Кой гледа възрастните ви роднини

  • 24 411
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 122
Може ли някой да даде пример за хубав старчески дом визирам частен в случая, понеже и това е бизнес, ми не са както трябва нещата не е нормално за мен да има по три четири легла в една стая да ги смесват лежащо болни с подвижни и тем подобни , но е реална ситуацията, защото се оказва, че желаещите или по- скоро нуждаещите се са много и нямат особен избор в такава ситуация. Да не говорим , че идеята е да ги затварят по стаите и при наличието на двор не им позволяват да се разхождат свободно, макар заграден отвсякъде и с портиер. Визирам конкретен случай, в който уж в началото счетохме за най- добър вариант споменатият дом, да не говорим, че не ги заангажирват с нищо имам предвид някаква занимателна дейност за хората в по-добро съсътояние Sad. А "удоволствието" хич не е за без пари...бях втрещена следобедна закуска филия с маргарин и с червен пипер...нямам думи направо.

# 16
  • Мнения: 2 759
...не е нормално...да ги смесват лежащо болни с подвижни и тем подобни...
                     Не е ли? Все си мисля, че е добра идея - лежащоболният има нужда от разни неща по всяко време, а едва ли до всеки седи сестра... Та подвижния може да помага, примерно...

# 17
  • София
  • Мнения: 122
Абе да ти кажа на посещението на 7- мия ден след като я оставихме баба ми, носехме плодове и черпавахме една от другите баби , която беше будна...в един момент се обръщам и виждам как набутва едно парче ябълка в устата на лежащото бабе, жената видимо страдаеше и беше в някакво полубудно състояние, при което аз изтръпнах и хукнах да вадя парчето от устата й. Има логика и твоите разсъждения определено, но ако не е само трудно придвижваща се, това са агонизиращи хора, пъшкащи, стенещи и.т.н, а от другата страна желанието за помощ на подвижните, както в нашия случай, може да е пагубно понякога.

# 18
  • Мнения: 2 700
Аз бях взела за майка ми гледачка от фирма "Лейла". Имаха голям избор на гледачки. Имаше всякакви варианти - почасово, дневна смяна, 5 дни в седмицата, 7 дни в седмицата 24 часа в денонощието и т.н. За болни от склероза и Паркинсон е подходяща последната версия, като в апартамента на възрастните хора трябва да има свободно легло (обикновено тези жени са от провинцията).
За мен това беше най-подходящия вариант, защото така и майка ми си остана в собствената къща до последния си миг, и моето семейство имаше своето си жизнено пространство, и жената, на която попаднах беше безупречна.

# 19
  • Мнения: 1 291
Спомняш ли си горе долу за какво заплащане ставаше въпрос?

# 20
  • Мнения: 1 291
на фирма Лейла  в интернет не мога да открия телефона, къде да го търся?

# 21
  • Мнения: 2 700
В началото на миналата година заплатата на жената беше 350 лв за 5 дни в седмицата 24 часа в денонощието + храна + по 15 лв./дена за събота и неделя (но това беше наша лична договорка с жената). Вероятно цените вече не са актуални. На фирмата се плащаше еднократно май половин заплата, с което се ангажираха за перлиод от една година ако има проблем с гледачката да намерят друга в 24 часов срок.
Доколкото знам са се преместили сега някъде около Руски паметник (преди бяха на Софроний Врачански). Имам някакъв GSM, който може още да е валиден 0889 437791.

# 22
  • Мнения: 1 291
Хора нещата вече са в напреднала форма.Вече и двамата не могат да се обслужват..трябва ми жена спешно-къде да я търся

# 23
  • София
  • Мнения: 16 129
Бях ти писала на 1 стр. няма не си губи времето да търсиш жена. Направо търси частен старчески дом. Ако в дома напусне 1 жена, собственика ще назначи друга и изобщо ще намери начин да се гледат старците, щом плащате. Жената като реши да избяга след 20 дни - пак ли ще търсиш със дни? Все пак в домовете осигуряват и медицинско лице, поне кръвното ще им мери.
Преди 4 години бях доволна от Буона вита -  в Бояна. Сега май са на ул. Маринковица.

# 24
  • Мнения: 1 291
Съдласна съм, но това беше вариант ако диадо ми пчине и баба ми остане сама (тя е със склерозата), но дядо ми е жив и страшно умен-той няма да допусне да отидат в дом, казва че е дал на двете си деца по 1 апартамент и няма да се съгласи никога.Той гледаше баба ми, но вече не може..не може да слезе долу да си купи храна, в къщи постоянно се опикават и т.н. и са се вдетинили и нищо не слушат какво им се говори.цялата рода сме притеснени

# 25
  • София
  • Мнения: 16 129
Знам, разбирам, минали сме по този път. Бяхме двете с дъщеря ми, аз преди и след работа, тя през деня от у-ще ходехме.  Баща ми беше по-здрав, но умря първи, майка ми обездвижена с тежка склероза. Обяснете му, че ще бъдат в самостоятелна стая, всички близки ще им ходите на гости и няма да ги забравяте. Просто и за тях е страшно да са сами в това състояние. В дома ще има постоянно поне санитарка, а жената нали ще си ходи след работа. Непосилно е да работите и да се грижите за тях, обяснете, че не става дума за апартаментите, а да са  под постоянни грижи.

# 26
  • Мнения: 5 710
Имаме жена за гледането на свекър ми. Абсолютно съм против старчески домове - посетила съм няколко такива тук ( Италия), от хубави по-хубави, усмихнат персонал от приветлив по-приветлив. Хора професионалисти.
Но! Други старци, тежка атмосфера, хора без къщата си, леглата си, живота си. Като животинчета, чакащи някой или нещо.
Макар свекър ми да е с много тежка форма на Алцхаймер подобна болест, докато знае какво е пространство ще си бъде у дома, в леглото си. Осигуряваме всичко необходимо, като условия на жената да й е лесно да го гледа , а и той не е още на легло.  Денем посещава дневен център за възрастни хора, където е сред себеподобни и този ангажимент го държи на крак още.Много внимание и ангажимент от наша страна ежедневно, но сме готови на този ангажимент, за да му осигурим максимума нормалитет, който можем с усилия ( и пари) да осигурим.

Абс. съм 'за' хоспис, когато момента дойде. Свекърва ми почина в хоспис и е малко не на място да споменавам думата 'доволни', но нямам думи с които да благодаря на тези хора, за начина по-който направиха последните й моменти по-леки.

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 21:49 от 10 cent's

# 27
  • Мнения: 592
Аз бях наела жена ,която гледаше дядо ми - 5 часа на ден,всеки ден и и плащах 150 лв.

# 28
  • Мнения: 1 291
а от къде намери тази жена

# 29
  • София
  • Мнения: 474
Мило момиче, докато можете гледайте възрастните хора в къщи. Ще се редувате и при добра организация няма да ви е толкова тежко. При нас няма нормални старчески домове, защото там хората отиват, когато са много болни и едва ли вече стават от кревата. Искам да кажа, че при нас всички домове са хосписи. Обстановката е много натоварваща. Ние с брат ми дадохме майка в хоспис, месец и половина преди да почине, с рани от метастази, почти само в лежащо състояние. Плащахме по 600 лв. на месец + лекарства и превързочни материали + платени допълнителни посещения от лекари. Последните си 10 дни беше в кома, на системи и това нещо в къщи нямаше да можеме да го направиме. Пиша толкова подробно за да прецениш вашето състояние толкова ли е крайно.

Общи условия

Активация на акаунт