Тръгват проверки по детските площадки

  • 2 747
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 953
Ето повече информация  http://sofia.dir.bg/2008/06/18/news3113468.html ,
ако прецените че някоя детска площадка е опасна звънете на телефоните.
Аз съм си набелязала 2 площадки, които трябва да се оправят и ще им се обадя


Сигналите ще се приемат денонощно на националния телефон на потребителя 0700 111 22 и на e-mail: info@kzp.bg.


Кампанията „Безопасно лято на детските площадки" е под патронажа на еврокомисаря по потребителската защита Меглена Кунева. Проверките на детските площадки ще продължат през цялото лято, а при необходимост и по-дълго.

Моля, ако модераторите преценят да заковат темата с телефоните за да може децата ни да играят в по безопасни условия.

# 1
  • Мнения: 14 654
Това май се отнася единствено за съоръженията, а по-големият проблем са опиканите от кучета и котки пясъчници, както и тревните площи.

# 2
  • Мнения: 47 981
Сега ще пробвам да звънна за площадката зад блока- 1 счупена пързалка и 1 счупен лост за тупане, който може да падне на главата на някой
Благодаря за информацията, ще кажа ако има ефект!

# 3
  • София
  • Мнения: 771
Мерси, че сподели. Обадих се вече и подадох сигнал. Не се отнася само за съоръжения за игра. Дано има ефект обаче.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 249
Благодаря ти!  bouquet Тамън щях да пускам тема да питам кой отговаря за безопасността на детските площадки и се бях засилила да подавам и жалба в общината.

# 5
  • Мнения: 47 981
Писах им на мейла, сега чакам светкавична реакция и ако може освен да махнат старите, да сложат нови съоражения!

# 6
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
И аз им писах за две чудни площадки с чудно чупени-недочупени люлки, наклонени под незнам какъв о[/size]

# 7
  • Мнения: 4 784
Жалко, че нашият град не попада сред изброените.  Sad

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
И като направят проверката най-многото, което ще се случи, че ще махнат половината катерушки и люлки. Като цяло повечето са опасни по подразбиране. Като видя катерушка на асфалт или на цимент и плочки тръпки ме побиват. А би трябвало да са на пясък, пръст или трева. Струва ми се, че много родители подхождат нехайно към тези опасности, защото други, по-безопасни детски площадки са рядкост. Ако ги има много бързо биват окрадени или счупени или от злоба, или заради материалите.

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 16:23 от RadostinaHZ

# 9
  • Мнения: 4 784
RadostinaHZ, абсолютно си права. Бих допълнила още - металните катерушки, пързалки и т.н., които в повечето случай са ръждясали, изкривени, прогнили ...

# 10
  • Мнения: 1 479
Мерси за инфото!В нашият квартал материал за сигнали-много.На мен ми прилича на "прах в очите"на хората и отчитане на дейност. Thinking

# 11
  • Мнения: 3 376
Разбира се,че Русе не е сред изброените градове.. Rolling Eyes

Дано да има ефект момичета,стискам палци,пишете после какво е станало.

# 12
  • Мнения: 2 821
Жалко, че нашият град не попада сред изброените.  Sad
Е, много ясно. В малките градове или няма детски площадки, или хората си ги пазят Crazy...Както се казва - днес в Сф, утре и в други градове, надяваме се....

# 13
  • София
  • Мнения: 39 761
Ще имам предвид информацията, мерси за темата.

# 14
  • Мнения: 4 784
Както се казва - днес в Сф, утре и в други градове, надяваме се....
А дано!

# 15
  • Мнения: 4 371
Ще се обадя за една тенис маса на нашата площадка с остри ръбове, дето не знам колко деца си сцепиха бузите. А площадката е нова, с нови люлки, с меки плочки под тях. Но тая маса защо е там още недоумявам. Още повече, че се събират тийнове с бири следобяд и много се дразня Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 59
 Доста честа гледка е големи деца и тийнове да се люшкат на люлките за малките, резултата е ясен - чупят се бързо. Пък и много от тези съоръжения са калпаво направени, ако трябва да се спазват изисквания като в евросъюза сигурно няма да намерим площадки, които да са изрядни.

# 17
  • София и наоколо
  • Мнения: 53
От нашата детска  площадка почти нищо не е останало, но все пак ще подам утре сигнал и там. След няколко молби до общината и абсолютно никакъв отговор сега ще се надявам вече нещо да се случи. Дано.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз ще се възползвам от телефоните. До нас новата площадка, която направиха е с много опасни люлки. Днес и моето дете падна.

# 19
  • Мнения: 153
Ето какво написах аз по меила:

Здравейте,

Пиша Ви, във връзка с кампанията „Безопасно лято на детските площадки”, която разбирам, че ще стартира. Живея в Младост 1, бл.71-А и имам момиченце на 3 г. и 4 месеца. Площадката пред блока е не само занемарена, с изпочупени и стари люлки и катерушки от метал, но е и опасна за децата ни, които прекарват голяма част навън. Всички съоръжения в нашата градинка са ръждясали, със стърчащи пирони от всички страни, а на всичкото отгоре са разположени и върху асфалта – така че ако опазиш детето си да не падне от счупената люлка или пързалка, неминуемо то ще се пребие на асфалта. Имаме и една беседка, в която вечер се събират тийнеиджърите да пият и пушат и на другия ден всичко е в стъкла и хартии.

Страх ме за моето дете и за всички други, които с нищо не са виновни, че трябва да прекарват детството си в такава мърсотия и мизерия. Ще бъда благодарна тези проблеми за нашата площадка да бъде решени ( да бъдат поне заменени всички детски съоръжения с нови и пластмасови).; Бих искала да мога, като една спокойна за безопасността на детето си майка да отглеждам детето си в една нормална, чиста и европейска столица.

С уважение и в очакване на положителен отговор по проблемите на детска площадка в Младост 1 пред блок 71-А.

 Г-жа Милева

# 20
  • Мнения: 4 784
Доста честа гледка е големи деца и тийнове да се люшкат на люлките за малките, резултата е ясен - чупят се бързо. Пък и много от тези съоръжения са калпаво направени, ако трябва да се спазват изисквания като в евросъюза сигурно няма да намерим площадки, които да са изрядни.
Не само големи и тийнове. Снощи останах потресена. Отиваме на пързалките, две момченца около 4 - 5 годишни, качени на пързалките, разливат минерална вода от бутилки + нещо като мастило и размазват с краката си по целите пързалки, пускат се и се кефят, че са омазани. Майките и на двете на разстояние няма и три метра пият кафе и хич не им пука какво се случва.
А пързалките са от хубавите, т.е от тия по европейските стандарти, сравнително нови, преди 3 - 4 години направени...
Еми как да са изрядни?!

# 21
  • Мнения: 6 206
Една проверка е ефективна когато се прави от хора, които разбират от това, което проверяват
Моите уважения към Комисията по Защита на Потребителите, трябва и е задължително да има такъв орган, който да защитава интересите ни, но те не са специалисти по детските площадки.
Детската безопасност и стандартите по детските площадки са много специфично и сериозно нещо и единствените хора в България, които разбират от това са http://www.rospa.com/playsafety/bulgaria/
Ако искаме да направим наистина нещо за децата ни, то стъпката е техните инспекции да станат задължителни, както и ежегодните им такива.
Всичко друго е прах в очите, моите извинения и уважения към усилията и труда на всички, които са загрижени за децата ни.

# 22
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Хайде и аз в списъка на оплакалите се,ще кажа после дали е имало ефект. Peace

# 23
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
малко в страни от темата към тях ли да се обърна или към общината ни за да може в нашия квартал - ако се наложи и с подписка от родителите, да направят нови или възтановят стари детски площадки или поне една част от тях  Peace
П.С сега се сещам че имаше подобна тема някъде но не я откривам,ако някой се сети ще съм благодарна да пусне линка за да я прочета подробно

# 24
  • София
  • Мнения: 794
Жалко, че нашият град не попада сред изброените.  Sad
Какво значи "нашият град не попада сред изброените"?!!! Кампанията е за цялата страна, просто започват от големите градове. Аз още миналата седмица звънях да съобщя за 3 изпочупени детски площадки, намиращи се в град Видин. Жената, която ми вдигна на дадения телефон беше много любезна и каза, че ще изпратят комисия. Силно се надявам да има резултат. Звънкайте смело!

# 25
  • Мнения: 2 950
Ние написахме молба до кмета на Младост - София, събрахме подписка и направихме снимки на площадката. Занесохме я в Общината и оттам обясниха, че тази година са отпуснати пари от Столична община за ремонт на детските площадки. Казаха да бъдем настоятелни и да проверяваме какво се случва с молбата ни. Сега очакваме включване  Praynig

# 26
  • Мнения: 550
Момичета,май сте им задръстили пощата с писма,защото аз не успях да изпратя на посоченияE-mail писмо-изписва ми "невалиден адрес!"А линка за повече инфо не ми се отваря!Какво да се прави!Дано проблема да е временен и да го оправят,че има мнооого да обикалят из страната! Mr. GreenАко пък са си запушили ушите за повече жалби ние си знаем процедурата! Wink

# 27
  • Мнения: 550
Момичета,май сте им задръстили пощата с писма,защото аз не успях да изпратя на посоченияE-mail писмо-изписва ми "невалиден адрес!"А линка за повече инфо не ми се отваря!Какво да се прави!Дано проблема да е временен и да го оправят,че има мнооого да обикалят из страната! Mr. GreenАко пък са си запушили ушите за повече жалби ние си знаем процедурата! Wink

# 28
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Явно им е писнало,аз нямам никакъв отговор. Cry
 Приготвям се да звъня по телефона. Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 4 784
Какво значи "нашият град не попада сред изброените"?!!! Кампанията е за цялата страна, просто започват от големите градове.
Означава че - да, звъннах и жената, която ми вдигна любезно ми отговори, че инспекциите започват в градовете София, Варна, Бургас и Пловдив за сега. Та надяваме се това за сега да означава, че има светлина в тунела към нас  Simple Smile
И в нашата община се обаждах - ефект  Naughty

# 30
  • София
  • Мнения: 794
Какво значи "нашият град не попада сред изброените"?!!! Кампанията е за цялата страна, просто започват от големите градове.
Означава че - да, звъннах и жената, която ми вдигна любезно ми отговори, че инспекциите започват в градовете София, Варна, Бургас и Пловдив за сега. Та надяваме се това за сега да означава, че има светлина в тунела към нас  Simple Smile
И в нашата община се обаждах - ефект  Naughty

Явно мен сладко-сладко са ме слъгали!!!

Аз като звънях първо казах, че става въпрос за град Видин и те приеха обаждането. Жената подрообно записа къде се намират площадките (караше ме да диктувам бавно, описателно и да пояснявам, по това съдя, че подробно е записала Simple Smile ) Пък силно се надявам да има ефект!

# 31
  • Мнения: 4 784
 lo80, пожелавам ти от все сърце да вземат реални мерки от записаното. То дадения телефон е национален и би следвало да се приемат сигнали без значение за къде се обаждаш.

# 32
  • София и наоколо
  • Мнения: 53
писахме, чакахме  и нищо-аз дори до кмета на район Младост ходих и пак нищо
в тази страна вече на нищо не се надявам и на нищо не се учудвам
пак ще ходя до общината септември , няма да се отказвам  но нямам големи надежди скоро детската площадка да се оправи или да построят нова- никой не го интересува-нито Комисията за защиита на потребителите- нито общината

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
То май трябва да направят проверка на абсолютно всички детски площадки във БГ  newsm78

# 34
  • Мнения: 822
Май за сега никой не се е похвалил с отговор на молбата! Значи няма надежда за децата ни, така ли......?

# 35
  • София
  • Мнения: 794
И по моето обаждане няма нищо направено! Защо ли се зарадвах толкова много, когато стартира кампанията!!! Аз си мисля да им звънна отново и да питам, ще направят ли нещо по въпроса... вече и снимки имам на площадките и мога да им пратя, че когато звънях не разполагах с такива.
А знаете ли, дали някъде има информация за резултата от тази кампания? Къде какво са направили, къде са ремонтирали... и т.н. или в черна мистерия е забулена дейността им!

# 36
  • Мнения: 804
От нашата детска площадка почти нищо не е останало, но все пак ще подам утре сигнал и там. След няколко молби до общината и абсолютно никакъв отговор сега ще се надявам вече нещо да се случи. Дано.

Счупените съоръжения и изронената настилка, също са опасност. Обади се може и да имате късмет да я ремонтират като хората.

А по темата, всички стари тръбни съоръжения, тези които помните още от вашето детство, трябва да бъдат напълно премахнати. Всичко в тях е опасно. От дебелите тръби, несъобразени с детската ръка до нискокачествените токсични бои с които са наклепани направо върху ръждата.

# 37
  • Мнения: 830
Оооо и снимки ще им пратя на тези Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil за изборите в парка направиха кът за разходка на кучета с пълни екстри, а в съседство детската площадка е с изпочупени пейки,люлки и пързалки Twisted Evil Гадове!

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
Едва ли ще поправят съоръженията, но разлепват бележки на опасните такива. Показаха репортаж на някои от новините. Обаче на родителите много не им пука. Гледат си бележката и пускат децата на площадката. Не разбирам какво очакват да се случи при положение, че знаят за риска. Щом са опасни в един момент неминуемо ще стане някоя беля.

# 39
  • Мнения: 804
В далечната 79-80 участвах в студентски проект, точно за тези съоръжения.
Ходихме и в Пирогов дори, да правим анкета за травмите на децата. Бедна ви е фантазията какви бяха резултатите. Съжалявам, че нещата останаха в института и не си спомням цифри. Тогава "се случи бума" на дървените съоръжения и тук там се сложиха безопасни настилки. докато се кумеха, взе че избухна демокрацията и като се заеха да крадат власт имащите забравиха, че ако не пазят децата, после няма да има от кого да крадат.
Както и да е.
Не ми се говори на тази тема, че се ядосвам.
Е и тази кампания ще е ден до пладне, като всичко което не носи реални пари на организаторите. Дано не съм права.

# 40
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Аз също подавах молба до кмета и общинският съвет за окаяното състояние на нашата площадка, НО отговора беше  ПАРИ НЯМА. Да ама за футбол има.Даже за купуване на мачове.Бяхме събрали подписи от около 100 майки, но ефект никакъв.Сега на сесия през септември пак ще разглеждат молбата.Нали сме малко провинциално градче....

Общи условия

Активация на акаунт