Да спя ли по гръб?

  • 4 864
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 33
А това пък за витамин А защо е? Аз пия геритамин нео, който съдържа вит. А.
Има изследвания за връзка между приема на витамин А и увреждания у плода. Повечето витамини за бременни не съдържат витамин А или ако има той е с растителен произход. Има значение какъв е произхода на витамин А. Този с животински произход - ретинол, в прекомерни количества може да бъде вреден за плода. Този с растителен - бетакаротин, е безвреден, защото ако е в прекалена доза организмът изхвърля остатъка, докато ретионола се натрупва. По време на бременност дори не се препоръчва козметика, съдържаща ретинол, но много хора си я ползват и нищо им няма. Потърси в интернет, има много информация.  Peace

# 31
  • Мнения: 8 228
През първата си бременност спях предимно по гръб или надясно. Нямаше проблеми нито за мен (не е имало случай да се чувствам некомфортно), нито за бебо. Сега пак така си спя. Наляво не ми е удобно и в това положение всичко започва да ме боли. Преди да забременея най-обичах да си спя по корем, ама сега това си остава единствената невъзможна позиция.

# 32
  • Мнения: 9 776
Saki, мерси за информацията относно витамин А. Незнам обаче този, който поемам дали е от животински или растителен произход. Лекаря, който ми изписа геритамин нео и още две такива хранителни добавки / не във връзка с бременността /ми беше казал, че няма проблем, а после като ги показах на гинеколога си и той потвърди. Ама сега ще има да си мисля и за това. Дали пък не съм навредила на бебето? Пия ги вече три месеца. Ужас! Но... Каквото е станало - станало. Дано се тревожа излишно в момента. Благодаря на всички за отговорите по темата.

# 33
  • Мнения: 2 825
Аз спях както ми е удобно. В по напреднала бременност ми беше невъзможно да спя по гръб - болеше ме, спях основно на дясно обърната.
Не мисля, че е фатално, ако спиш както ти е удобно  Wink

# 34
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Абе я си спи както ти е удобно Peace

# 35
  • Мнения: 2 197
Спях само по гръб в по-късните месеци. По принцип спя по корем, настрани ми е некомфортно и никога не съм спала така.  Нищо му няма не детето ми.

# 36
  • Мнения: 2 660
Така че, идеята че ако на теб не ти пречи и на бебето не му пречи, за мен е абсурдна.
Лека бременност ти пожелавам!   bouquet

Не е абсурдна. Не ставаше въпрос за усещането на вредни неща по принцип (защото изброяваш кафета-мафета), а конкретно за лежането по гръб. При лежането по гръб се притиска кръвоносен съд, който служи не само на бебето, но и на майката. И възпрепятстването на работата му се усеща - както много момичета казаха, ако е притиснат, ти прилошава.

# 37
  • Мнения: 583
Попитай си лекаря,но моя ме казваше ,че мога да спя както ми е удобно,очевидно по корем не можех Mr. Green,спях наляво,защото така ми беше удобно и по гръб,но така ми се схващаха пък краката/притискат се съдове,но не мисля,че е чак фатално,нали целта на съня е да се отпуснеш и да си отпочинеш,а не цяла нощ да се пазиш как ще лежиш Sick//,така че ти си намери най-удобната поза!И не прекалявай с четенето ,тук и там #Crazy

# 38
  • София
  • Мнения: 324
Спях си всякак. Има вероятност да ти прилошее, ако се притисне една от основните вени "вена Кава", но това са редки случаи. По важното е да не спиш в принудена поза. А на ляво лежах, за да ми поспаднат отоците на краката, но издържах много малко.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 185
Когато бях бременна една акушерка ми каза така: "На бебето му е най-добре, когато майката се чувства добре!", ако ти е удобно по гръб, спи така, ако бебо е на друго мнение ще се погрижи да го разбереш! Лека бременност  Hug

# 40
  • Мнения: 33
Polin_a, не се притеснявай чак толкова. Ако лекар ти е казал, че е безопасно да ги пиеш, значи трябва да е така. Както повечето неща, които потенциално могат да ни навредят - има повишен риск, но това не значи че 100% нещо лошо ще стане. Не знам за какво пиеш тези добавки, но има случаи, в които риска е много по-малък от предимствата, които нещо ни носи. Споко. Wink

Patishonka, както съвсем ясно съм написала за мен е абсурдна. Ти си решавай за теб какво не е абсурдно - имаш си глава на раменете. И като ще се заяждаме - не знех, че  кафетата-мафета, витамин А, фолиева киселина и т.н. са вредни неща по принцип. Не съм съгласна и с тази част по прилошаването, ама няма смисъл да се впускам в обяснения. Изказала съм мнение, щом не си съгласна - чудесно, не може всички да мислим еднакво.
 Polin_a, съжалявам за офф-а.

# 41
  • тук и сега
  • Мнения: 124
Аз съм спяла по гръб и съм нямала проблеми Rolling Eyes
Както ми е било удобно - така съм спала. Докогато можех , спях и по корем.

# 42
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ако ти е удобно,спи.На мен не ми беше.

# 43
  • Мнения: 371
Аз спях по гръб до края на бременността и нямах проблеми, щом се чувстваш добре не се притеснявай да спиш така както ти е удобно Peace Peace

# 44
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Дори и към края като ми тежеше съм се събуждала по гръб , нищо, че съм заспала на лявата страна.Не виждам кой знае какво в това да се спи по гръб щом ти е удобно Peace

Общи условия

Активация на акаунт