Кремчета от кухнята откога?

  • 2 734
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Момичета, няма значение дали кремчетата се приготвят с прясно или сухо мляко. То си е почти едно и също, важното е, че млякото не е адаптирано. Поради това и неподходящо за деца под 1 година. Peace

Иначе по темата, аз бих изчакала с кремчетата още малко. Поне до 10 навършени месеца.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 720
Аз от вчера давам десертите от кухнята,а те се приготвят с прясно мляко! Peace
Много майки захранват с прясно чак след 1 годинка!Прецени си Hug

# 17
  • Мнения: 27 524
И кремчета, и изобщо детската кухня - винаги и само след навършена годинка  Peace

# 18
  • Мнения: 69
Дъщеря ми е на 9м и и давам някои кремове.

Само да уточня, че не само кремовете са с прясно мляко. Твърде е вероятно вече да си го въвела с другите храни, които си давала от кухнята.

# 19
  • Мнения: 16
От моя скромен опит - различните ДК имат различна препоръчителна възраст. Във Варна ДК има две групи - за деца от 5м. - 1,5г./приблизително/ и от 1,5г.-3г. В София съм ползвала ДК - там имаше само 1 група за деца над 1г./като храната там беше подходяща и за по-малки, но трябваше да се пасира/. Менюто се определя от диетолог и специалист по детско хранене и не виждам причина, ако детето е за малката група напр. защо да не му се дава всичко. Моите деца от 5-6м. са се хранили на детска кухня много им харесваше, наддаваха нормално, абсолютно никакви алергии...Не виждам къде е проблема - всички толкова да се шашкате. За 10 г./на толкова е голямото ми дете/ и при толкова много контакти с майки, никога не съм чула някой да изхвърля крема - защото бил неподходяща храна за детето му. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 13
В Ловеч детската кухня е от 6м. и дават супа и крем за първа група.иИ голямата дъщеря , а сега и сина съм им  давала от 6м.  от начало на кухнята  и не съм имала проблем .При нас дават кремчета ,грис и кисели.Но може би всичко си зависи от организма на детето.

Общи условия

Активация на акаунт