Oт чаканите ЮЛСКИ рачета, излюпиха се вече три близначета :) (тема 66)

  • 14 869
  • 296
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 195
Емзи честито завръщане вкъщи! Малката Тея да слушка, папка и ви носи само радост!
Контракции и аз не усещам, понякога ми става твърд корема, но тогава и бебката се мърда и не мога да разбера имам ли контракция или не. Ама и тя така ми е опънала тумбака, че имам чувството, че ще се пръсне.
Може ли да ми кажете какво трябва да пише в декларацията за признаване на детето от таткото и задължително ли трябва да е заверено от нотариус. За протокола - нямаме брак, но искам да си го пише в акта за раждане  Praynig
И мен ме интерисува този въпрос, защото и ние нямаме брак.

# 211
  • Мнения: 4 371
Пепи като се роди нямахме брак. Баща му отиде в една кантора като родих и там му казаха какво трябва. Тя си беше готова бланка доколкото помня.

Донесоха ми двете стъклени шишета - на Бифрии и Нук Simple Smile

# 212
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Мамита, май е наистина най-добре да питате в болницата, май навсякъде има различна практика.
Сестра ми също няма брак. В Токуда бащата само отиде преди изписването, те бях осигурили нотариус и всички неща се попълниха срещу такса от 30лв.

Дуци, сега съм в тъч щото точно чета, че не можело да се стерилизират стъклени шишета в доста от стерилизаторите newsm78

# 213
  • София
  • Мнения: 18 679
За бланката - да, задължителна е нот. заверка на подписа. Струва 3 лв. Peace

Оле, мацки, сега се събуждам, голям сън, голямо нещо...нощес ще се чете Laughing
Деси, нямам думи да ти благодаря за линка Hug Разказвала съм около 500 пъти Снежната царица и сега ще я чуе в оригинал, ще се размаже Simple Smile

# 214
  • Мнения: 2 323
НБМ, защо пък да не може да се стерилизира в стерилизатор, че стъклото си издържа и на много по-виска температура... newsm78 Друга причина освен температурата не мога да се сетя при този процес

# 215
  • София
  • Мнения: 18 679
Разглеждах снимките. В ръцете съм като Боримечката hahaha Но донякъде ме успокоява фактът, че и вие сте като мен Joy

# 216
  • Мнения: 2 323
Белинда, къде видя снимки  Embarassed

# 217
  • София
  • Мнения: 334
Емзи, добре завърнала се с Тея  Hug
Ине, благодаря за снимките Wink Колко те спрягахме днес за тях, а  Laughing
Агата, в нашето общо албумче са, отвори го (на първа страница от темата, знаеш...)

Btw, спах до преди малко и ми продължават контракциите от както писах. Не е да ви шашкам, щото на мен не ми е зле.
Мен не ме ли сънува пак smile3534 Ха дано наистина си работят безболезнено контракциите и да имаш много леко раждане  Peace
ДеЩо, благодаря много за линка с приказките! Запазих си го. Аз ТОЛКОВА много обичах и май все още си обичам приказките...   bouquet

Следобеда ходих (че и заедно с баща ми даже, за компания) до НОИ. Направиха ми ПИК (персонален идентификационен код), реших, че е удобство, понеже с него от сайта на НОИ може да се поглежда кога какви суми са ти превели и дали не са ти прекъсвали осигуровките.

За когото се интересува: сградата на НОИ на бул. Ал. Стамболийски, стая 106 (на първия етаж коридора вдясно. Вървите към дъното на коридора, отляво ще се падне канцеларията). Взимате си оттам молба-образец, попълвате и си получавате при подаването й (пак в същата стая) ПИК-а.
Много бързо и лесно е, веднага активират кода, вече даже си направих справки, за да видя дали работи. Засега само стари болнични за общо заболяване видях, де, още е рано за обезщетенията за бременност и майчинство. А ми е любопитно какъв ще е размерът им, не ми се нахалстваше да разпитвам счетоводителката, имам си само някаква моя приблизителна представа.

# 218
  • Мнения: 2 323
Джули, мерси, една добра душа от темата също ми пусна линк за да покрие срама  Laughing. Аз спах до преди малко, простена ми е разсеяността  Laughing

Има ли как да се извади такъв ПИК през интернет?

# 219
  • Мнения: 69
Агата, ти каза една марка пюрета, чиито бурканчета стават за авентската помпа. Забравих ги. А не става ли всяко бурканче?
Аз още не съм си купила шишета, като нямам намерение да давам вода, да си купувам ли изобщо?

# 220
  • Мнения: 2 171
А тези стъклени шишета не стават ли опасни, когато бебетата се научат да хващат и да хвърлят newsm78? Спомням си как Алекс постоянно мяташе всичко, което хванеше в ръце. Май стъклените шишета са удачен избор само за първите месеци, а то точно тогава няма и да ни трябват newsm78.

Агата, няма как да ти издадат по интернет такъв ПИК, но подкрепям Джули, че е голямо удобство да знаеш по всяко време дали са ти внесени осигуровки и кога са ти изплатени болничните Peace.

# 221
  • София
  • Мнения: 2 925
Момичета, как можеше да се види пред Интернет дали са ми превели парите от НОИ newsm78

# 222
  • София
  • Мнения: 114
Кой ще ходи утре на лекцията?

Аз след това съм на зъболекар  newsm45

С риск да се нахвърлите върху мен - не мислите ли, че това с шишета вече се превръща в умишлено създаване на масова психоза  newsm78. Същото ми е като промоцията от последната лекция: без еди коя си ваксина има едва ли не 100-процентова вероятност за фатален край за вашето дете  #Crazy Айде стига вече  #Cussing out

# 223
  • Мнения: 4 371
Разглеждах снимките. В ръцете съм като Боримечката hahaha Но донякъде ме успокоява фактът, че и вие сте като мен Joy
Подозирам, че имаш предвид мен Joy

Дуци, сега съм в тъч щото точно чета, че не можело да се стерилизират стъклени шишета в доста от стерилизаторите newsm78
А как ще разберем кои може и кои не? Ще варим в тенджера като не може.
Вода и аз няма да давам, но чай п/в колики мисля да давам.

Пухтулка, повечето дето искаме стъклени шишета си бяхме решили още преди репортажа по ТВ.

# 224
  • Мнения: 185
Емзи, добре дошли вкъщи с малката Тея, дано да ви слушка много, да папка и спинка  Hug и чакаме снимки.
Шмилянка, бебките са прекрасни, а и ти много добре изглеждаш, а таткото колко е горд само с двете принцеси  Heart Eyes
Инка браво на вас, сигурно сте много щастливи и чакате с нетърпение вече 25-ти, ще стискаме палци всичко да мине ок  Praynig
Кетито, аз мисля че само ако имаш такъв ПИК код можеш да провериш в нета дали са ти превели парите.

Общи условия

Активация на акаунт