Раирани кифлички с кашкавал

  • 32 255
  • 147
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 198
Разкошни са Hug Благодаря Марабу Grinning

# 46
  • Мнения: 1 777
Юле и тук да благодаря за кифличките.Лесни за правене и много вкусни. Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 6 043
Може ли да заместя прясното мляко с вода?

# 48
  • Мнения: 2 849
Златни сте ,ставам да ги правя.Ще замеся тестото в машината за хляб .Точно влязох да търся рецепта за локумки .  bouquet

# 49
  • Мнения: 2 122
Замесих тестото в машината за хляб- програмата за тесто с втасване /при мен е час и половина- Мулинекс/



направих доза с локум /точно една кутия цветен за 8 кифлички/ и доза с яйце и сирене
и двете станаха супер, само че заради малката изкисвам предварително всичкото сирене и станаха малко безсолни с яйцето и сиренето- не се разтекоха обаче  Peace
страхотна рецепта, благодаря много
купих си три вида сирена тип кашкавал- чедър, гауда и едам, специално за кифличките и сега ще правя на воля  Crazy

# 50
  • Мнения: 2 849
Чакам си тестото ,меси се сега .Значи ли ,че от една доза излизат само 8 кифлички ?
Днешните с локум ще направя,утре двойна доза с кашкавал . Crazy

Мини_79 колко брашно сложи ,на мен май малко ми се вижда,но още бърка и не мога да преценя(в чашки )?Моята е 200 до ръба .

# 51
  • Мнения: 1 777
Чакам си тестото ,меси се сега .Значи ли ,че от една доза излизат само 8 кифлички ?
Днешните с локум ще направя,утре двойна доза с кашкавал . Crazy

Мини_79 колко брашно сложи ,на мен май малко ми се вижда,но още бърка и не мога да преценя(в чашки )?Моята е 200 до ръба .
От една доза излизат 16 кифлички.Марабу е писала в рецептата ,че тестото се разделя на 16 топчета. Simple Smile
Аз ти препоръчвам да замесиш в машината две дози,една не е достатъчна. Simple Smile

** брашното в рецептата 300-320 гр. е около 2ч.ч.
**моята чаена чаша =240мл

# 52
  • Мнения: 2 122
аз направих двойна доза директно
меря брашното с кафяна чашка- една чашка за 50 грама брашно
кифличките ми малко големички станаха, като гледам на другите момичета, може би малко по-големи топки съм направила
а иначе за двойна доза отива точно едно пакетче суха мая на д-р Йоткер според мерилката за супена лъжица на Мулинекса

# 53
  • Мнения: 2 849
Пети,Мини ,благодаря за светкавичните отговори .Чета аз ,ама бързам ,че съм гладна и не съм видяла колко топчета излизат  Sunglasses
Ще се отчета със снимки после.

# 54
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
При мен излизат около 21-22 кифлички, просто зависи колко големи топчета ще направи човек. Аз лично меся в машината за хляб, чисто и спретнато. Последния път ги направих с кашкавал и прошуто, доста добра комбинация.  chef

И LOVE, принципно може да замениш млякото с вода, но така и променяш вкуса и консистенцията на тестото и просто няма да са същите кифличките. Замесеното тесто с мляко е по-пухкаво, а само с вода е по-жилавко, просто си е като хляб.

# 55
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
За да ви станат 16 или пък 32 ( ако правите двойна доза) делете на 2. Цялата топка на 2, после пак на 2 и така до получаването на 16. Не да късате произволни топчета - така не стават  еднакви  и на брой не може да ги докарате Laughing

Още нещо забелязах като ги правих - също месих тестото в машината за хляб, докато хубаво се измеси, сложих мазнината, пак малко месене(10-ина мин. общо)..Извадих го и го оставих 30-40 мин. да втаса в наелонова торбичка. Повече време не му е необходимо. Ако се пусне на програма 1ч30 (месене и втасване) тестото ще втаса доста (нали има още едно втасване за 15 мин след като са оформени),.. май не е добре в случая.

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 01:42 от Еli===

# 56
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
За да ви станат 16 или пък 32 ( ако правите двойна доза) делете на 2. Цялата топка на 2, после пак на 2 и така до получаването на 16. Не да късате произволни топчета - така не стават  еднакви  и на брой не може да ги докарате Laughing

Още нещо забелязах като ги правих - също месих тестото в машината за хляб, докато хубаво се измеси, сложих мазнината, пак малко месене(10-ина мин. общо)..Извадих го и го оставих 30-40 мин. да втаса в найлонова торбичка. Повече време не му е необходимо. Ако се пусне на програма 1ч30 (месене и втасване) тестото ще втаса доста (нали има още едно втасване за 15 мин след като са оформени) и ще станат много хлебни. 

Макар и не до там еднакви, не им простихме  Whistling

# 57
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
За да ви станат 16 или пък 32 ( ако правите двойна доза) делете на 2. Цялата топка на 2, после пак на 2 и така до получаването на 16. Не да късате произволни топчета - така не стават  еднакви  и на брой не може да ги докарате Laughing

Още нещо забелязах като ги правих - също месих тестото в машината за хляб, докато хубаво се измеси, сложих мазнината, пак малко месене(10-ина мин. общо)..Извадих го и го оставих 30-40 мин. да втаса в найлонова торбичка. Повече време не му е необходимо. Ако се пусне на програма 1ч30 (месене и втасване) тестото ще втаса доста (нали има още едно втасване за 15 мин след като са оформени) и ще станат много хлебни. 

Макар и не до там еднакви, не им простихме  Whistling

вярно нали  Joy

# 58
  • Мнения: 2 122
Eli===, аз лично извадих тестото 15 минути по-рано от машината

# 59
  • Мнения: 6 043
И LOVE, принципно може да замениш млякото с вода, но така и променяш вкуса и консистенцията на тестото и просто няма да са същите кифличките. Замесеното тесто с мляко е по-пухкаво, а само с вода е по-жилавко, просто си е като хляб.
Благодаря ти, че ми каза. Хубаво е, че не съм ги направила още. Ще си купя мляко и ще ги направя тогава.

Общи условия

Активация на акаунт