До майките на по-големи момчета - за гушкането

  • 2 987
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 018
Съжалявам, но не мога да изчета мнението на другите майчета - нямам време.
Само искам да ви разкажа набързо нещо случило се със средният ми син. Той е на 16г. Съвсем нормално е вече да съм престанала да го гушкам и милвам. Миналата година ни се наложи да направим операция. Беше с пълна упойка. Когато ми го донесоха на леглото в стаята в процеса на излизане от упойка започна да си говори. Едно от нещата, които ми каза беше да го прегърна и милвам. И сега ми се насълзяват очита, като ви пиша това. Разбира се сторих го!
След няколко часа, когато напълно излезе от упойка беше страшно учуден, че е пожелал такова нещо.
С това искам да ви кажа, че децата имат нужда от това дори и на тази възраст, дори и да не го показват! Сега, когато останем насаме използвам някои моменти и си го прегръщам с мили думи.
Дано съм ви била от полза   bouquet

# 31
  • Мнения: 884
Синът ми все още е изключително гальовен. Сега дори гледам да го гушкам повече-след раждането на бебето усетих ревност от негова страна, а не я очаквах, защото вече не е толкова малък...Приятно му е , като се сетя да го гушна и целуна по вратлето например..., но само в къщи. Навън не се и опитвам даже-по някой други постъпки мога да си представя какво ще стане-ще се отскубне от прегръдката ми, но аз не го и насилвам...

# 32
  • Мнения: 2 807
Тогава баща ми /60 г./ ми каза, че нищо не успокоява така, както ласката на мама и нищо не лекува така добре, както нейната целувка и че най-силно обичат тези, които са научени да обичат и да не се срамуват от чувствата си. Той ми каза да поощрявам детето да се гушка и целува, защото това че е момче, не значи, че не може да бъде нежен към най-близките си. Прегръдката и сълзите не накърняват мъжествеността на никого.

Пухчето, напълно подкрепям мнението на баща ти  Peace

BirdsFlu, и трите ми дечица (таткото също  Wink) са големи гушльовци и обичляги  Wink, което много ме радва, разбира се Heart Eyes

Дани е на 5 години, точно колкото и твоят син - много обича да го гушкам, да го галя и милвам, да го целувам по нослето, бузките, челцето, вратлето (което иначе е запазена територия само за баща му Wink)...
Аз също много обичам - не само защото е мое дете, но и защото виждам, че за него(а и за другите двама-трима) това е истинско удоволствие?
А не е ли и за нас самите?
Аз също много обичам да ме гушкат - и децата, и съпругът ми, приятно ми е, че го правят...
Според мен това е един вид (пре)зареждане на емоционалният ни резервоар  Grinning
А и с много от приятелите ми така се поздравяваме, дори и често да се виждаме Wink

Според мен едно дете има нужда от ласките на родителите си, от показване на чувствата и емоциите, от близостта - и ми се струва "здравословно" това да продължи възможно най-дълго  Grinning

Е, виж, и аз като Шани си мисля, че
Ако мъжът ми се гушка в майка си, няма да ми е супер драго. Но ако синчето не ме гушка (дори като порасне), ще се поболея  ooooh!

# 33
  • Мнения: 75
 а пък моето човече предпочитада се гушка в баба си и татко си. и това понякога ме натъжава, колкото и глупаво да е. и мен ме гушка, но като мечка Simple Smile може би защото много го стискам... и аз като мачка Simple Smile но пък ми е толкова сладък, че го грабвам, нацелуввам го едно хубаво и го пускам, защото той се дърпа като за световно. идва от време на време да ме пгали, но не толкова често, колкото ми се иска. но е само на 1,6 Simple Smile

# 34
Ми малкият е на 5 и половина и се гушим ,но вече на саме.
Аз съм от онези властни лоши мами Blush
Един ден,на скоро Християн ми каза,че в групата му викали "на мама слънченцетУ'' и "на мама глезанчо"
За което Хриси беше разстроен.Тогава си наложих вече пред децата да не изпадам в нежности.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
И двете ми синчета са много гальовни  Grinning. Всяка вечер има гушкане и целувки.Навън не се случва, точно с цел избягване на подигравки.
 Баткото ,на 11 г., много обича вечер преди лягане да се гушне в мен и да го галя по главата. Никога не съм отказала, щом се чуства добре. Когато е разстроен също обича да е в прегръдките ми,някак си се отпуска , и дори понякога си поплаква /нали влизаме в пубертета/. С баща си се държат по същия начин.Не мислим да отказваме гушкане, докато децата сами не го пожелаят /дано не се случва,де/.

# 36
  • Мнения: 639
И трите ми деца са много гальовни ,свикна ли са да си изразяват чувствата шумно и с много прегръдки,както помежду си така и към нас.Въобще не съм се замисляла ,за въз растта им.Винаги и тримата си ги прегръщам и целувам,татко им също.Намирам го за напълно естествено.Вечер целувам и малката и баткото за лека нощ.Винаги ,всеки ден им казвам ,че безкрайно ги обичам.Не знам дали това някога ще престане.В момента синът ми е на почти 17г.,а голямата щерка на 20г.

Общи условия

Активация на акаунт