месец , въпреки че дъщеря ми е родена лятото в едни от най-горещите дни миналата година. Първо й купувах на ХИПП, после на Девин с розов етикет, често дори съм давала и от минералната, която пия аз, но никога не съм преварявала. Досега не съм забелязала да има проблем, но тя и не иска да пие по много, все още си утолява жаждата основно с кърма.

# 14
# 15
  • Мнения: 5 393
Не, само чешмяната вода съм преварявала. Минералната вода не бива да се преварява, а и няма смисъл.Изворната също.

# 16
  • Мнения: 391
Не, само чешмяната вода съм преварявала. Минералната вода не бива да се преварява, а и няма смисъл.Изворната също.

 Peace Дори състава и се променя като се вдигне температурата, говоря за минералната. Изворната незнам какво съдържа, но щом пише че е подходяща за бебета значи не се изварява, а се ползва готова. Разбиира се ако ви е голяма бутилката не повече от 24 часа в хладилник след отваряне. Може да изварявате чешмяна.

# 17
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не преварявам розов Девин, предлагам го след навършване на 7 месеца.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 106
Не се преварява, защото й се качва минерализацията. А е годна за кърмачета именно заради ниската си такава.
Иначе по правилно е до годинка да е на преварена чешмяна, а след това на розов девин и т.н....

# 19
  • София
  • Мнения: 3 524
от около месец не преварявам и позлвам девин изворна Peace

# 20
  • Мнения: 4 406
не преварявам  Девин. само чешмянката  Laughing

# 21
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Доколкото знам, минералната вода не бива да се преварява.
и аз така съм чувала newsm78

# 22
  • Мнения: 422
благодаря Ви ,

еее как ще я дрогирвам , просто това е единствения начин да се уредя с малко почивка !  Peace

# 23
  • Мнения: 502
  Не я превярявам водата "Девин"с розов етикет.И на дъщеря ми не съм я преварявала.Тревожа се,че тази вода е много бедна на флуор,как се отразява това на зъбките?Щерката е с много лоши зъби,досега си пие само такава вода.Дали не е от това? newsm78

# 24
  • Мнения: 5 401
Изворна вода с розов етикет давам само когато пътуваме някъде и нямам кана Брита под ръка или пък е свършила наличната вода в шишето на Каби.  Peace

# 25
  • Мнения: 239
Ние сме с бебешката вода на Торнспринг (Трънска Банкя) и не я преваряваме, ползваме я за приготвяне на храната. Някой ползвал ли я е от вас? Може би пък трябва да пусна отделна тема, защото никой дотук не я е споменавал. Значи на самата вода пише Натурална минерална вода БЕБЕ подходяща за приготвяне на храна за кърмачета

Нея ползвате ли я и ако да, преварявате ли я?

# 26
  • Мнения: 502
   Тя е като водата "Девин"с розов етикет.Не съм я преварявала.

# 27
  • Мнения: 307
И аз имах същия въпрос и питах в Девин.
Казаха ми че не е нужно да се преварява, но все пак да се презастраховаме да я преваряваме до 6-тия месец.
После да се дава без еда се преварява. Контрола им бил супер и няма проблеми.
(Става въпрос за изворната).
Минерална вода не се дава на бебе до 1 годинка.

# 28
  • Мнения: 306
Ние сме с бебешката вода на Торнспринг (Трънска Банкя) и не я преваряваме, ползваме я за приготвяне на храната. Някой ползвал ли я е от вас? Може би пък трябва да пусна отделна тема, защото никой дотук не я е споменавал. Значи на самата вода пише Натурална минерална вода БЕБЕ подходяща за приготвяне на храна за кърмачета

Нея ползвате ли я и ако да, преварявате ли я?
Аз ти препоръчвам да не я ползваш. Много и е висока общата минерализация (над 400), атрябва да е под 100. Изворната на Девин е 82 Peace

А иначе да, не давам непреварена вода. Преварявам и розоевия девин и водата на Хип.( малката е на 5 месеца)

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 18:56 от sweet_kiss

# 29
  • София
  • Мнения: 1 252
Вода започнах да давам след 11м и не ми се е налагало да преварявам. Давам изворна.

Само искам да ви обърна внимание, че минералната на Девин (със син етикет) е неподходяща за бебета, заради голямото количество Флуор 4 мг/л.  А за вредата от флуора напоследък много се говори. Peace

# 30
  • Мнения: 6 441
Доколкото знам,след преваряване се увеличава минерализацията на изворната вода,а нали точно затова е изворна  Rolling Eyes
Не преварявам  Peace

# 31
  • Мнения: 154
Доколкото знам,след преваряване се увеличава минерализацията на изворната вода,а нали точно затова е изворна  Rolling Eyes
Не преварявам  Peace

сЕГА ГОВОРИХ   с Девин и ми казаха че може да се преварява и не било вярно че се увеличава минерализацията.

# 32
  • Мнения: 2 401
Извинявам се за отклонението, но тъй като прочетох, че някои от мамите ползват кана Брита, бих искала да ги попитам необходимо ли е водата от каната да се преварява, понеже ние досега вода не сме ползвали, но заради жегите ми се искаше да пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт