Мамо, какво е секс!!!!!

  • 19 442
  • 77
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 124
Тази книжка е една от любимите на дъщеря ми и още една за бременни и майки, където също много добре със снимки и илюстрации е показано как се развива бебето и как се ражда. Дъщеря ми беше на 1,8 когато разбра къде "живее" бебето и как се появява, К

Конкретно по въпроса за секса като такъв още е малка (2г.) , но ми е странно деца на 6-7 години още да нямат логично обяснение дадено от родителите. Едновремешните родители в най-добриия случай се измъкваха с подхвърляне на някоя книжка, но мисля, че един съвременен родител трябва да се старае да поддържа комуникацията по тази тема, за да може да се изгради доверието на детето и то да знае, че има към кого да се обърне за съвет. Защото в съвременния свят не просто трябва да знае какво е секс, но и как да се предпазва от венерически болести, СПИН, да може да алармира родителя, ако друг възрастен му посегне сексуално, така че още на 5-6 г. трябва да е съвсем наясно кое точно се възприема като сексуално действие (не само проникването).

# 76
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми започна да ме пита за секса още преди 1г,но за него не се казва секс,а ''борене с пишка'' Laughing Обясних му,че когато мъжът и жената се обичат,се целуват и правят секс Thinking

# 77
  • Мнения: 616
Аз мога да споделя как АЗ разбрах за секса и правенето на бебета - на 7-8 години съм била, гледах филм за костенурки с по-голямата ми сестра (12-13 годишна тогава); говореха за размножаването на костенурките и показваха как мъжката е покачена върху женската и аз се възмутих, понеже  "дамата" е доста по-малка, и ще й дойде тежко; сестра ми каза само "Ми то и при хората е така - мъжът върху жената" и си замина някъде. Помня, че много се втрещих, и дълго разсъждавах. Но сега мисля, че това е доста удачен вариант - сравняване под една или друга форма с животните; хем може да се покаже "нагледно", хем не предизвиква срам, хем няма "голотии"...  Mr. Green
Мисля така да подходя, иначе мъжът ми днес заяви, че щял да му показва пишлето му от сега, и да му казва че това го прави различен от момичетата, и да му каже, че такова пишле носи семенца за корема на момичетата и така. Няма смисъл от увъртане, и със сигурност не и от отлагане.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт