до мамите, раждали секцио

  • 4 413
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 011
И на мен нищо такова не са ми споменавали в болницата. Веднага щом се докопах до бебето не го пуснах.  Laughing
От 15-ия ден вкъщи останах съвсем сама с малкия /мъжа ми се уреди с дъъъълга командировка  Mr. Green /, количка надолу-количка нагоре, бебе, пазаруване, готвене, домакинство - всичко ми беше на главата. Вдигала съм много по - тежки неща от бебето, когато се претовариш се усеща - операцията боли, не опитвайте това вкъщи!  Laughing

# 31
  • Мнения: 8 999
Може да си вдига бебето, ако се чувства добре. След като й свалят конците. Без да го разнася, разбира се, денонощно на ръце.
И колкото повече се движи / без пресилване/, толкова по-бързо ще се възстанови.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 588
Още на следващия ден си вдигах и гушках бебето (3 650 кг) и така всеки ден. Никой не ми е казвал, че не трябва. Проблеми не съм имала. Peace

# 33
  • Мнения: 188
аз си гушнах бебето веднага след като ме извадиха от реанимацията, а от 17 ден и количката помъкнах, не че е хубаво, но се налага

# 34
  • Мнения: 121
На следващия ден след операцията вече си вдигах бебето.
,а се роди около 4 кг. и никой не ми е казвал да не вдигам тежко,още повече пък бебето.Сега,около 20 дена след раждането е около 4,500 и си го вдигам,и си го разнасям-нямам прблеми baby_neutral

# 35
  • София
  • Мнения: 368
След като излязох от реанимация, на втория ден. Роди се 3700.

# 36
  • Мнения: 554
Вдигах си детето веднага като ми я донесоха и оставиха, че аз и количката си мъкнах от втория етаж, някъде три седмици след секциото.

# 37
  • Мнения: 176
Може да е грубо, но и аз си мислех, че малко се поглезва тази мама. Преди 19 дни беше второто секцио. В момента когато ме качиха при бебето, а в Бургас това става на 4-тия ден?!, си го носех. Даже мога да кажа, че е трудно ставането от леглото, но вдигането  на бебето не е проблем дори първия път. Сега и аз имам - бебе, 6 годишна дъщеря, мъж и домакинство да въртя. Помагат ми като излизат по два пъти на ден на разходки и ги няма у дома. Всичко е до мотивация. Ако нямаш избор, не би обърнала внимание на такива съвети изобщо, стига да се чувстваш добре.

# 38
  • Мнения: 2 471
Индивидуално е възстановяването при всички жени. Аз си гушнах бебка в момента в който ми я донесоха. В деня на изписването си вдигнах тежкия сак и си го мъкнах до изхода ( не, че беше правилно). Ако нямаш проблеми с раната, не виждам защо да не си гушкаш детето. А и колкото повече се движиш, толкова по бързо влизаш във форма. Не го мисли толкова.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз също си вдигнах веднага бебето, мисля и при това раждане да е така...Само не знам с Бате какво ще правя, че той си е един галчо...и иска да се гушка...

# 40
  • София
  • Мнения: 10 330
Грубо или не, има такива случаи. Казала съм, че познавама такава жена. За твоята позната нямам пердстава каква е причината, дала съм ти варианти. Айде не се обиждай за няма нищо. Питаш, ама да отговаряме само каквото ти е изгодно...хм.  Crossing Arms
За справка аз съм раждала със секцио, та имам някаква представа какво съветват лекарите в този случай.

# 41
  • Мнения: 2 471
Грубо или не, има такива случаи. Казала съм, че познавама такава жена. За твоята позната нямам пердстава каква е причината, дала съм ти варианти. Айде не се обиждай за няма нищо. Питаш, ама да отговаряме само каквото ти е изгодно...хм.  Crossing Arms
За справка аз съм раждала със секцио, та имам някаква представа какво съветват лекарите в този случай.

Хайде не така грубо. Все пак момичето само задава въпрос. Пък не сме нито първите,  нито последните родили чрез секцио. А и има хора и хора.  Прага на на болка е различен. Аз  в деня на изписването отидох в Била да пазарувам. Ми не всеки е луд, като мен.

# 42
  • Мнения: 471
Моето се роди 4.500 и от следващия ден аз си го вдигах и всичко.Изписаха ме на 5-тия ден и без проблем се спрявах с домакинската работа.

# 43
  • София
  • Мнения: 10 330
Вие четете ли или се засягате за идеята?
Авторката задава въпрос - отговорям му. Давам два възможни варианта, значи не съм категорична. Даже съм написала да не ми се нахвърляте, защото имам конкретен пример, който , хм, подкрепя едната хипотеза. Кое му е обидното? И съм написала , че знам какво съветват докторите при секцио, не колко я боли конкретната родилка, не дали има усложнения, не нещо друго. Пак питам, кое е грубото и обидното?

# 44
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Синът ми се роди 4,300 .Вдигах си го още на първият ден в болницата.Щерката също , но нея с ден по- късно, че ме болеше повече от първият път Peace

Общи условия

Активация на акаунт