Най-после и в нашата МАЙска дружина бъдещи кака и батко има

  • 8 693
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 136
добро утро и от мен:)
за кърменето - и аз смятам, че си е лично, много лично решение м/у мамата и детето. Няма нужда от съвети.
Аз още кърмя, не е много кърмата, не дохранвам с АМ, но той яде през деня кисело мляко (само като види кофичката и му светват очите), та мисля че си набавя достатъчно мляко. Мартин харесва киселият вкус много повече, отколкото сладкия, та мисля че затова не му харесва АМ-то.
Вчера ми показа много смешно нещо: взима от пода въображаеми трохи и уж ги лапа:) аз уз му се карам- "не яж от земята!", той се хили и пак го прави:) Вече детското му въображение е на макс:) Безумно сладък ми е, никога повече сигурно няма да е толкова гушлив и добричък и ни прави много щастливи.
Райне, радвай се че Монката спи толкова Simple Smile моя от 10.30 вечер до 7.30 максимум. И през деня още на 2 съня от по 1-1.5 часа.
Успех на сесията:)
Аз каунтвам дните до морето - още малко остана:)
ааа, да се оплача: май няма да се класираме за ОДЗ - и на 1во, и на 2ро класиране сме номер 3 в чакащите:( от свободните 10 места само 2 са на деца без предимство:( другите 8 са с предимство. Реално сме 4ти записани, но всички с предимство са ни изпреварили.
Има теоритичен шанс да се класираме засега, ако не се запишат 3 от децата, ама не вярвам. както и да е - мама е на линия слава богу!

 

# 31
  • Мнения: 120
Здравейте!
Видях клипчетата,браво на Мая за смелостта.Моето дете още не върви,а наборите изкачват стълби.
гледам Часа на мама,тука едни татковци ги класират.Като се сетя как нашият татко все го няма и почти не ми помага,ми стана тъжно.
Морето може би няма да го видим тази година Sad.Аз не обичам да се къпя в морска вода,но ми е кеф да съм на плажа под чадъра и да ме полъхва морския бриз.
maia_01-какво й е на Мила,одрана й е бузката ли?Дано не е нещо много лошо.
Лек и усмихнат ден!!!

# 32
  • Мнения: 533
 Здарвейте мами,слушахте ли сутринта по bTV за пластмасовите бебешки шишета и опаковки.И всички шишета на NUK в коша за иследвания! ShockedТа най важното е да се купуват само лицензирани/скъпи/ шишета и да се сменат през 3-4 месеца!Моите са на повече от 3 месеца,а така не ми се даваха пари за шишета-ПЪК Crossing Arms

# 33
# 34
  • България
  • Мнения: 181
Здарвейте мами,слушахте ли сутринта по bTV за пластмасовите бебешки шишета и опаковки.И всички шишета на NUK в коша за иследвания! ShockedТа най важното е да се купуват само лицензирани/скъпи/ шишета и да се сменат през 3-4 месеца!Моите са на повече от 3 месеца,а така не ми се даваха пари за шишета-ПЪК Crossing Arms
Не, я ни просветли, че то и моите шишета са на повече от 3 месеца. Ползвам на Чико, ама още на първата седмица стават едни захабени - пък и нашата вода е супер варовита, да знаете колко изхвърлих преди като ги изварявах по 6 пъти на ден, сега когато се сетя и пак се отлага варовик.

За финал като се прибрахме Норд-кучето ни, я разкраси хубаво почти на цялата бузка- бясна съм
Мая охапа ли я или я одра, че каквото ви е страшно животинчето  #Crazy разкажи, че се притеснихме. Дано всичко да е наред де.
Да споделя и аз - малко във връзка с темата за кърменето, аз не кърмя вече от 6 месеца (не че се гордея с това), но все още ме болят гърдите и при по - голямо упорство имам млечен секрет. Разпитвах, било нормално до 6 месеца след това, даже една приятелка каза, че от първото си раждане - преди 5 години та до сега - когато е бременна втори път, все е имала секрет. Не ми се струва редно това нещо. Моят генеколог има страхотен мамограф, но записва за прегледи чак за октомври  newsm78 Имате ли такива оплаквания? При самопроверка, нищо не напипвам, ама много си ме болят, така както като кърмиш (уточнение Коко засега няма да става ботко).

# 35
  • Мнения: 136
ина-ана, я разкажи по-подробно за шишетата плс, че и нашето е такова. на първо четене ми звучи като "правете ни оборот!"

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ми то аз две деца отгледах с едни и същи шишета на Авент. newsm78 Само бибероните сменям от време на време. Но ние вече няма да ги ползваме. Габи окончателно се отказа от АМ. Ще яде супа вечер и толкова. Повече от 10 дни отказваше да близне шишето и започваше да реве само като го види. Колкото, толкова. Ще яде попара с мляко и сирене и кисело мляко за следобедна закуска. Дано да и стигат млечните. Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 625
Моите шишета са Авентски и ги ползвам от първия ден на раждането BlushМного са зле вече,но не вивдам смисъл да изварявам или сменям,след като постоянно рови из пръста или др.нечисти места и си лапа ръцете Laughing
И аз гледах "Часът на мама"стана ми много мило като разбрах,че има и много други татковци като нашия.Пропуснала съм обаче да го запиша да участва Hug Heart Eyes
При нас морето е лесно,ние обаче сме на вълна планини и манастири и се чудим дали ще можем да се замъкнем на РИЛСКИТЕ ЕЗЕРА с Васи? newsm78

# 38
  • Мнения: 189
Извинявам се, че бях толкова кратка и дано не съм ви притеснила много. Одра я с нокът около оченцето, като се събуди ще снимам й ще ви покажа. Може би малко да съм преувеличила, но при вида й направо ми се сви сърцето. Имам един габровски бял крем- много добър и съм я намазала, дано да мине бързо.

А за кърменето- и аз съм на мнение, че майката трябва да слуша инстинкта си. И върху мен има натиск от време на време, но им казвам вече, че ще кърмя докато Мила почне да води полов живот и мноооого бързо млъкват Laughing

# 39
  • Варна
  • Мнения: 506
Безумно сладък ми е, никога повече сигурно няма да е толкова гушлив и добричък и ни прави много щастливи.
И аз напоследък много често това си мисля... Габи е в страхотен период - усмихва ми се постоянно, идва да се гушка, хилоти се на всички простотийки и си измисля свои... много готини моменти Heart Eyes

За шишетата - и нашите са си откакто Габи ползва шише и нямам хич намерение да ги сменям.

# 40
  • Мнения: 7 914
ааааааааааа не ме интересува, кой какво казва или пък какво мисли...ще си кърмя докато мога и по колкото мога Crossing Arms Mr. Green

аз не съм писала в темата от месец май Blush... и съм изпуснала новината коя мама е бременна newsm78 -  дано да я последват всички, които искат пак бебче Hug


а сега основната причина поради която навестих темата
варненски мами, моля препоръчайте ми педиатър( който да преглежда и на частно), че малкият ми сладурко е с температура и кашля Rolling Eyes...
 Hug Hug

# 41
  • Мнения: 328
Здарвейте мами,слушахте ли сутринта по bTV за пластмасовите бебешки шишета и опаковки.И всички шишета на NUK в коша за иследвания! ShockedТа най важното е да се купуват само лицензирани/скъпи/ шишета и да се сменат през 3-4 месеца!Моите са на повече от 3 месеца,а така не ми се даваха пари за шишета-ПЪК Crossing Arms
А сега де,нова новина Shocked,че какво ими е на пластмасовите шишета,че и точно на НУК,мойте всички са на НУК и ги ползвам кажи речи от самото начало Embarassed /защото в началото беше с АВЕНТ но като не ги харесва и и дадох на НУк и само него иска,даже наскоро пак изкарах АВЕНТА и него иска има 10 шишета на Авент но не ги иска и си стоят за нови Mr. Green Rolling Eyes/.На мойте шишите нищо им няма е поизтърка ни са малко но то е нормално кажи речи година ги ползвам,само бибероните смених като стана за по големи.И на мен ми изглежда малко като Анти-реклама  Whistling

# 42
  • Мнения: 189
Ето как изглежда детенцето ми , крема не можа да се махне изцяло, по-принцип е по-червено. Сори за качеството.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=210927&photo=46

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Леле, Мая, наистина на косъм се е отървала. Кучето радваше ли се? Много трябва да внимавате. Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 961
Мамина джуджка сладка, как е пострадало малкото геройче.  Hug А иначе все по-красива става, само за гуш, целувки и мачкане!  Flutter

И моята Мила е една гушливка сладка станала, пее ми на ухото и ме целува!  Heart Eyes
Относно шишетата, имаше преди време една тема във форума за вредните шишета. Говореше се, че повечето съдържали някаква съставка, която не мога ад се сетя името й, но която била много вредна, бяха изброени много марки, сред които Авент. НУК и ЧИКО не присъстваха в онзи черен списък!
Верно може да е анти реклама, ма знае ли човек. Иначе и аз ползвам едно старо шише за вода, само бибите смених.  Confused

Tincheto 78, много ти е сладка малката принцеса, но аз гласувах вече за друго бебче от наши отбор! Успех ви желая!

Общи условия

Активация на акаунт