За второто дете- друга кръстница?

  • 2 376
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 604
Няма проблем кой ще е кръстник,
по важно е винаги да мисли доброто на детето ти!



Точно така е,по този въпрос съм се консултирала със свещеник. Важното е човека който ще кръсти детето и да е кръстен и да милее за детето.

И аз от свещеник знам тази приказка!Защото кръстника става като втори баща на детенцето! Peace

# 16
  • Мнения: 737
Няма проблем кой ще е кръстник,
по важно е винаги да мисли доброто на детето ти!


Точно поради тази причина не съм поканила кръстницата на големия ми син  за кръстница на малкия.

# 17
  • Мнения: 630
На кумците станахме кръсници на голямото дете,а на другото нямам представа кой е.На нашето дете стана кръсница е сестра ми,така че става.

# 18
  • Мнения: 604
Няма проблем кой ще е кръстник,
по важно е винаги да мисли доброто на детето ти!


Точно поради тази причина не съм поканила кръстницата на големия ми син  за кръстница на малкия.
И правилно си постъпила Peace!!!

# 19
  • София
  • Мнения: 15 466
Мен пък друго ме тормози, никой не иска да стане кръстник на внука, въпреки,че изрично казваме, че единственото което се иска от него е присъствието му в черквата. Никакви други задължения няма да има.

# 20
  • Мнения: 379
аз пък си мислех, че имаше някакво изискване за родство  newsm78
при нас решихме кумът да е на 1то, а кумата, живот и здраве, ще бъде на 2то

колкото до това да ти мисли добро човека, като се сетя, че сама си избрах свекито ...  Crazy /тогава още не ми беше свекърва/

# 21
  • Хасково
  • Мнения: 995
Мен пък друго ме тормози, никой не иска да стане кръстник на внука, въпреки,че изрично казваме, че единственото което се иска от него е присъствието му в черквата. Никакви други задължения няма да има.
Не сте попаднали на точните хора!По добре да откажат отколкото да го направят без желание. Да станеш кръсник е голяма чест и поемаш отговорност към детето. Знам че кръсника/кръсницата  са вторите родители на детето!

# 22
  • Мнения: 3 550
Мога да кажа само за православието, че няма проблеми. Не знам как е при католиците.

# 23
  • Мнения: 1 715
На първото ни дете кръстници са кумовете, а на второто кръстници станаха наши много близки приятели

Общи условия

Активация на акаунт