Накъде? Ами сега?!

  • 6 046
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 521
Сърцето ми е натежало за Българско Cry.

# 76
  • Мнения: 4 212
Мексико- Playa Maya. Simple Smile
Един приятел мексиканец само за този плаж ми говори.

оххх, майкоооо, божествено изглежда. Приятелка испанка беше там. И снимки и видео ми показа. И аз искам там. Искам и Бора Бора.

Лиске, кефи ме сарказма ти. ....Тя пък е една боза. Ракията без шопска не върви. Ами лютеницата? Е, тя стана една.  Ами новите молове? Ако си от Софето, някоя и друга заря от 4елопе4ене можеш да хванеш.

Твърдо съм за България. Длъжна си да занесеш на роднините подобаващите им се подаръци. Mr. Green
Ха наздраве.

# 77
  • Мнения: 1 909
Не е с цел да правя антиреклама, но току-що го прочетох

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=&article=239245

# 78
  • Мнения: 1 363
Във връзка със статията. Отскочихме за няколко часа до Златни Пясъци, бяхме в района така да се каже. Видях за каква класа туристи става въпрос. Привлекли сме "социалните издръжки", както аз ги наричам, на Европа. Какво толкова е станало -един ден. За каквото са си платили, това и получават. Даже малко повече от горе. Никога повече нямало да стъпят в България. 'Ми като искат лукс да отидат на Малдивите! Ядосват ме такива крайни и ограничени мнения. Както и статията.  #2gunfire

А в отговор на въпроса, ако не съм си ходила в България всяко лято в продължение на години на ред бих предпочела Родината като дестинация.

# 79
  • Мнения: 1 242
Отскочихме за няколко часа до Златни Пясъци, бяхме в района така да се каже. Видях за каква класа туристи става въпрос. Привлекли сме "социалните издръжки", както аз ги наричам, на Европа. Какво толкова е станало -един ден. За каквото са си платили, това и получават. Даже малко повече от горе. Никога повече нямало да стъпят в България. 'Ми като искат лукс да отидат на Малдивите! Ядосват ме такива крайни и ограничени мнения. Както и статията.  #2gunfire

А в отговор на въпроса, ако не съм си ходила в България всяко лято в продължение на години на ред бих предпочела Родината като дестинация.

Не съм съвсем съгласна. Плащат за това, което са видели в каталога. Когато обаче действителността не отговаря на продукта, който са закупили имат право даже и на тези крайни мнения. За тези пари на Маледивите няма да отидат, но в Турция, Гърция, Канарите, Египет - с лекота.

За това, че сме привлекли "социалните издръжки" на Европа не са виновни те, а ние. За толкова ни е строителството, обслужването, пък и ако щеш вече природата по Черноморието.

Не може миналата година туристите да газят в лайна, тази година да няма един генератор.
Строителните работи по Черноморието трябваше да са спрели на 15 май. Онези, дето перат пари и строят, дали ги спират някакви срокове или туристи?
Хотелите им догодина ще стоят съвсем празни, но поне са много. И много наблизко един до друг. Поне ще спестяват от телефонни сметки помежду си - стига им да отворят прозореца и да си говорят по комшийски.

Та по същество - и аз при такова обстоятелства не бих стъпила втори път.

# 80
  • далечно
  • Мнения: 1 029
и аз мисля като Мамунката: без оглед дали са социални издръжки или не, те са си купили продукт описан в каталога като 3- или 4-звезден хотел. Ми не може да е прахоляк и шум от строежи, да няма ток и т.н. Може, де - ама догодина и социалните издръжки няма да дойдат.

Много ме дразни това пренебрежително отношение и категоризиране на туристите - нали си е платил? кой какво го интересува откъде са му парите? Освен западните социални издръжки Ган\о-собственик на бетонна грамада на плажа е над нивото на руските и източноевропейските туристи, за българските пък да не говорим. Концепциите услуга и обслужване са слабопознати по нашите ширини - затова и не ходя там на почивка. Само звезди от ранга на Джордж Клуни вероятно са достойни да се отъркат в ган\овия  велик бизнес.

# 81
  • Мнения: 3 521
Така-така, но не съвсем...
1) Токът спря и на Европейското и то даже 2 пъти - явно никой не е застрахован от подобно нещо.
2) Цитат от туристическият каталог на Некерман, относно обстановката в 3* хотел на атолът Мале, Малдивските о-ви - сещате се там не се ходи със социални помощи.
Hotel
Es sind sehr viele Baustellen auf der Insel, dementsprechend viel Lärm.
Zimmer
Der Glasboden ,Spiegel, Fensterscheiben und der Fernseher waren sehr schmutzig !!!

(Хотел - На острова има много строежи, следователно е много шумно
Стая - стъкления под, огледалото, прозорците и телевизорът са много мръсни!!!)

3* хотел си е просто 3* хотел Rolling Eyes

п.п. Не правя реклама на България за сметка на антиреклама на Малдивите - просто ми се спря окото на няколко подобни коментари, но за тях ще си отворя друга тема...

# 82
  • Мнения: 1 121
Наскоро бях изправена пред същата дилема, избрах чужбина, защото реших, че за същите пари предпочитам да отида някъде, където не съм била досега. Пък и в България цените са същите, обслужването е много по-лошо, шумът от строежите по морето ме влудява, както и новоизлЮпените богаташи и държанките им. Дразни ме и това, че където и да отидеш първо те оглеждат как си облечен и кво караш и тогава решават дали да те поздравят или да ти подхвърлят менЮто Crossing Arms абе изобщо цялата показност ме дразни #Crazy затва реших, че искам по-недразнещо местенце и избрах Испания Sunglasses

# 83
  • Мнения: 1 783
Ей сега се върнах от Украйна - хората с мечтание си спомняха, каква дестинация е била за тях България някога, после след падането на социализма пак са идвали, защото е било евтино. Сега казаха за същите пари и в пъти по-добро обслужване ходят в Гърция и Турция. Т'ва е. Виждам, как след 10 години ще ги сриват тези ужасни хотели и хотелища дето са построени. Кошмарно е на Златните, просто кошмарно.... Rolling Eyes

# 84
  • Мнения: 7 605
Кошмарно е на Златните, просто кошмарно.... Rolling Eyes

А на Сл. бряг е оЩе по zле  Sad

# 85
  • Мнения: 5 713
На Сл. бряг казват, че тази година била много зле от към туристи. Но курорт ли е, град ли е, ужасен е. Миналата година висях нон стоп там покрай работата на мъжа ми. Еми страхотна лудница и мръсотия. По- скоро ще се изморя отколкото да си почина.

# 86
  • Мнения: 1 363
Много обичам да категоризирам туристите, особено тези, които очакват за 300 лева почивка да получат 5* обслужване.
Златните, ако бях друг тип човек щеше да ми хареса. Заведенията макар и леко кичозни на места са много над нивото на местните англииски заведения, също така обслужването на всякъде беше добро (освен в две заведения в Свищов и Видин). Лайна не газих никъде. Може би защото кучетата в България са възпитани да се изхождат в тревата и градинките Wink
НЕ е чак толкова ужасяваща картинката в България, както я описвате. 

Каквото и да е, ток на всякъде се случва да угасне. 

# 87
  • Мнения: 1 783
НЕ е чак толкова ужасяваща картинката в България, както я описвате. 

Каквото и да е, ток на всякъде се случва да угасне. 
И на мен тока не ми е проблем. Ужасяващо е невероятното застрояване, така както изглежда - без план, на всяко свободно място, независимо дали е било приятно паркче преди или малка горичка. Това, което правеше Златните уникален курорт - комбинацията от чудесен плаж и гора, вече е на изчезване. Не съм ходила там скоро на плаж, но други плажове, където също има много туристи са доста мръсни.
Чувала съм добри неща за Албена, между другото. Казват, че е останал доста приятен курорт, подходящ за семейства с деца. Може да взема да отскоча там тия дни и да доложа  Mr. Green

# 88
  • Мнения: 7 605
Да, Албена си остана единствения свястен курорт. И то zаЩото целия курорт е в ръцете на Албена АД. Но zа сметка на това пък там няма много модерни хотели, 4* има много малко, а вериги като Иберостар, Сол Мелиа или Риу хи4 ги няма.

Съфри, има раzлика дали тока угасва zа 1, 2 минути или zа половин ден  Wink ...беz да отри4ам, 4е това може да се слу4ва и другаде. Просто в БГ се слу4ва по 4есто поради липса на подходяЩа инфраструктура.

# 89
  • Мнения: 1 242
Много обичам да категоризирам туристите, особено тези, които очакват за 300 лева почивка да получат 5* обслужване.
Kорекция - поне за 300?.
Не става дума за 5-звездно обслужване, а за елементарно условие като наличието на електричество.
Да, токът спира навсякъде, но не за един ден и не поради причини, че снабдяването не издържа на потреблението. "Тризвездните" туристи нямат право да се оплакват ли да разбираме?!

Лай на не газих никъде. Може би защото кучетата в България са възпитани да се изхождат в тревата и градинките Wink
НЕ е чак толкова ужасяваща картинката в България, както я описвате. 
Да ти припомня част от картинката от миналата година (както и в предния си пост съм казала). Лайната, но не кучешките, си плуваха в морето наред с туристите, пак поради прекомерното застрояване, но не на канализационната мрежа. Тя, апропо, си е от създаването на курортите.
Воалá, състоянието на канализацията и кои лайна къде се отичат.

P.S В случай, че статията е само за абонати, си разрешавам да я публикувам (вж. по-долу).

Мда, и още нещо.

И като за капак. Да ви е сладко!

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 23:11 от Мамунката

Общи условия

Активация на акаунт