Раирани кифлички с кашкавал

  • 32 255
  • 147
  •   1
Отговори
# 75
  • под тепетата
  • Мнения: 9 409
Благодаря, marabu!
 Малко съм оплескала работата, щото не можах да изтраям  Tired и още вчера  навъртях 2 дози. Обаче ги оставих да втасат ,замразих ги в плоска тава и тогава опаковах без да мажа. При замразяването ме обхвана съмнение, защото се свиха малко. Сетих се, че като взимам замразено готово козуначено тесто го оставям да втаса и после още веднъж вече оформено  Outta Joint Няма нищо , за следващия път ще знам.
 Сега пък се чудя, след като вече съм оплескала процедурата като им дойде ред за печене - да ги оставям ли да втасат през нощта ( леле за 3 -ти път  Sick) или директно да си ги пека  newsm78. Извинявам се, че те занимавам , но ще ме е яд да ги изхвърля- тоооолкова хубави станаха!

# 76
  • Мнения: 901
печи ги замразени ето моя резултат от замразените директно след оформянето

# 77
  • под тепетата
  • Мнения: 9 409
 Благодаря отново  Embarassed

# 78
  • София
  • Мнения: 302
Страшни са. За пръв път през живота ми правих кифлички и супер станаха. Днес направих пак със сирене, кашкавал и шоколад Simple Smile

# 79
От както видях рецептата и снимките, през ден ги правя тези кифлички, винаги стават и то разкошни. Дефекта е в качването на килца. Ама са си такова изкучение...Как да не му се отдадеш #Crazy

# 80
Във възторг съм от тази рецепта - през почивните дни правих два пъти по две и три дози и едва оставаха за закуска. Фантастични са. Малкият сам си отваря шкафа, взема си и вика:"Мамо, ям сам."

# 81
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Вчера замесих тесто, но не ми втаса, а имах страхотно желание  Cry

# 82
Lindita може би маята не ти е била хубава. Правих ги със прясна мая - много бързо втасва.

# 83
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Lindita може би маята не ти е била хубава. Правих ги със прясна мая - много бързо втасва.

И моята беше прясна, всъщност срокът на годност й е до днес.

# 84
  • Мнения: 4 496
Аз искам да попитам дали 100-те мл. прясно мляко, в които се слага маята плюс захар и брашно, са част от 200 мл., написани още в началото на рецептата. НЕ са 100 + 200, нали?Rolling Eyes
 
И стигна ли ви 300-320 гр. брашно? Thinking

# 85
  • Мнения: 11 607
Аз искам да попитам дали 100-те мл. прясно мляко, в които се слага маята плюс захар и брашно, са част от 200 мл., написани още в началото на рецептата. НЕ са 100 + 200, нали?Rolling Eyes
 
И стигна ли ви 300-320 гр. брашно? Thinking

Мис...да, част са, въпреки,че аз сложих малко повече мляко(дори и като удвоих количеството продукти) и не...на мен не ми стигна брашното.....Много се съмнявам,че и на вас ще стигне, така че смело удвои дозата......Успех! Hug

# 86
  • Мнения: 4 496
Мама Цоцоланка, благодаря!  bouquet
Че днес първия ми опит за раирани кифлички се превърна в милинки... ooooh!

# 87
  • Мнения: 1 811
Ще ги пробвам веднага, имам тесто   chef

# 88
  • Мнения: 398
Страхотно мекички и вкусни.Правих ги на два пъти в неделя,а снощи вече и двойна доза.То не бяха със сирене,кашкавал,шунка,локум......ядат домашните и им плющят ушите Mr. Green
Благодаря за рецептата!  bouquet

# 89
  • Мнения: 1 811
 Confused Само при мен ли не се поучиха? Всичкият кашкавал е изтекъл на дъното на тавичката, кифличките са безформени. Все пак ще снимам, може някой да открие причината. Не мисля, че съм сложила много кашкавал  newsm78

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 20:06 от curly sue

Общи условия

Активация на акаунт