До колко месеца минимум е приемливо да се кърми?

  • 7 952
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 614
Всеки ден кърмене е от полза!
Ето, можеш да погледнеш тук Всичко, което трябва да знаем за кърменето на близнаците! (Библиотека) От форума на майките на близначета! Те наистина ще могат да са ти много полезни. Сред тях има и дългокърмещи по 2 години, например!
Успех, каквото и да стане, не се измъчвай. Важното е децата да са здрави и да имат щастлива и спокойна майка!  Peace

Иначе долна граница няма, а горната си я поставяте ти и дечицата!  Peace

# 16
  • Мнения: 191
Винаги съм се чудила на майчетата с близначета дали ги кърмят, защото аз с моята дъщеря по цял ден съм била по " " , та какво остана с две бебчета, ревящи едно през друго... Браво!!!  smile3501 Възхищавам ти се!
Продължавай все така, ефект и полза винаги има. Тукашните педиатри са на мнение че поне първите 6 месеца децата трябва да бъдат изключително кърмени( разбирай, че не трябва да приемат нищо друго освен кърма), след което се захранват и ако имаш възможност да продължиш да кърмиш, просто супер. Успех!  newsm10

# 17
  • Мнения: 391
За мен е приемвливо всеки да кърми до когато иска или може.
Не одобрявам прехласването по дългокърмещи и укорите по краткокърмещите майки.
Голямата дъщеря кърмих 5 месеца, защото спря кърмата от силно притеснение, което преживях.
Малката -6 месеца по собствено желание.
Реших,че и на мен и на нея й стига.
Не чувствам вина, че не съм кърмила година, 2 или3.

100 процента съм съгласна с теб. Аз кърмех до края на 5ти месец по собствено желание. И двамата сме доволни. Тук майчинството е 16 седмици. Майките,които искат да кърмят нямат особен избор, но повечето запазват кърменето сутрини вечер.

# 18
  • Мнения: 373
Благодаря ви за милите думи момичета, но не ми се възхищавайте много защото тъй като съм сама и ми тежат, т.е. ми етрудно да ги кърмя едновременно, та едния е кърмен , др на бибероб с мое или адаптирано мляко. Иначе, ако н е ги храня едновременно, това означава по цял ден да сме само на цицата ...а не става...
Тук това също си е кърмене, затова се чувствам удовлетворена.
Почти не се цедя вече, не мога... Embarassed, много изстадах в началото 3 месеца цедене по 6 пъти на ден + опити за сучене на децата...но ги научих де...и лекарите не вярвяха.. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 829
Ми така както описа ситуацията постигна обратен ефект-сега ти се възхищавам даже повече от преди Hug hahaha
Справила си се много добре, браво, че не си се предала и още продължаваш да кърмиш! Дори да не са 100% само на кърма децата ти пак се възползват от предимствата на кърмата!
За мен кърмене е всеки вариант на хранене при който бебето поема кърма. Независимо дали суче или пие от шише и независимо дали е само на кърма или приема и АМ.
 Hug

# 20
  • Мнения: 1 674
ДолчеВита, поздравления. Да кърмиш 2, не е като да кърмиш 1. А за срока - не съм сигурна, че има такъв, колкото повече, толкова по-добре. Ти сама ще решиш колко време да ги кърмиш, ако кърменето започва да ти дотяга и изнервя, може би не трябва да се насилваш. А понеже ние сме в процес на отбиване, само мога да кажа, че е това ще е най-трудното нещо досега, в живота на малкия.
и нас отбиване ни  чака

# 21
  • София
  • Мнения: 12 231
  Поздравления и от мен за всичко, което си постигнала досега  bouquet. Мога да си представя колко ти е било трудно, въпреки че аз слава богу почти нямах досег с помпата.
  На въпроса ти  и аз съм на мнението на Хедра, че е хубаво поне първите шест месеца да получават колкото се може повече кърма, всъщност мисля че по някаква статистика при кърмене над три месеца процентите в полза на по-малко разболяване от различни болести бяха много добри.
  Мога да си представя колко ще ти бъде и трудно когато се върнеш на работа след два месеца, но ако все още имаш желание нищо наистина не пречи да ги кърмиш сутрин и вечер или само вечер например. Ползата от дори едно кърмене на ден е голямо. При постепенно заменяне след започване на захранването на кърменията с твърда храна, а и на някое от кърменията изцяло с АМ, така или иначе ти започваш процес на отбиване. Според мен ще е хубаво това да става обаче бавно и постепенно, като ако не ти пречи да запазиш поне едно от кърменията колкото се може повече време.
   Успех и повярвай, че това което си направила досега е едно истинско геройство, а теорията за това че е безмислено ако не кърмиш повече от шест месеца е меко казано смешна. Много поздрави не теб и малките  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 851
Абсолютно съм съгласна с Aila, че си герой при това, което описваш за началото...евала. Определено си човек с характер. Не се притеснявай, колкото издържиш - толкова. И аз съм на мнение, че са ти казали някаква върховна глупост. Наистина ако можеш остави едно кърмене и за двете деца поне вечер- такова удоволствие е след напрегнатия ден да си ги гушнеш вечерта и да ги гледаш как си сучат!  Hug

# 23
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Като минимум време за кърмене  според мен е редно да се приема кърменето за 6 месеца,а максимума няма ограничение може до година,година и половина или повече - като зависи от желанието на майката и дали бебето иска да сучи.
Продължителното кърмене дава много ползи както за майката така и за детето.Същото се отнася и за кърменето като цяло,но колкото кърменето е по-продължително ползите за майката и детето са по-големи.

# 24
  • Мнения: 3 092
 И аз искам да кажа на авторката на темата че се справя блестящо !  Simple Smile Аз лично не знам дали бих се справила  с кърменето на близнаци  Laughing

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Като един абсолютен минимум според мен е даването на коластра в първите дни след раждането Simple Smile
Даже майката да реши да не кърми или по някакви причини не се получи кърменето след това, то поне е дала тази първа 'имунизация', която е много ценна за всички бебета.

От там насетне - всеки допълнителен ден е добре Simple Smile

Първите 6 седмици, първите 6 месеца, първата годинка, до самостоятелно отбиване на детето - според индивидуалната преценка.

Ето една добра, малко позабравена напоследък, тема по въпроса:

Ползи от кърменето – какви са те?

# 26
  • Мнения: 1 103
Аз ги кърмих и двамата по 3 месеца   breastfeeding   после ми спря но колкото има толкова

# 27
  • Мнения: 85
Възхищавам се на всяка майка, която кърми близнаци  bouquet.Аз със едно едва се оправям, а какво остава за две #CrazyТака, че колкото и малко да си ги кърмила е от полза и достойно за възхищение. HugТеорията, която са ти развили е наистина смешна.А иначе минимума, за който аз съм чувала е 6 месеца.

# 28
  • Мнения: 1 121
Като абсолютен минимум, бих казала първите седмици след раждането. Просто коластрата е най-добрата за бебето и му дава имунитет Wink Така намалява вероятността от колики, ушни инфекции, настинки. Това, което си постигнала е страхотно, поздравления! Важното е, че си дала най-добрият старт на децата си, пък оттук насетне-колкото можеш. Лично за мен 12-14 месеца са достатъчни, но разбира се всеки си решава за себе си Wink

Общи условия

Активация на акаунт