С какво почиствате нослето/ушите на бебето си?

  • 6 683
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713
Здравейте, мами Hug

Имам следния въпрос - с какво почиствате нослето/ушите на бебето си? Аз имам аспираторче и го ползвам понякога, но почти нищо не улавям с него, когато чистя нослето например. Добра работа ми вършат клечки за уши за бебета. Чудя се обаче да не прекалявам с тия клечи, да не й разширя ноздрите? Embarassed newsm78

С ушетата как процедирате? newsm78

  bouquet

Последна редакция: нд, 15 юни 2008, 19:47 от ЛУРДЕС

# 1
  • Мнения: 2 448
За ушите детски клечки с ограничител.
За нослето клечки от обикновените и абсорбатор / да знам, че тук трудно се намират свестни такива,моя ми беше подарък от Франция и бях много доволна/.
Едва ли ще му разшириш ноздрите, но поне внимателно и не много надълбоко, да не го нараниш без да искаш.

# 2
  • Мнения: 1 212
Здравей!
При хрема физиологичния разтвор върши чудеса за съвсем малки бебчовци / пък и за по-големи/  Peace
С клечка не съм пробвала / но като се замисля, май и не ми се е налагало - докато не направи моя син 1 г , почти не боледуваше/.
За ушичките - да с клечка, но не прекалявай с честотата / чувала съм, че колкото по-често и на дълбоко чистиш, повече се събира/  Peace

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Наслето с клечки за уши и понягога когато има нужда ги топвам във физиолог.разтвор , ушите с клечки за уши с оганичител.Аспиратор ползвам само при хрема или мн.секрети от нослето  Peace

# 4
  • Мнения: 172
Ушичките с клечки с ограничител.Нослето с физиологичен разтвор и обикновени клечки.Помпата за нос използвах само когато беше хремава,тогава имаше много секрет.Иначе доколкото знам помпата не е подходяща за ежедневно ползване.Да не спукаш някое капилярче и да тръгне кръв,че една моя приятелка направи това.

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Наслето с клечки за уши и понягога когато има нужда ги топвам във физиолог.разтвор , ушите с клечки за уши с оганичител.Аспиратор ползвам само при хрема или мн.секрети от нослето  Peace
Peace

# 6
  • Мнения: 9 814
Няма да му разшириш ноздрите като почистваш с клечки са уши, само внимавай да не го нараниш без да искаш:peace:

# 7
  • Мнения: 46 511
Нослето - никога не съм почиствала.
Ушите - каквото излезе навън, махам с влажна клечка, вътре не бъркам.

# 8
  • Мнения: 1 763
Нослето със Стеримар и клечка за уши без ограничител, ушите с клечка за уши с ограничител. Когато беше новороден, нослето му се запушваше постоянно без да е болен и  всеки ден го чистех клечка за уши.

# 9
  • Мнения: 5 393
Ушите- с клечки за уши с ограничител.
Носа почиствах само при хрема, която за  съжаление при Иво беше почти постоянно явление като бебе- ползвах аспиратор за нос.

# 10
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Нослето - първо пръскам Стеримар, а после почиствам с клечки за уши. Ако има нужда, разбира се. Ушичките почиствам със същите клечки след всяко къпане.

# 11
  • Мнения: 2 111
Ушите-с клечки за уши с ограничител.
Нослето-с клечки за уши обикновени-всеки ден почиствам,защото все има нещо и слагам физиологичен разтвор.Аспиратор ползвам на Чико само при хрема-доволна съм от него.

# 12
  • Мнения: 698
Ушите и досега му чистя с клечки с ограничител, а носа - с обикновените клчеки с тампонче в края.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 777
Вече ползвам само обикновени клечки за уши.И носа на бебка почиствам с тях(тя е на 6м.),най-много да топна клечката в бебешко олио,ако има засъхнал секрет.

# 14
  • Мнения: 3 314
ушите с клечки с ограничител , нослето - когато има нужда с обикновенни клечки за уши и физиологичен разтвор  Peace

# 15
  • Мнения: 1 008
Нослето- с физиологичен разтвор и помпичката на Чико. Понякога и с клечка за уши.
Ушите- с клечки за уши, до към третият месец ползвах с ограничител, после обикновени.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Нослето не съм чистила никога.

Ушите - след баня само външната част. Вредно е да се врат каквито и да е клечки.

# 17
  • Мнения: 4 335
Нослето го 4истя само с навито паму4е,ущи4ките с кле4ки за уши с ограни4ител.

# 18
  • Мнения: 1 674
Нослето - никога не съм почиствала.
Ушите - каквото излезе навън, махам с влажна клечка, вътре не бъркам.
и аз така

# 19
  • София
  • Мнения: 3 099
Не бъркам по дупките на бебето. По-добре и вие не го правете.

# 20
  • Мнения: 1 006
Ушичките почиствам с клечки за уши с ограничител,а нослето с физиологичен разтвор и обикновена клечка за уши.

# 21
  • Мнения: 1 572
нослето с физиологичен серум само а ушите с обикновени клечки за уши но веднъж на седмица защото казват че не било хубажо всеки ден

# 22
  • Мнения: 554
За нослето си правя фитилчета от памук, а за ушите използвам клечки за уши с ограничител.

# 23
  • Мнения: 1 367
И нослето,и ушичките чистя с клечки за уши.В началото ползвах с ограничител,но сега вече обикновени.Нослето рядко се налага да го чистя.Когато е хремав само.

# 24
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ушите с клечки за уши с ограничител,а носа с нормални клечки и със Стермар.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Ушичките ги почиствам всеки ден с клечки с ограничител,нослето пръскам със Стеримар(физ.разтвор) и почиствам с обикновенна клечка за уши.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
И двете ги почиствам с клечки за уши.
Носа - ежедневно - капвам физ. разтвор и почиствам, смятам, че след като аз имам нужда от ежедневно почистване на носа, бебето също има такава нужда.
Ушите - през 2-3 дни, след баня.

# 27
  • Мнения: 298
И ушите и нослето с клечки с ограничител.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 296
И нослето,и ушичките чистя с клечки за уши.В началото ползвах с ограничител,но сега вече обикновени.Нослето рядко се налага да го чистя.Когато е хремав само.
PeaceИ аз така.

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 101
Нослето с клечки за уши и Стеримар, а ушите много рядко с клечки с ограничител

# 30
  • София
  • Мнения: 39 759
С Дияна за нослето използвах помпичка. Сега все още не съм купила помпичка на Алекс, но утре ще свърша и тази работа.
След баня подсушавам ушната мида на Алекс, клечки за уши не използвам.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 185
За нослето - капя физиологичен разтвор и няколко минути след това с фитилчета от памук почиствам! Ако има по-големи сополки с помпичка!
За ушите - след баня с клечка за уши за бебета!

# 32
  • Мнения: 332
ушите - наскоро бщхме на ушен лекар по повод неспокен сън, та тогава попитах как да се грижа за ушетата. Каза само с кърпата да се подсушават е достатъчно. Иначе досега и аз ползвах клечки с ограничител или ъгълче на кърпата.
НОслето, с физ. разтвор, а понякога и с кл.за уши, когато са само пипета

# 33
  • Мнения: 4 753
Нослето внимателно с клечки за уши, в ушите му не бъркам, само в ушната мида, ако има нещо...

# 34
  • Мнения: 18
s kle4ki s ograni4itel

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нослето-с помпичка когато е хремава,иначе само с клечки за уши

# 36
  • Мнения: 540
почиствам и нослето и ушите с клечки за уши

# 37
  • София
  • Мнения: 1 524
Нослето - първо пръскам Стеримар, а после почиствам с клечки за уши. Ако има нужда, разбира се. Ушичките почиствам със същите клечки след всяко къпане.
и аз така.

# 38
  • Мнения: 9 973
носът с клечка за уши,а ушетата с бебешки клечки за уши

# 39
  • Мнения: 1 240
Ушите с клечки за уши, вече даже и без ограничител. Нослето не почиствам, имам аспиратор, но никога не съм го ползвала.

# 40
  • Мнения: 3 929
В нослето пръсках Стеримар, изчаквах около минутка и после вадех с помпичката. Доста време мина, докато й хвана цаката, но успях. Значи, натискаш леко едната ноздричка, а помпичката пъхаш в другата, но помпичката трябва предварително да си я стиснала. Пъхаш и като тръгнеш да я вадиш, отпускаш помпичката. Не знам, дали съм ти обяснила добре, но наистина става много добре. Остатъците обирах с усукан край на мека носна кърпа, който мушках в нослето, завъртах и вадех. Понякога съм ползвала и клечки за уши, но от нашите, че са по-тънки. Иначе ушите му чистя с клечки за уши за възрастни. Но много, ама много внимателно, че веднъж му бях наранила тъпанчето и се наложи да му капя капки за уши, че се беше възпалило.

# 41
  • Мнения: 141
За ужичките използвам клечки за уши ,има по-малки за бебета.НОСлЕТО с помпичка Wink

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
С клечки за уши и за двете места.

# 43
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Почиствам с клечки за уши - обикновени - и за ушите, и за нослето.

# 44
  • Мнения: 1 477
С клечки за уши и за двете места.
Peace

# 45
  • Мнения: 8 229
Ушите винаги сме ги почиствали с обикновени клечки за уши. Пробвахме веднъж бебешките с ограничител, но не ни харесаха - окача се че нищо не можем да изчистим с тях. В носа пръскам Риномер или Стеримар и след това бърша. Всъщност малкият вече си издухва сам носа като му поднесем салфетката. Докато беше малък не се е налагало да му чистим носа. Тогава нямаше сополи или засъхнали корички.

# 46
  • Мнения: 583
Ушите с клечки с ограничител,но само от вън,в нослето капвам физиологичен разтвор или чакам да кихне и ако нещо е излязло до края на ноздрите го взимам внимателно с кърпички,вътре не бъркам бебетата кихат именно ,за да си прочистят нослето/изключвам моментите когато са болни/

# 47
  • Мнения: 336
Клечки за уши с ограничител и за нослето и за ушите. Ако има сополки пръскам Стеримар, обръщам бебо за малко по корем и след това почиствам с клечки.

# 48
  • Мнения: 411
Нослето всяка нощ след къпане със Стеримар,ако е необходимо и през деня.
Ушите с клечки за уши с ограничител. Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 44 100
Впръсквам стеримар и после с клечка за уши, това за носа. Ако няма силна хрема няма нужда да ползваш аспиратор, няма да ти свърши работа. А и при силна хрема може да постигнеш още по-голямо запушване с него, така че аз лично не ползвам такъв.

За ушите -  с клечка за уши с малко фз.р-р и то само колкото има отвън, без да бъркан навъре (това до към 6 м, до тогава ушетата си се самопочистват общо взето), сега нормално както и на мен си ги чистя, така и на него.
Винаги съм ползвала клечки без ограничители.

# 50
  • Мнения: 2 334
Нослето всяка нощ след къпане със Стеримар,ако е необходимо и през деня.
Ушите с клечки за уши с ограничител. Peace

 Peace

# 51
  • Мнения: 1 080
Ушите с клечка с ограничител, а носа със Стеримар и обикновена клечка, но с по - дебело навит памук!!!

# 52
  • София
  • Мнения: 1 175
Бебешки клечки за уши с ограничител и на двете места.

# 53
  • Мнения: 3 388
Нослето - никога не съм почиствала.
Ушите - каквото излезе навън, махам с влажна клечка, вътре не бъркам.

И аз така!

# 54
  • Мнения: 439
С бебешки клечки за уши с ограничител

# 55
  • София
  • Мнения: 17 592
Ушите - с клечки за бебешки уши.

Носа - със стеримар първо, после - с помпичката - запушва се едната ноздра и се "издърпва" другата, после обратно, накрая - с клечки за уши за възрастни. Без да бъркам надълбоко.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Нослето - като по-малка и чистех с Тетрисал помпичка и клечки за уши. Сега само с клечки за уши.
Ушите с клечки с ограничител.  Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 5 079
Нослето с физиол. разтвор (когато се е налагало), ушите с клечки за уши, обикновени, без ограничител. Peace

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Ушичките с клечки с ограничител.Нослето с физиологичен разтвор и обикновени клечки.Помпата за нос използвах само когато беше хремава,тогава имаше много секрет.Иначе доколкото знам помпата не е подходяща за ежедневно ползване.Да не спукаш някое капилярче и да тръгне кръв,че една моя приятелка направи това.
И аз така процедирам...наистина внимавай с помпичката!

# 59
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Нослето- с нищо
Ушичките- с клечка с ограничител

# 60
  • Мнения: 112
нослето с обикновени клечки за уши
ушите с клечки с ограничител

# 61
  • Мнения: 257
За нослето - капя физиологичен разтвор и няколко минути след това с фитилчета от памук почиствам! Ако има по-големи сополки с помпичка!
За ушите - след баня с клечка за уши за бебета!
И аз така!!

# 62
  • Мнения: 1 372
нослето с аспиратор за нос или физиологичен разтвор, а ушичките с клечки за уши с ограничител.

# 63
  • Мнения: 6 274
Нослето - никога не съм почиствала.
Ушите - каквото излезе навън, махам с влажна клечка, вътре не бъркам.
Точно така. Само ако има хрема, тогава се използва аспиратор. И то не прекалено често.

# 64
  • София
  • Мнения: 39 759
Вчера пратих Дияна до аптеката и тя купи някаква евтина помпичка за нос (не е имало други). За нищо не става. Криво ляво успях да изчистя нослето на Алекс. Сега е чист Simple Smile

# 65
  • Мнения: 2 100
Нослето - с Tetrisal и клечки за уши, ушичките-с клечки за уши. Тези с ограничител никаква работа не ми свършиха, та позлвам обикновени.  Peace

# 66
  • Мнения: 31 174
Нослето с клечка за уши, а ушите с клечка с ограничител. Във всяка дупчица с различна клечка. Внимавам.

Общи условия

Активация на акаунт