проблемно забременяване

  • 7 929
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Здравейте, аз съм нова в този форум, четя го често, но не съм писала досега. Искам да ви попитам за следния проблем: Опитваме за бебе от 1 година, но не става. Доктора ми направи изследвания на хормони в първа фаза от цикъла /5-7 ден/ и всичко е ок, но той си мисли, че във втора фаза сигурно прогестерона ми е нисък и ми даде дуфастон. Нямам ПКЯ, хламидия и тем подобни заболявания, а и не съм имала и в миналото. Аз си правя тестове за овулация от няколко месеца и има само бледа чертичка, което според листовката не се брои, иначе си ме боли коремчето около 11 ден. Имам редовен цикъл. Спрях да пия Дуфастона, защото четох че без овулация е безсмислено, сега пия едни хомеопатични Фемикур Н, но няма ефект /поне не се тъпча с хормони залудо/. Доктора каза че след 2 месеца ще направи спермограма на милото и после ще ме стимулира с Клостилбегит. Обаче четох, че риска от кисти хич не е малък-питам ви дали да поема този риск, какво да правя, как се махат тези кисти /той също ме предупреди за тях/. Иначе той е фен на Дуфастона, който според мен няма смисъл да пия. За запушени тръби каза че е рано за изследвания, а и щом не съм имала инфекции никога, надали ще имам такъв проблем /сексуалният ми живот е отскоро, имала съм 2 партньори само, параноичка на тема предпазване, хапчета не съм пила никога, аборти-не/. Моля ви дайте съвет,че откачам.

# 1
  • Мнения: 356
Здравей,минала съм по дългия път на стерилитета.Няколко места в поста ти ми направиха впечатление.Нелогично е лекаря  да предполага,че имаш проблем с прогестерона,щом другите хормони са ти наред и да ти изписва Дуфастон / не че ще ти навреди /.Второ според мен цветнана снимка е задължителна и не бива да се отлага щом мислите да правите стимулация.Предполагам знаеш,че приема на Клостилбегит е ограничен и ще се получи тъпо да те стимулират 3-4 месеца подред,а да се оказат запушени тръбите.Мила,не се притеснявай!Говоря хипотетично,няма гаранция че ще имаш проблем с тръбите.Относно овуто може да се проследява от лекаря с фоликуметрия.Спермограма е задължителна.Защо чак след 2 месеца?Иначе има още цял куп изследвания,но причините се изключват една след друга.
Успех!

# 2
  • Мнения: 4 324
Здравей,
Хормоналните изследвания се правят между 3 и 5 ден
Дуфастона се изписва след като се докаже, че не ти е наред прогестерона, а не така профилактично. Дуфастона се приема след доказана овулация, в противен случай може да я подтисне.
Няма нужда да чакате - направете спермограмата възможно най-скоро.
Стимулация с Клостилбегит НЕ прави, преди да сте направили спермограма и преди да са ти проверили тръбите.

Това е в най-общи линии.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Подкрепям Тани. Peace
успех!

# 4
  • Мнения: 7 716
Миличка, смени лекаря, ориентирай се към клиника по стерилитет. Всичко друго понасям, но  да ти каже, че е рано за тест за проходимоста на тръбите, не мога. Peace Не е задължително да си имала инфекция, както и не е задължително да си разбрала за евентуална такава.

# 5
  • София
  • Мнения: 375
Не че искам да те стряскам, но аз също не съм имала инфекции
една операция на пръв поглед безобидна от апандисит преди 11 години
но съм с две напълно - запушени тръби
при мен док ми обясни че когато са запушени от към яйчниците се говори за инфекция, моите  са запушени целите от матката та до яйчниците - което може би е вследствие на операцията от апандисит
така че си направи цветна снимка, не е болка за умиране изтърпява се а и трае 1-2 минути цялата болежка и отиди в клиника по стерилитет за по-точни и по-ясни отговори
 Hug  bouquet

# 6
  • Мнения: 14
Не че искам да те стряскам, но аз също не съм имала инфекции
една операция на пръв поглед безобидна от апандисит преди 11 години
но съм с две напълно - запушени тръби
при мен док ми обясни че когато са запушени от към яйчниците се говори за инфекция, моите  са запушени целите от матката та до яйчниците - което може би е вследствие на операцията от апандисит
така че си направи цветна снимка, не е болка за умиране изтърпява се а и трае 1-2 минути цялата болежка и отиди в клиника по стерилитет за по-точни и по-ясни отговори
 Hug  bouquet
Същата работа. Дори досега се чудя дали не съм имала инфекции. Но и при мен има съмнения , че е от апандесита. По-добре цветна снимка за проверка , защото при мен се получиха 2 извънматочни. Всички писали преди мен са изказали - според мен - правилни мнения.
  bouquet - успех

# 7
  • Мнения: 397
Според моето скромно мнение е нужно да си смениш лекаря, да направите спермограмата без да чакате повече и проверка на проходимост на тръбите.
Иначе всички момичета преди мен са ти дали много полезни и практични съвети. Послушай ги и няма да сгрешиш!

# 8
  • Мнения: 97
много благодаря за съветите, и на мен някои съвети от доктора ми се струват нелогични след като изчетох доста мнения по този проблем във форумите. Искам само още нещо да попитам и се надявам въпроса ми да не е тъп: диагноза запушени тръби води ли до липса на овулация-в смисъл не се регистрира с тестове за ову? Мисълта ми има ли причинно-следствена връзка между двете понятия? А на въпроса защо след 2 месеца ще правим изследвания и спермограма и опити - ами защото ми предстои сватба и сега е малко напечено....знаете как е.... Simple Smile

забравих да кажа че тест за хламиди съм правила и аз и партньора ми и то за 2 вида-стари и нови-нещо такова беше...преди 3-4 месеца , а преди сегашният ми партньор съм имала само 1-2 контакта с презерватив-затова изключвам вероятността за инфекции...но пък и вие сте прави със съветите. Какво представлява цветна снимка-как точно я правят? За клиники искам да попитам в софия коя е надеждна и ще ми обърнат внимание? Щерев?

Какво е фоликуметрия? Съжалявам че толкова въпроси задавам, ама нещо много съм се сдухала

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 08:44 от Taни

# 9
  • Мнения: 945
Няма връзка. И наистина е малко вероятно да са ти запушени тръбите, щом нямаш операции, хламидии и т.н., но все пак трябва да се проверят. Понякога са нагънати или имат други дефекти. И кажи кой е доктора и от кой град е. Може и да разбира от репродуктивна медицина, а може и да ти губи времето с излишни опити.
Фоликулометрията е проследяване и измерване нарастването на фоликула, в който се намира яйцеклетката. Мери се с ултразвук през влагалището. Когато този фоликул стане 19 мм се пука и ти имаш овулация. Явно при теб или не нараства, или не се спуква, има нещо, щом тестовете не ти отчитат, а може и да е хормонално. Мери се ЛХ хормонът, доколкото си спомням.

# 10
  • Мнения: 97
мисля да започна с фоликуметрия...иначе май споменах, но тестовете за ову отчитат бледа втора чертичка на 12 ден приблизително, а после на другите дни няма втора въобще. И корема си ме боли което е признак на овулация. Ще започна изследванията с фоликуметрия и спермограма на милото, прогестерон във втора фаза /другите хормони са ми ок, само прогестерона не знам дали нараства/ и след това цветна снимка ако не излезе резултат от предишните изследвания. Дано да е нещо малко и незначително... Sad

# 11
  • София
  • Мнения: 375
От сърце ти желая да е нещо малко и незначително и притесненията да са били излишни.
Цветната снимка направена при специалист не боли кой знае колко
наподобява по-тежък цикъл
вкарва се контрастно вещество в матката под налягане и през това време те снимат с рентген
със събличането и обличането и с разчитането на снимката от док ти отнема 10 минутки
а неприятната част е само  минутка-две
Направи си сватбата, не се тормози с черни мисли, след това пуснете спермограма, една цветна снимка и компетентно мнение от специалист и всичко ще се нареди
И да имаш проблем - всичко се превъзмогва и решава по един или друг начин, в началото го приемаш тежко, но след като обмислиш ситуацията и намериш правилната клиника нещата почват да придобиват по розов отенък - поне аз бях така Wink
Но аз мисля че си се шашнала без причина и че всичко ти е наред Whistling
 Hug  bouquet  bouquet

# 12
  • Мнения: 499
mili4ka_sladi4ka , ще се опитам да ти обасня за това през което съм минала и точно това те интересува както чета. Значи Клостилбегит се пие за стимулиране за образуване на повече фоликули, а дуфастон се дава един вид за предотвратяване на евентуални получени кисти и за спомагане за образуване на жълто тяло. Клостилбегита има такъв недостатък да образува кисти. Цветна снимка се прави да се види дали имаш проходимост на тръбите. Това е: лягаш на една маса, защипва ти тръбите с идни щипци / болката е като при цикъл не е страшно/ и ти вкарва веществото, после ти снима с ренген и там вече се вижда проходимостта на тръбите. Ако не са ти запушени / което се надявам/ няма болка, но ако са запушени болката е пак кат опри цикъл. При нямаше запушване на тръбите и нищо не усетих като ми вкара веществото / това е контрасно вещество/. това е задължително да се направи за да се види, иначе няма смисъл да те блъска с дуфастон и клостилбегит ти ако имаш запушени траби кел файда от лекарствата. Радвам се че ще ставаш булка   bouquet, и давай смело напред. Аз вече 5 год. не мога д азабременея, но съм оптимист. А на мъжа спермограма направихте ли? Hug

# 13
  • Мнения: 7 716
Това е: лягаш на една маса, защипва ти тръбите с идни щипци

Оле, не ти защипват тръбите, а шийката на матката. Peace
Болка може да има, може и да няма, това не зависи от проходимостта.

# 14
  • Мнения: 499
е как матката тя ми каза че ми издърпва тръбите и наистина го усетих и после вкара веществото. съжалявам ако съм объркала някой.  Embarassed Hug

# 15
  • Мнения: 499
 Joy е не уверих се напълно че днес не ми е ден. просто от сутринта ги върша едни и аз незнам как да го определя. права си шииката на матката а аз съм прочела съвсем друго.но както и да е да се надявам да не сме объркали миличка сладичка  Joy

# 16
  • Мнения: 97
Честно казано звучи ужасно /за цветна снимка/ - направо лошо ми става. Иначе благодаря за подробната информация, която ми дадохте. Само да попитам - към коя клиника в София бихте ме посъветвали да се насоча, на Щерев добра ли е?

# 17
  • Мнения: 97
Имам още едно питане - моят приятел и бъдещ съпруг постоянно ми се кара, че пуша по малко /4-5 максимум цигари на ден/ - той бил гледал в "Часът на Мама" мнения на специалисти, че цигарите могат да пречат на зачеването и няколко месеца след спирането им се забременява по-лесно. Има ли доза истина в това? /разбира се че ги спирам щом разбера че съм бременна, но пречат ли за забременяването/.

# 18
  • Мнения: 499
mili4ka_sladi4ka , това за цигарите може и да е верно може и да не е. Сестра ми е пушачка и си забременя от раз. Аз също пуша но това не ми попречи да забременея като бах на 18г., но направих аборт по мое желание. Всичко си е до организъм. Но е хубаво да ги спреш. При нас проблема е в леко лошата спермограма на мъжа ми, но не е болка за умиране.Всичко ще си дойде на място. А цветната снимка не егадна не се настройвай така. малко е неприятно. Все едно си на преглед това е и където може да те заболи леко. Не се страхувай. Ние сме с теб. Hug Ами аз мисля че Щерев е доста добра клиника. И аз на там ще се запътя след като се възстанови моя мъж. На него му правиха операция от Варикоцеле и за това сега никъде не ходя по доктори.

# 19
  • Мнения: 397
Клиниката на д-р Владимиров също е добър избор. Но ти си вземаш решение, всяко друго мнение е малко или много субективно.
Успех!

# 20
  • Мнения: 356
Бъдещият ти съпруг пуши ли?Цигарите,заседналия начин на живот и още куп причини увреждат качеството на спермата.
Относно цветната снимка не се притеснявай.Аз имам правени две.Не е толкова страшно.Дори и да има болка,тя е за секунди,докато вкарват багрилото.После имаш леки болки като при цикъл час два.Поне при мен беше така.
Айде радвай се на приготовленията за сватбата,искарайте  си един прекрасен меден месец,пък бебо може да се получи.Ако не - ще започнете с изследванията!

# 21
  • Мнения: 97
Не, той не пуши-фен е на здравословния начин на живот. Ами реших наистина да изчакам след сватбата - че и без това емоциите ми идват в повече. За тези клиники някой може ли да ми каже колко по-рано е записването, предполатам всичко се плаща като на частно /с нашата здравна система... Sad / Още нещо да попитам - ако спермограмата се направи в cibalab или някоя клиника /аз посещавам частна клиника, която работи с НЗОК и по принцип не е като в ДКЦ-тата/ то ще бъде ли толкова ефективно изследването като в клиника по стерилитет или не - има ли разлика в качеството на услугата и извлечената информация от изследването? Дано не съм станала прекалено досадна вече  Confused

# 22
  • Мнения: 499
mili4ka_sladi4ka , по-добре не я правете спермограмата в Цибалаб. Нашата първа СГ я правихме там и какво да ти кажа нищо не беше описано както трябва. Просто на нещата на които трябваше да има стойности имаше само знака % незнам защо така. После я направихме в Майчин дом и там вече беше подробно изписано всичко. Можеш да я направиш или там или в клиника по стерилитет. А за клиниките как да се записваш: преди месец звънях в клиника Малинов или Надежда и ми казаха че чак за май месец 2009 г. имат свободен час и се отказах. После звънях и на Щерев и там м иказаха че когато съм готова да им се обадя и ще се запиша за ден и час който на мен ми е удобен. Така че действай ако искаш към Щерев. Hug

# 23
  • Мнения: 97
Май 2009 -ужасссс, аз лично ще полудея ако само трябва да чакам за час до тогава и после тепърва изследвания, .......
Много благодаря за всичко, моля ви ако някой може да каже още нещо по моя казус да пише. Мерси и ако има нещо, с което да ви бъда полезна - питайте  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 499
mili4ka_sladi4ka , ами ако искаш разкажи ни за вас какви са ви проблемите? Стига да е удобно да попитам де  Embarassed И с каквото можеме ще помагаме
 Hug

# 25
  • Мнения: 97
По принцип човек така е устроен, че все има някакъв проблем в живота /той така си мисли/ и все е недоволен. Аз с ръка на сърцето мога да кажа, че на този етап от живота ми съм щастлива и нямам проблеми /битовизмите не ги броя за проблем/, освен ЕДИНСТВЕНОТО нещо което ме притеснява е бебеправенето /тоест че нещо не става/. По принцип на тема здраве съм голяма паника и много се притеснявам и съзнавам, че мога да си вредя с тези притеснения, но колкото повече чета в интернет, толкова повече се сдухвам, а от друга страна не мога да не съм информирана. Надявам се да срещна в този форум накое момиче, което да ми каже: "И аз имах сходни проблеми със забременяването, не се притеснявай-всичко ти е наред и само дето си се сдухала повечко!" Уви, оказва се че трябва да почна да си правя сериозни изследвания в клиники по стерилитет-това ми звучи ужасно страшно и подтискащо-защото психически се слагам в групата жени, които не могат да имат деца или много трудно-а все съм си мислела, че нищо ми няма и съм здрава. Има ебаси парцалите /с извинение/ дето цялата мъжка половина от човечеството ги е минала и единствения начин на предпазване е, че Господ ги е пазил-пък на тях нищо им няма и си забременяват от раз....не знам....това ме мъчи мен....

# 26
  • Мнения: 2 422
И мен това за "парцалите" ме мъчи и колко пъти съм ревала от яд когато при тях става веднага когато си пожелаят ама какво да се прави .... такъв е живота ама с едно не съм съгласна....

-защото психически се слагам в групата жени, които не могат да имат деца или много трудно-а все съм си мислела, че нищо ми няма и съм здрава.

ние не сме група /вече сме мнозинство/ миличка а сме хора като всички други и аз не смятам, че с това че нямам дете съм болна ти също не си болна не вкарвай параноя в главицата си Wink

# 27
  • Мнения: 97
Наистина доста съм психясала покрай това бебеправене....трябва да се успокоя...но понеже сега се сблъсквам с такъв проблем за първи път а и съм на 25 год. и много ми е странно и притеснено някак си...даже не мога да опиша как се чувствам, просто не съм си представяла така нещата...до преди все се пазиш от забременяване и си мислиш че и от въздуха може да забременееш, после пък разбираш че не е толкова лесно... Благодаря за подкрепата!

# 28
  • София
  • Мнения: 375
mili4ka_sladi4ka   много присърце си взела всичко
първо виж изследванията, среща с доктор и след това чак започвай с тези паранои
няма нищо страшно, за парцалите си права
навремето когато живеех по квартири имах такава съквартирантка имаше 3 деца и сигурно 30 аборта - тя хващаше от въздуха
но така ако не знаеш Господ и природата са несправедливи на едни дават - на други вземат
Не се шашкай от сега - по спокойно и ред по ред  и както Мая ти е казала - това не значи че сме болни
  bouquet  bouquet  bouquet Hug

# 29
  • Мнения: 499
mili4ka_sladi4ka , какво си увесила глава. Я по-бодро го давай. Ти си на 25г. , а аз съм 27г. и от 5 год. не мога да забременея. Но както ти казах аз съм голям оптимист и не се предавам лесно, даже е почти невъзможно. направете си изследванията и то ще се види къде е проблема ако има такъв. А и на мен ми звучи някак страшно клиника по стерилитет, но нямаме избор. И ние сме хора като другите и ние искаме да имаме деца. Има една тема мисля че се казваше " За една сбъдната мечта" намери я и ще видиш мама Перла която е с втора степен стерилитет 2 ин.витро мисля че беше и е родила живо и здраво бебенце. Тя просто може да е за пример на всички нас.Така че не се предавай не си само ти има доста като теб и мен и за това сме тук да си помагаме и подкрепяме.  smile3521 Силно те прегръщам и давай смело напред. Ще видиш че всичко ще си дойде на мястото.   action032

# 30
  • Мнения: 397
mili4ka_sladi4ka,
следя цялата тема внимателно, виждам момичетата (вкл. и аз) са ти дали съвети и не разбирам защо продължаваш да се шашкаш. Разбирам донякъде емоциите ти, но в един момент трябва да се пребориш с тях и с разум да започнеш стъпка по стъпка действия. Разбира се сега първо ти предстои един от най-хубавите дни в твоя живот. Радвай се на предстоящото събитие и после ще му мислиш.
Само да вметна, че няма защо думата "стерилитет" да ти звучи страшно. Нито е болест, нито е божие наказание. Аз лично имам особена теория за стерилитета, но това е друг въпрос и е плод само на мои разсъждения.....Всички тук сме минали по трънливия път и сме посещавали клиники по стерилитет. Това не значи, че сме различни, болни или не знам какви....Просто на един етап от живота си имаме проблем. При някои е отстраним, за съжаление при други не е и се търсят други алтернативи. В това няма нищо срамно. Напротив - аз се гордея, че тук във форума срещнах много виртуални приятелки и се възхищавам на оптимизма и борбеността им. Явно, всеки минава през първоначалния шок от думата "стерилитет". И аз бях така. И аз като теб си мислих, че на мен не може да ми се случи, още повече че имам едно живо и здраво дете на 8 години и съм забременяла от раз първия път. При втория обаче, се наложи да се сблъскам с диагноза "ВТОРИЧЕН СТЕРИЛИТЕТ". Така, че всичко е възможно на тоя свят.......
От мен съвет: не прави спермограма в Цибалаб, нито в Медицинска академия. Достоверни спермограми се правят в клиника "Надежда", клиниката на д-р Владимиров и Щерев.

Още веднъж ти желая успех и бъди най-щастливата булка на света!

# 31
  • Мнения: 73
Здравейте и от мен!

mili4ka_sladi4ka, като чета че ти предстои сватба се сетих за моята - това беше най-прекрасния ден в живота ми, но го оценявам сега, така че наслаждавай се на момента - спомена за сватбения ти ден ще топли през годините.  Two Hearts Може би ако се поуспокоиш малко нещата ще си дойдат на място.
Ами накратко - аз съм на 34г. и имам една сладка дъщеричка на 7г.  - забременях от 3месец опити и никога през тези години не съм си мислила, че ще имам проблеми един ден, когато решим да имаме друго детенце, но уви вече година и нещо опитваме и не се получава - лекарят при който, ходих ми каза, че няма нищо притеснително да изчакам малко, но мен естественно все нещо ме човъркаше от вътре и навих моичкия да отидем в спец. клиника в Плевен да ни направят изследвания.
И знаете ли колко пъти вдигах тел. слушалка да звънна в клиниката да се запиша и я затварях  -  самата дума стерилитет ме ужасяваше, но когато бяхме там и чакахме се учудих, че има толкова много хора с подобни проблеми и осъзнах, че не съм сама.........
Казвам го за всички, които не се усмеляват да направят тази крачка - по добре да си наясно с онова, което ти пречи да осъществиш метата си, отколкото да се измъчваш с неизвестността.
Е спермограмата беше долу горе добра според лекаря, поуспокоих се честно казано, но при мен нещата не бяха толкова розови. Кръвните изследвания бяха ОК, но се оказа, че имам полип на матката, който трябвало да се отстрани с хистероскопия(ужасих се от мисълта, че ще бъде с пълна упойка, досега не съм оперирана). Всъщност прегледа беше за фоликулометрия - оказа се, че няма и овулация...... А иначе цикълът ми е, като по часовник на 28д. и няколко месеца си правих тестове винаги на 13д. теста беше положителен. Сега се чудя може ли теста за овулация да е положителен, а лекарят да не засече овулация...........знам ли! Другото което ме притесни, като чета тук, че той ми предписа Клостил и то на първия преглед, за който четох, че не бива да се изписва без цветна снимка за проходимост, която не съм правила, а това е лекар от клиника по стирилитет - сега започвам да си мисля дали да не отида да се консултирам и с друг.....

# 32
  • Мнения: 356
Sisoni1,здравей.Аз също съм с редовен цикъл на 28 дни.Две години се опитвахме да забременея преди да посетя гинеколог.Оказа се,че имам висок пролактин и липса на ову.Започнах да пия Бромокриптин.След това се оказа,че имам антиспермални към партньора си.После изчерпан яйчников резерв.Високи НК клетки.Следва миомата и полипа,който имах в матката.Док ми бешше казал,че няма как да се имплатира яйцеклетка в матката.Спермограмата ни беше лоша.Та нещата лично за мен стояха така: Сперматозоидите,дори и тези които са по-добри и могат да отцелеят аз ще избия с антиспермалните.Ако все пак някой се вмъкне и оплоди яйцеклетката,тя пък няма да може да се имплантира.Оказа се,че най-големия проблем при нас е бил именно полипа.Отстранихме го преди няколко месеца и в края на май видях двете  чертички на теста.След цели 6 години.
Много се притеснявах за хистероскопията.Аз също никога не съм била оперирана.Притеснявах се много от упойката,но явно е нямало за какво.Самата процедура трае около 20 мин.След час вече бях напуснала болницата.
Относно клостила наистина не е добре да се пие преди установена проходимост на тръби.А това,че имаш едно детенце не значи,че не е възможно да има проблем.Дано не открият такъв.Пожелавам ти в най-скоро време да се похвалиш,че ще ставаш мама за втори път.
mili4ka_sladi4ka,само по-спокойно.Аз съм същата хипохондричка / май тази беше думата за тези които много се шашкат от болести /.Притесненията само могат да ти навредят.Често стерилитета е психологически.Не напразно има много случаи на семейства осиновили дете да имат свое,или докато чакаш за инсе,ин-витро да се окажеш бременна.Просто майката се успокоява и чудото става.Така че,давай по-ведро с мисли за сватбата!Всичко ще се нареди!Споко!

# 33
  • Мнения: 97
След всичко, което споделихте с мен ще се опитам да се успокоя, но в мен се надига едно ново чувство-чувство на гняв към лекарите /включително и моя/, които биха ти спистили някое друго изследване, но не и страничните реакции на някое лекарство. Как може да изписват лекарства без необходимите изследвания и да застрашават здравето ни! Значи ли че при всеки лекар, който отидеш трябва да си с пълно недоверие и да проверяваш лечението, което ти е назначил с форуми или други лекари..и други...и други...На колко лекаря трябва да отидеш за 1 диагноза. След всичко, което прочетох тук аз вече никога няма да имам доверие на лекар-това нормално ли е?Не, но е факт! Аз ли трябва да чета статии и да си назначавам изследвания, да си разчитам резултати, да си назначавам лечение и т.н......и за какво, по дяволите, трябва да ходя въобще по лекари-те от мързел ли, от икономия ли-веднага ти изписват някакви лекарства, без да са установили диагнозата. Сега пиша това, защото и моят лекар щеше да постъпи така, добре че се регистрирах тук и видях че не е прав...в случая параноята ми помогна...жялкото е за хилядите жени които са по-спокойни от мен и се доверяват на своя доктор, пият разни силни хормони с години...Знаете ли, моят гинеколог посещава и една моя приятелка /много добра/ и той й видя някакво образувание преди 3 месеца/някаква кистичка, знам ли-май и той не знае/ и й предписа Дуфастон. Тя беше доста изплашена. Сега ходи на контролен и той каза, че няма нищо вече, но той самият се усъмни дали въобще е имало. Пред тези 3 месеца на лечение тя посети един лекар хомеопат/дано не бъркам думата/, който я преглежда с някакъв скенер и открива всички болести-той й казал че това е неспукана фоликула, която вече се е спукала и че не е трябвало да пие дуфастон /уврежда черния дроб/ -предписал и е билки и казал, че нищо й няма. А гинекологът сега като видя че нищо й няма, реши че все пак може да пие още малко Дуфастон-не знам, това не са бонбонки, а хормони-той ги изписва на всички и за всичко-това нормално ли е? Боже, в каква страна живеем, какви лекари ни лекуват!!!

# 34
  • Мнения: 97
и после как да съм спокойна....не става....
Извинявам се за трешките в предишния отговор-много бързах и затова....целувки на всички...

# 35
  • Мнения: 73
naiema,
Много ти благодаря за разбирането и подкрепата - имах нужда да чуя нещо позитивно........ javascript:void(0);
bouquet
Пожелавам ти безпроблемно бременеене и едно сладко бебче, а защо не и две бебчета!
Вече твърдо съм решила да отида да ми махнат този полип - явно не е толкова страшно колкото аз съм си внушавала и после остава да се надявам чудото да стане..... Исках да те попитам след операцията ти пила ли си нещо, защото както бях писала доки ми каза месец почивка след операцията и после да започвам клостил, което ми се струва прибързано....... мислех си дали няколко месеца след, като ми отстранят полипа да опитаме дали няма да се получи от самосебеси
Притеснява ме и прочетеното, че  имало вероятност след махането на този полип той да се появи отново, поне така четох някъде из нета или греша..... но си казвам ех, ако можех само да забременея пък после ако ще да се появява.......
Момичета сърдечно ви благодаря , че ви има!
javascript:void(0);
newsm20

# 36
  • Мнения: 356
Sisoni1,след хистерото пих лекарства единствено за предотвратяване на евентуална инфекция-антибиотици,противогъбични и т.н.След месец повторихме цветната снимка,която потвърди проходимост на тръби.И на втория месец след нея вече щяхме да правим инсе.Предполагам също щяха да ме стимулират с клостил / аз имам една такава стимулация след първата проходимост на тръбите с опит да забременея по естествен път - неуспешна / .Но бебо взе ,че стана в месеца след цветната снимка.Затова си мисля,че въпреки всички други проблеми,които бяха открити при нас полипа е бил най-сериозния.Имах такъв както по стената на матката,така и по цервикалния канал.Относно повторната му поява има такава вероятност.Но това да не те притеснява.И не е страшно да знаеш.Има рутинни изследвания преди това,ако всичко при тях е ОК,аз ти казах процедурата е лека,възстановяването бързо.Цикъла ми също се промени.Преди имах по-обилен мензис цели 6 дни.Сега беше по-оскъден и със зацапване продължаваше 4 дни.

# 37
  • Мнения: 2 382
Боже, в каква страна живеем, какви лекари ни лекуват!!!

Ами хайде да ходим при хомеопатите с вълшебните скенери ,те да ни лекуват ooooh!.
Аман от глупости вече ooooh!!

# 38
  • Мнения: 97
shine_on75:И варианта да те друсат с най-различни хормони не е най-удачен....аз не съм опитно зайче все пак

# 39
  • Мнения: 3 376
mili4ka_sladi4ka, разбира се, че не си опитно зайче, и имаш правото да не се доверяваш на лекари, които без много да мислят предписват лекарства. Аз също си имах едно на ум на времето, когато още се лутах по произволни лекари. Така и не позволих на никого да ме тъпче с хормони без необходимите предварителни изследвания. Но не трябва да слагаш всички лекари под един и същ знаменател! В клиниките, които са ти препоръчали тук, работят много добри специалисти, които, уверявам те, не биха постъпили никога така. А що се отнася до хомеопата, който е поставил диагноза с преглед на "скенер"... ще ти кажа, че аз също дълго време се "лекувах" при хомеопати, и моето мнение за тях е, че са не по-малко безотговорни от описаните от теб лекари. Назначават лекарство чрез налучкване, а има над 3000 възможни хомеопатични лекарства! Винаги във всички виждат признаци, че се подобряваш, макар това изобщо да не е вярно. Ако им се вържеш, може бая месеци да те водят за носа. Естествено, и сред хомеопатите има професионалисти, това няма да го отричам. Но аз след като пробвах и 2те пътеки, вече категорично не бих препоръчала на никого да лекува стерилитет с хомеопатия.  Naughty

# 40
  • Мнения: 698
Мисля, че проблемът ти е чисто психологически. И докато не го преодолееш, бебе няма да стане. 10 месеца целеустремено си правехме бебе и изследвания. Не са разбра защо бебето не се получава. Изведнъж се отвори работа, която беше доста несъвместима с евентуалното бебе и то веднага стана. Защото спрях да мисля паниксьосано за това. Сега имам 2 деца. Не знам защо през тези месеци не се получаваше, нищо не промених, нищо не пих, нищо не спрях. Всичко е било от психо-изтормозване. Една моя приятелка, по същия начин, няколко години искаше и не ставаше. В месеца, в който й правиха някакъв тежък преглед, при който е невероятно да се забременее, забременя, точно, защото беше спряла настойчиво да го очаква. Не съм чела лекарите да са открили, защо това огромно желание вреди, но е така. Ако можеш, спри да мислиш за бебе. Не знам как, много е трудно. Но пък...тогава ще се получи.  Повярвай. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 97
Благодаря ти angel?, мисля че съветът ти е правилен-всички ми казват да не мисля за това а и при майка ми се е получило подобна на твойта ситуация-но наистина трябва да има причина да не мисла и да не искам бебе, за да се получи-например да си сменя работата....

# 42
  • Мнения: 189
Мисля, че проблемът ти е чисто психологически. И докато не го преодолееш, бебе няма да стане. 

много правилно, но кой ще каже как да го постигнем това  newsm78

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз съм една от тези , които спря да мисли за бебе , а започна да се занимава с други и неща и мога да кажа че бебето стана почти  веднага.А близо две години преди това четях всичко и гонех мъжа ми всичко да е по график-секс тази вечер , утре почивка ...колко нерви изхабихме и двамата ..........

# 44
  • Мнения: 3 376
Е да, в някои етапи на опитите човек обича да му се казва, че като се успокои ще стане Simple Smile От един момент нататък това става дразнеща фраза номер 1. Желая ти да не отминаваш тази фаза.

# 45
  • Мнения: 189
Е да, в някои етапи на опитите човек обича да му се казва, че като се успокои ще стане Simple Smile От един момент нататък това става дразнеща фраза номер 1.

ооо, даа, толкова си права. честно казано, на мен никога не ми е било приятно, но наистина по едно време започна да ми звучи като гавра. все едно ние сме толкова смотани, и ето - всички други са се оправили, спрели са да мислят и браво... само ние не можем. глупости на търкалета.
като ми го казват млади момичета, които не знаят какво говорят, не искам да ги стряскам, затова винаги се съгласявам с тях.

  bouquet

# 46
  • Мнения: 2 382
Е,стига вече с това с успокояването Twisted Evil.
Не може в съседната тема всички момичета да споделят колко ги боли точно от тази фраза и в същото време тук:"Успокоих се и стана веднага".
Радвам се за тази,при които се е получило,но не разбирате ли,че има проблеми,които с успокояване не се оправят Twisted Evil

# 47
  • Мнения: 189
Е,стига вече с това с успокояването Twisted Evil.
Не може в съседната тема всички момичета да споделят колко ги боли точно от тази фраза и в същото време тук:"Успокоих се и стана веднага".
Радвам се за тази,при които се е получило,но не разбирате ли,че има проблеми,които с успокояване не се оправят Twisted Evil

 smile3515 ууууу, абе shine_on75, недей да бъдеш толкоз зла - повечето хора, които говорят така, наистина не знаят какво говорят и по-добре никога да не разбират. не е необходимо да ги плашим отсега. все пак хората не са длъжни да изживяват нашите проблеми ...   bouquet

# 48
  • Мнения: 2 382
Ако е написано от нов потребител,дори няма и да обърна внимание.Но не може някой редовно да пише в Проблемно и в същото време да хвърля такива "бисери".
Има един куп момичета,които в момента са след неуспешна процедура.Как мислиш им действа едно такова "успокояване"? Peace

# 49
  • Мнения: 103
Здравейте, аз също с съпруга ми правим опити за бебенце, но засега без успех.
Претърпяла съм обаче една операция скъсване на кръвоносен съд на десния яйчник и голям вътрешен кръвоизлив. След това година и половина на контрацептиви и последните три месеца на 2007 - на диане.
От януари до април неуспешно и хайде на Стимулации
Спермограма - идеална
Докторът ми каза че лигавицата на матката ми била по-тънка и това е вследствие на страничен ефект от диането и е възвратимо и трябвало да минат няколко месеца, но те минаха и нищо.
Вече обаче втори месец от 5-9 ден Клостилбегит и от 16 до 25 ти ден дуфастон.
Сега трети месец дори не съм започвала.
Лошото е, че откакто съм спряла диането, всеки месец между 11-15 ден имам нетърпими болки остри в областта на яйчниците и изключително напрежение.
Тези болки обаче смятам, че нямат нищо общо с овулацията.
Овулационните тестове отчетат че има овулация. Първо ли да си направя цветна снимка за проходимостта на тръбите, днес има среща със лекар, който се занимава едниствено с проблемна бременност, но искам да съм подготвена за срещата и да задам всички важни въпроси?

Вече мина половин година в опити и не смятам да чакам още толкова, за да се заема по-сериозно.

ТОЛКОВА СИ МЕЧТАЯ ЗА НЯКОЛКО ДЕЦА, МИЛИ СЛЪНЧИЦА....
smile3504 smile3504 smile3504

# 50
  • Мнения: 1 699
Цитат
chip4e
здрасти.Знаеш ли мисля че е немислимо да взимаш Клостилбегит преди да са ти проверили проходимостта на тръбите.Не го казвам от опит но тум момичетата пишат така
Цитат
ТОЛКОВА СИ МЕЧТАЯ ЗА НЯКОЛКО ДЕЦА, МИЛИ СЛЪНЧИЦА....
 
  Пожелавам ти го от сърце.Всички тук си мечтаем за това

# 51
  • Мнения: 939
Вече обаче втори месец от 5-9 ден Клостилбегит и от 16 до 25 ти ден дуфастон.
Сега трети месец дори не съм започвала.
Лошото е, че откакто съм спряла диането, всеки месец между 11-15 ден имам нетърпими болки остри в областта на яйчниците и изключително напрежение.
Тези болки обаче смятам, че нямат нищо общо с овулацията.
Овулационните тестове отчетат че има овулация. Първо ли да си направя цветна снимка за проходимостта на тръбите, днес има среща със лекар, който се занимава едниствено с проблемна бременност, но искам да съм подготвена за срещата и да задам всички важни въпроси?

Вече мина половин година в опити и не смятам да чакам още толкова, за да се заема по-сериозно.

ТОЛКОВА СИ МЕЧТАЯ ЗА НЯКОЛКО ДЕЦА, МИЛИ СЛЪНЧИЦА....
smile3504 smile3504 smile3504

има закована тема за стерилитета малко по- нагоре - прочети там. Тоя клостилбегит не се пие без доказана проходимост на тръбите.... 

shine_on75:И варианта да те друсат с най-различни хормони не е най-удачен....аз не съм опитно зайче все пак
ами като не си опитно зайче и не искаш да те друсат, пък мрънкаш, че не става бебе, какво търсиш тук? Седи си спокойна и си чакай да забременееш, както те съветват. Ако искаш наистина да имаш дете - тези приказки няма да ги напишеш.

А тези, дето само "успокоявате" - елате ми създайте яйцеклетки във фоликулите и овулация и тогава ще ви послушам и ще бъда най- спокойната и на всяка друга ще давам само тоя съвет - "успокой се и ще стане бебето" #2gunfire.... Да питам като една година преди да тръгна по доктори и по-спокойна от мен нямаше, що не се получи?

# 52
  • Мнения: 103

Цитат
chip4e
здрасти.Знаеш ли мисля че е немислимо да взимаш Клостилбегит преди да са ти проверили проходимостта на тръбите.Не го казвам от опит но тум момичетата пишат така

Elsinor,
Благодаря ти за пожеланието.  newsm47 smile3503
Аз затова смятам да направя всичко необходимо и тук в града ми има клиника с добри специалисти...
Искам да отбележа само, че силно се притеснявам, че тези болки които имам през 11-15 ден не са от овулация, а от кисти които уж излекувах с това диане!
Понеже са ми се пукали кисти няколко пъти и то по около 4-6см и болката и същата, а не като при цикъл.
Затова съм твърдо решена да използвам всички възможни методи за определяне на това дали имам овулация.

Аз силно вярвам, че ще си имам много дечица, но както казва shine не трябва само да се успокоим и готово....
не искам и да си помислям, че няма да мога да съм майка!


# 53
  • Мнения: 145
Здравейте мацки...дано скоро кажа Здравейте майки. Е, отклоних се ..искам да попитам някого, какво значи да не го мислиш..на някой случвало ли се е? А иначе всеки ми го казва..така е най-лесно.И друг въпрос имам, тестовете за овулация в ред ли са или аз не съм.Или блееееееда втора чертичка или никаква.Явно не ми върви с тези джаджи.Е, хайде..успех и др.седмица всииички да сме забременели Hug

# 54
  • Мнения: 20
Много се радвам за всички, на които това да станат майки им се е случило. Но няма нищо по-дразнещо от това да кажеш "успокой се и ще стане". Може при вас да е станало, но знаете ли при колко "успокоили се" не е? Всеки е тук, защото се бори за това да гушне бебенце baby и има нужда от подкрепа и съвет. Но моля ви не ми излизайте с номера "не го мисили". Как да не го мисилиш? Да започнеш нова работа - не помага, да си кажеш е има време - не помага, да ходиш на почика - не помага. Мисля го и това е неизбежно, не е фикс идея, но просто е нещо, което чакам с огромно желание.
А колкото до хурмоните. Всеки пие хапчека като се разболее. Едва ли те са по-малко вредни от това да пиеш хурмони. Човек вика, вика неволята, пък вземе и направи нещо. На мен не ми е никак приятно да се нервя и да ме обливат разни топли вълни, ама това е. Мисля, че си заслужава. А и рискът за здравето на нераждали жени е доста по-висок, поне за някой страшни болести.
Когато намериш някой лекар, на когото имаш доверие, нещата няма да ти изглеждат все едно си опитно зайче. А за да го имаш това доверие, просто питай за всичко, за което се сетиш. Ще видиш, че неговите отговори са обосновани и доста задълбочени, а и понякога различни, от това което си чела в нета smile3529. Аз лично открих такъв и сега съм много по-спокойна, че нещо се прави. Дори и теста на 4ти да е неуспешен, ще се пробвам пак и така докато успея.
Успех на всички, за да видим по две чертички!

# 55
Това с успокоението е просто как да кажа - "да си почешаме езиците"! newsm78
не го мисля, но не става - мисля го пак...................... Whistling
така, че въпрос на време и на реакция на организма е. доказано е, че вътрешното състояние ни играе лоши шеги, но не спирайте да мислите позитивно и вярвайте в силата и доброто, защото ни очаква. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 103
Здравейте и от мен!
Съгласна съм с тези, които казват, че това със "успокой се" е доста не на място.
Мисля, че понякога когато човек няма какво да каже, по - добре да замълчи....
Няма как да се успокои всяка от нас, която силно желае да бъде майка, защото тогава не би било толкова съкровено желанието.
Вчера бях на лекар - следват изследвания за NK клетки, антиспермални тела, или нещо подобно, хламидия и накрая лапароскопи ако се наложи.
Докторът ми каза, че няма видим проблем, поне засега, който да ме притеснява и аз смятам да му вярвам, но не и да се "успокоя", тъй като времето минава а бебе няма.....
Това е от мен засега.
Желая приятен уикенд на всички! smile3503 newsm10

# 57
  • Мнения: 73
Здравейте, момичета!
Повярвайте ми мен лично не ми се отдава това да престана да мисля за проблема - вървя си по улицата и виждам количка с близначета - първо ми се стопля душата, но после ми става толкова мъчно, че с услилие сдържам сълзите си.....и си казвам - ех бъди реалистка - та аз дори не мога да забременея, а си мечтая за две бебчета, но в същото време някъде надеждата се пробужда и ми казва защо не - еднин ден и това може да стане!
А иначе съм убедена, че само с успокоение нещата няма да се оправят - съжалявам, че чаках толкова дълго, преди да отида при лекар, който се занимава с проблемно забременяване - поне сега проблема е локализиран - предстои ми хистероскопия и после пълен напред!
Относно позитивното мисленне - разбира се, че не трябва да губиш надеждата, че чудото един ден ще стане - мен лично това ме крепи и ми помага да продължа да се боря!
 newsm10

# 58
  • Мнения: 356
Sisoni1,мила,имаш ли вече дата за хистерото?Не се отчайвай.Аз съм живият пример как след 6 години борба,ходене по лекари,много и различни причини за стерилитет,забременях след направената хистероскопия.
Късмет на всички момичета,пишещи във форума "Проблемно забременяване".Години наред именно вие ми давахте надеждата,че нещата ще се получат рано или късно.Именно вие бяхте опората ми в моменти на отчаяние.Не се отказвайте и за момент от борбата!Знам,че е трудно,че е натоварващо,че понякога самите ние имаме нужда да си починем и да не мислим за проблема.Опитвала съм и това,но тогава се чуствам още по-зле,че не предприемам нищо по въпроса за лечение на стерилитета.И въпреки всичко ще добавя,че психологическия фактор не е за подценяване.Спокойствие му е майката  Wink,но в смисъл,че правиш всичко което зависи от теб да постигнеш мечтата си.Всичко друго е Божа работа.

# 59
  • Мнения: 73
Здравей, naiema!
Надявам се, че сте добре с бебчо!
Все още нямам определена дата - не че се оправдавам, но точно този месец ми се струпват доста неща на главата - не знам след самата операция как ще се чувствам и дали ще мога да тичам да организирам детското парти, което отдавна бях обещала и в работата ми е доста натоварено, но твърдо съм решила следващия месец около 10.08. се пада да се обадя на доц. Стойков да определим точната дата - иска ми се да минава да не го мисля повече.
Исках да ти благодаря naiema - определено ми даде кураж и не ме е страх толкова, но нали знаеш все ти е в главата....
Искаше ми се да те попитам колко ти струваше процедурата - знам, че трябва да попитам самия лекар за това, но се обезпокоих от цифрите от 1500лв., които срещах в нета... Притесняваме и факта, че ще бъда в друг град, където никого не познавам, дори самото ДКЦ 2 не знам къде се намира, но все някак ще го открия - ох май сама си търся за какво да се притеснявам!

# 60
  • Мнения: 356
Аз съм от Бургас,а правих хистерото в Пловдив в клиника "Торакс".Взеха ми 100 лв.Сутринта отидох в клиниката.Прегледаха ме,измериха ми кръвното,взеха ми кръв,за изследвания-кръвна група и тем подобни.После дойде анестизиолога.Поговорихме се,зададе ми разни въпроси относно упойката и т.н.Понеже казах,че ме е страх ми изпратиха една сестра да ми бие леко успокояващо,за да се отпусна.И така след половин час  ме закараха в операционната и след 20 мин вече си вях в стаята и излязох от упойката.След още 30-40 мин.напуснах клиниката.Чуствах се добре.Имах само леки болки като при цикъл.Изписаха ми лекарства и ме извикаха на преглед след месец.След 10 дни излезе и биопсията.Ами това е накратко.Толкова много се притеснявах излишно.Процедурата се прави след цикъл в първите чисти дни.

# 61
  • Мнения: 103
Здравейте,
naiema искам да попитам Хистероскопия ли първо или лапароскопия. Защото моят лекар ми каза, че ня вижда никакви причини за "неуспеха". Правих си всички възможни изследвания, добри са.
Каза че ако до септември няма резултат, то тогава ще направим лапароскопия.
А за Хистероскопия мисля че може след лапарото ако се наложи разбира се.

И още нещо, дали сте чували за такъв случай - имах доминантен фоликул в 13ия ден и на около 16 та до сега, вече 4-5 дни имам силни болки в областта на десния яйчник. Докторът каза че от спукания фоликул е останала като празнина и тя се е напълнила с кръв. Било нужно време да се резорбира. Но защо пък това става и как точно не знам....
Само да кажа, че яйчникът ми преди две години го оперираха, тъй като се спука кравоносен съд в него, и получих вътрешен кръвоизлив. Сега си е добре според лекарите, но аз си мисля че след като това се случва именно с него може и то да е проблема в зачеването...
Просто търсих в нета и нещо не открих за подебен случай

 newsm78

# 62
  • Мнения: 103
И още нещо Sison, какъв проблем е установен при теб? Освен ако това не  те притеснява, само питам. с предварително извинение ако съм те засегнала

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Чипче,на мен след лапарото ми се случи нещо подобно,но предишният ми лекар го нарече кръвоизлив в яйчника.Около оулация получавах страхотни болки в яйчника,който уж овулира.На прегледа се оказваше обаче,че не е овулация,а фоликулът или яйчника,така и не разбрах,се е напълнил с кръв и чакахме да се резорбира сама.Това ми се случи 3-4 пъти.Казвах го на всички лекари след това,но никой не успя да ми даде някакво обяснение.Като казваш,че си получила вътрешен кръвоизлив какво имаш предвид,че коремът се е напълнил с кръв ли?

# 64
  • Мнения: 73
chip4e, накратко за мен - правихме кръвни изследвания, които бяха добре, спермограма - долу горе добре - препоръчаха ни микробиологични изследвания, които ни предстои да направим, но при прегледа, който беше за фуликулометрия лекаря ми откри полип на матката и ми каза, че съм за хистероскопия, т.е. за оперативно отстраняване на полипа. Аз доколкото четох из нета разбрах, че може да се направи и диагностична хистероскопия, за да се види дали всичко е ОК - да не би това да е имал предвид товят лекар!
А иначе за този кръвоизлив в яйчника за съжаление не мога да ти помогна с инфо!
Успех мила!

# 65
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Sled ovulachia e normalno folikula da zapochne da se palni otnovo s technost, moje da ima i slabo karvene vutre v technosta. Tova e normalno. Ako bolkata e mnogo ne tarpima tova ne ne normalno. Ako ostatuchniat folicul (koito v tozi sluchai se kasva 'corpus luteum") e po goliam ot 3 santimetra tova se kazva kista. Ochakva se kistata da se spuka i da se aborbira ot tialoto. Ako v prodaljenie na 3 meseca kistata ne se abosorbira a prodalji da raste togava se nalaga lekarska namesa, moje da se predpishat lekarstva ili da se napravi laparoscopy i da se otstrani.

Pojelavam uspeh na vichki koito se opitvat da stanat maiki.

# 66
  • Мнения: 103
На всички Ви благодаря за информацията. Тя ми е много полезна.
За Цецинка - изключително ми е интересно да ми кажеш, моля те какво стана след това с теб и сега накъде си.
Относно вътрешния кръвоизлив - да целият ми корем беше пълен с кръв. В продължение на няколко часа не виждаха и разбираха какво става, защото в  коремната кухина си има течност, но след като хемоглобина ми беше на предела преди да загубя толкова количество кръв ( около литър) и да умра те веднага ме оперираха и ме спасиха.
А сега, след 2 години това пък с яйчниците.
Но и при мен е точно така, много силни болки през 11-15 ден и аз съм сигурна, че нещо не е наред. Защото как може преди години дори да не съм усещала ову-то си сега да умирам от болки.
Сега чакам цикъла да ми дойде и после пак лекарски прегледи....
Но, Цецинка, моля те ако искаш, напиши ми как се спревяш с твоя проблем!
Аз си мисля че това може да е и от клостилбегита който пих 2 месеца, знам че от него може да обрезуват кисти, но болките по време на овулация, ако има такава (тестовете показват че има) не зная от какво са.

Приятна седмица на всички

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Чипче,много съжалявам за това,което си преживяла,ужасно е!
Значи аз преди лапарото също си усещах овулацията,но много леко и изобщо не съм предполагала,че ще дойде момент,в който ще ми се схваща целият крак,от която страна би трябвало да е овуто.Всичко това ми се случи след лапароскопията,по време на която ми беше направена фенестрация/надупчване на яйчниците/.Както казах това с болките ми се случи около четири пъти.След това се започна един порочен кръг на нарастване и непукане на фоликула.Понякога съм имала и овулация,но не съм я усещала.Разбирах,че е минала,когато лекарят ми казваше,че се вижда течност в дъгласовото пространство,което предполага,че е имало ову.А как се справям с проблема-правих ИКСИ-неуспешно."Благодарение" на фенестрацията съм с диагноза изчерпан яйчников резерв.
Ако имаш и други въпроси към мен,пиши ми на лични,за да не отегчавам другите момичета с писанията си Peace

# 68
  • Мнения: 93
Съжалявам за всичко което преживяваш, но според мен 1 год. опити не е чак толкоз дълъг период....Най-важното според мен е да запазиш спокоиствие, защото забременяване трудно може да се случи на жена, която е тревожна....Иначе  за овулацията, аз имам приятелка, която нямаше овулация, поради нарушение нивото на определени хормони....тя все казваше аз не мога да забременея ....по-нататъка трябва да правя изследвания......, а сега ненадейно се оказа че е бременна, вече в 5-ти месец!
Така че горе главата!

# 69
   Здравейте и от мен milo83.
 От дълго време влизам в сайта и чета чуждите истории, но все не намирах смелост да споделя своята. Но днес за пореден път четох един разказ, в който момичето разказва колко много са й помогнали тези форуми. Затова ето ме и мен- да споделя болката си. Знам,че вие ще ме разберете!!!
   Връзката ми с моя приятел е от 4 години, а от 2 живеем заедно, като през октомври 2007, той ми предложи брак. Много  го обичам и му благодаря за това,че изключително много ме разбира и най-вече подкрепя, тъй като имам някякъв проблем, който все още не е установен с диагноза, но нямам М, а следователно и бебе.
   Не мога да кажа,че ходя редовно по доктори, но при колкото съм ходила никой не поставя диагноза. Всеки ми назначава изследвания на ново,тъй като не признават тези от друг доктор.
   За първи път отидох на лекар на 16 г. (тъй като нямам М), правиха ми изследвания и се оказа,че генетично няма нищо, но има нарушения в хормоните. След време се оказа, че след ехографско изследване не виждат ясно яйчници  и матка, т.е. май ги водят недоразвити. През септември ще ходя на преглед при д-р Сираков в София и след това се надявам да имам поне диагноза, за да знам дали имам някакви шансове да забременея, а това е най- голямата ми мечта.От доста време насам се чувствам много нещастна и дори и без диагноза съм се настроила,че не мога да имам деца, а това е убийствено за мен, защото аз ги обожавам. smile3518
   Не знам дали някоя от вас има като моите проблеми, но ако знаете нещо, моля пишете.

# 70
  • Мнения: 73
Здравей, milo83!

Иска ми се да ти вдъхна малко кураж - звучиш толкова отчаяно, а не бива така - трябва да вярваш и да се надяваш, че най-доброто предстои иначе как това ще се случи. Знаеш ли имах позната, която имаше хормонален проблем - идваше и веднъж в годината и лекарите и бяха казали, че не би могла да има деца, но на пук на всички тя забременя и има детенце, което тази есен ще е ученик. Така че повярвай ми  - понякога се случват чудеса!
Виж мен -  мензиса ми е като по часовник, но въпреки това не мога да забременея вече 1г. и половина  - преди 3месеца тръгнахме по лекари - предстои ми хистероскопия другата седмица. Малко ме е страх, но вярвам, че всичко ще мине и после се надявам чудото да стане.  newsm17
Аз посещавам клиниката на д-р Конова в Плевен - от впечатленията, които имам мисля, че всички са големи специалисти!
Пожелавам ти повече усмивки и успех! newsm10

# 71
  • Мнения: 1 699
milo83  много тъжно ми стана като четох защото самата ти така звучиш. spoko

Виждам че си от Варна.Искам да ти кажа ако не знаеш че в момента в Катедралата са Чудотворните Икони.
Мила ако си вярваща ОТИДИ Аз ходих вчера вярно чаках два часа но усещането е невероятно като застанеш пред Иконата има невероятна сила наистина.Няма да се впускам в подробности защото незнам как ще реагираш на това.
Много момичета а може и ти да ме упрекнете сега че ти говоря за това,чувала съм много изказвания от рода-то ако ставаше само с вяра и тн.Избора е твой
Дано всичко се оправи по-скоро при теб Praynig

# 72
  • Мнения: 1 768
 milo83 , като те чета виждам себе си.Диагнози има.При мен се решиха нещата с М чак на 24 годишна възраст , след дълги години ходене по мъките.Сега съм на 37 и вече имам зад гърба си едно макар и неуспешно ИКСИ.Незнам, при кой да отидеш във Варна , но в София съвета ,ми е да идеш при Щерев.Ще се реши проблема сигурна съм.Мен ме бяха отписали пък на докарах го до едно ИКСИ и скоро ще направя втори опит.Късмет мила.Ако имаш въпроси пиши на лични. Hug

# 73
  • Мнения: 103
milo83  Здравей и от мен
Съгласна съм с  Elsinor  - знай че вярата ще запази силите ти и колкото голяма става и силите ще се удвояват...
Моят мъж ми каза "вярвай че ще забременееш, а когато те боли най-много, моли Господ болката да отмине и да дойде по-добро време за теб". И така ще стане.

Още нещо - леля ми имаше подобен на твоя проблем. Тя изключително рядко е имала мензис, докторите й казали, че няма да има деца, това е било преди 29 години - сега тя има 2 деца и три аборта зад гърба си(защото просто вече двете й деца бяха по на 15 17г.), тъй че казвам ти може в живота си да имаш по-малко възможности от другите жени но да ги уцелиш.
Опитвайте с приятеля ти любете се - пък каквото Дядо Боже е решил да става.
У дома си имам икона на триручицата с размерите на истинската,осветена в Троянския манастир - силно вярвам че тя е попила от силата на истинската и ще се помоля за теб!

Лято е ..... пожелавам на всички Ви много настроение и любов!


Така копнеем наше бебенце да си люлеем!  family

# 74
  • Мнения: 73
Здравейте момичета!
Иска ми се да ви попитам нещо, което ме терзае - възможно ли е от няколко месеца, когато си правя теста за овулация на 13-я ден винаги да е положителен, а след като ходих на фоликулометрия лекаря ми каза, че няма доминантен фоликул.
Може би въпросът ми ще ви се стори доста неуместен, но аз си мислех, че щом имам положителен тес за овълация всичко е наред, а явно съм се заблуждавала!

Предварително ви благодаря! newsm53

# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Според мен по-важно е какво е видял лекарят,стига той да е добър.Тестовете за овулация понякога не са точни.Най-добрият метод за потвърждавне на овулацията е фоликулометрията.

# 76
  • Мнения: 356
Sisoni1,направи ли хистерото,мила?Как мина?
Всеки месец ли нямаш доминантен фоликул или ти се случва от време на време?Или по-скоро да те питам няколко поредни месеца ли ходи на фоликуметрия?

# 77
  • Мнения: 7 488
milo 83, момичетата правилно са те посъветвали вярата е едно от нещата, които ни крепят но моят съвет е незабавно да си потърсиш специализирана клиника. Не отлагай много във времето, защото като се обърнеш един ден ще видиш че то безвъзратно е отлетяло и не можеш да го върнеш за да направиш това което сега си мислиш. Пожелавам ти от цялото си сърце да прегърнеш мечтата на твоя живот Grinning Hug

# 78
  • Мнения: 73
naiema, за съжаление все още не съм минала през хистеро - по предния месец, когато имах насрочена дата лекаря ми се обади в последния момент, че хистероскопа се счупил, а този месец се окзва, че той бил в отпуска и го оставихме за края на септември - а толкова да не ми се чакаше, но какво да правя - мислех си да си търся нов лекар, но така или иначе ще изгубя месец в чакане - така че се надявам този месец да стане вече, че ми омръзна с това чакане и притеснение! Crossing Arms
А за фоликуметрията - просто като ходих на прегледа, когато ми откри полипа тогава ми каза, че нямам никакъв дом. фоликул и това мн. ме притесни, а всъщност сигурно повече от половин год. си правих тест за овулация, който си беше положителен - та за това си мислех, че щом теста е положителен всичко е ОК, а лекаря направо ме притесни и започнах да си мисля, че нещо  не ми е наред - а знам ли може пък и такъв месец да съм улучила - дано да е това!
Надявам се ти и бебчо да сте ОК! Кога се очаква щастливото събитие!

# 79
  • Мнения: 356
Мила,възможно е просто през този месец да си нямала доминантен фоликул.Трябвало е още месец два след това да отидеш пак на фоликуметрия.А тестовете за ову може би отчитат само повишение на хормона,а не дават представа за състоянието на фоликулите.Дано да е фалшива тренога.Предполагам,че всички жени имат аовулаторни цикли от време на време.Съжалявам и за хистерото.Стискай зъби до септември!
Бебчо го очаквам живот и здраве в началото на февруари 2009 г.До тогава да съм те видяла записана в някоя от темичките на Очакващите мами  bouquet  bouquet  bouquet

# 80
  • Мнения: 103
 Sisoni1, честно да ти кажа ад тестове си правих първите 2-3 месеца и спрях сега само на 14 ия ден просто за да видя.
Все си мисля, че точността им е доста относителна и едва ли са по-достоверни от фоликулометрия.
На мен миналият месец доктора също ми каза че нямам доминантен фоликул и няма да имам овулация а този е в отпуск и се разбрахме да отида чак септември средата.
Да ти призная през тези два месеца не съм изпитала никаква болка, като се има предвид че от началото нагодината при всеки 13-15 ден не съм издържала от болки.
Та това е време в което и ти самата да се отпуснеш от бебеправенето и напрежението да се махне от теб.
И още нещо- овулацията не е задължително да я има всеки месец, моят доктор каза че това не трябва да ме притеснява.
 smile3521

# 81
  • Мнения: 73
Благодаря ти chip4e !
Ами да взема наистина малко да се поуспокоя няма да е лошо - сега чакам към края на месеца да ми направят хистероскопия и се панирам може би излишно и какви ли не неща ми минават през главата! newsm78

# 82
  • Мнения: 73
Здравейте, момичета!
Моля ви за мнение - вече 3м. чакам лекаря да си оправи хистероскопа, който както днес разбрах все още не е оправен и нещото, което ме изненада, че ми предложи операция без този уред - попитах го как ще види това което трябва да се отстранява - щял да го види на ехографа..............  #2gunfire
Моля ви кажете ми дали и вие за това  си мислите - определено май трябва да сменя лекаря - но така да не ми се чакаше още месец......
Препоръчайте ми моля ви добър лекар от Плевен или Ст. Загора!

# 83
  • Мнения: 91
Sisoni1 ще ти препоръчам в Плевен др.Бързашки много добър лекар и приятел няма да се разочароваш.Успех ти желая Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт