Слагате ли захар в преварената вода за пиене от кърмачето?

  • 4 413
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 698
Аз съм против даването на вода и чайчета на кърмаче. За подсладена пък да не говорим.

# 46
  • Мнения: 161
А в крайна сметка къде остана книгата на проф. Лиляна Трифонова - Хранене на кърмачето. Доколкото се сещам, тя е пригодена за България, все пак е писана от български автор. А там пише, че вода се дава. Иначе благодаря Ви за мненията!

# 47
  • Мнения: 138
Аз също слагах до 6 месец и когато спрях беше голям проблем,не искаха да я пият въобще но с времето свикнаха.

# 48
  • Мнения: 2 074
В училището за бъдещи майки в АГ болница-Варна, което води главната акушерка ни "обучаваха" да даваме на бебета си до края на третия месец подсладена вода. Аз лично давах до 10 ден - като й мина жълтеницата и спрях.

# 49
  • София
  • Мнения: 6 743
само до края на първия месец
И аз така!

# 50
  • София
  • Мнения: 18 679
Кърмачето няма нужда от вода.Ако все пак се предлага и детето я приема - по-добре да е без захар естествено.

# 51
  • Мнения: 8 769
А в крайна сметка къде остана книгата на проф. Лиляна Трифонова - Хранене на кърмачето. Доколкото се сещам, тя е пригодена за България, все пак е писана от български автор. А там пише, че вода се дава. Иначе благодаря Ви за мненията!
Оставам с впечатление,че сте решили да следвате съвети по книжки, писани преди мнооого години....тогава какво целеше въпроса ти? Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 532
В на4алото да.Като ни започнаха коликите давах чай на ХИИП вместо вода.Не съм съгласна с идеите да не се дава вода на кърмачета.Аз давам , а то колкото иска ще си пие.Ако не иска не мога да му наливам на сила.Моята си пие вода от 1 ден.

# 53
  • Мнения: 161
Към Mi5


Оставам с впечатление,че сте решили да следвате съвети по книжки, писани преди мнооого години....тогава какво целеше въпроса ти? 

Въпроса ми бе за захарта, а не точно за водата, според мен, всички тук като са били деца са пили вода и какво Ви е станало?
Така че, благодаря за отговорите.
 

# 54
  • България-София
  • Мнения: 573

 всички тук като са били деца са пили вода и какво Ви е станало?
Така че, благодаря за отговорите.
 

Hе всички са пили - както можеш да прочетеш по-горе повечето бебета (да не кажа всички) като първа реакция отказват водата. Колкото до последствията - не казвай какво ни е станало, защото няма как да знаеш дали всичките гастрити, камъни в бъбреци и т.н., от които страда *съвременния* човек не са точно от `изнасилването` на крехките хран. и отдел. с-ми на кърмачетата.
И имам чувсвото,че нещо в сметките грешат мамите, които си мислят, че бебетата ни умират от жажда. Сметнете по колко млако изпиват в денонощие (без значение кърма или формула) и вижте, че течностите, които е приело е съвсем сериозно количество.
И какво значи книга пригодена за Бг? Ако визираш климат - в Израел е по- жега, но подчертават да не се дават вода, сокове, чайове и т.н.....

# 55
  • Мнения: 34
ПРИВЕТ НА ВСИЧКИ МАМИ И БЕБОЦИ!
НИЕ СМЕ НА 1М. И 2СЕД. И СПРЯХ ДА ДАВАМ ПОДСЛАДЕНА ВОДА ОЩЕ
НА 20 ДЕН.СПОРЕД МЕН СЛЕД КАТО ЖЪЛТЕНИЦАТА Е МИНАЛА НЯМА СМИСЪЛ ДА Я ДАВАШ.ТЕ Я ПРЕПОРЪЧВАТ ИМЕННО ЗАРАДИ НЕЯ.НО ВСЕ ПАК ТИ СИ РЕШАВАШ!

# 56
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Нащият педиатър е твърдо против слагането на захар във водата. За тази цел са чайчетата на ХИПП, които бебчо пие едва от една седмица, макар и да е на 2 месеца вече - просто досега плюеше и се давеше от тях, но нещо почна да ги харесва. Иначе се пробвам да му давам чиста преварена вода, но засега успехът е нулев.

Общи условия

Активация на акаунт