ПОЗНАВАТЕ ЛИ ТАЗИ КРАДЛА???

  • 16 456
  • 213
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 405
А какво стана с тази от Т-маркет? Разлепихте ли й снимките? Полицията да я е открила?

# 196
  • Мнения: 893
Съжалявам, джъстис, че няма да съм ти полезна.
но..следя темата отначало и това за чейндж бюрото не го възприемам. На мен ми се случи в един ресторант вместо сервитьора да чукне 4 мелби(пo 4, 50) да чукне на апарата само 1 - а. Понеже аз черпех се изненадах, че 10 лв. ми се губят в сметката. Разбрах какво е станало и му казах. Миличкия беше толкова благодарен. Да, става дума за 13 лева, обаче човека щеше дА се наложи да ги извади от своя джоб.

# 197
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Самата случка, а после и излагането на фактите от потърпевшата будят у мен противоречиви чувства.
Не мисля, че това е начинът да се издирва "крадлата"  Peace Много трезви( според мен) мнения се изказаха, но едва ли ще бъдат взети от внимание...

# 198
  • Мнения: 335
Преди две години в "Метро"-Варна,едни ромки взеха на мъжа ми чантичката от количката,вътре бяха служебните му пари,ключовете за служебният бус,документи и т.н.На камерите се виждаше как взимат чантичката,как я оставят в плюшените играчки и вадят от нея само парите.Пуснахме веднага жалба,полицията гледа камерите,но така и не ги хванаха.След няколко дни ходихме пак в полицията и ни казаха под секрет,че въпросните ромки били хванати на другият ден,но изяли само няколко шамара,защото за друго нямало доказателства  Shocked Дано поне документите си намерите,за парите не се и надявайте.  Confused

# 199
  • Мнения: 6 155
...защото за друго нямало доказателства  Shocked

Така е, защото видеозаписите /от охр. камери/ не са доказателство, събрано по предвидения в НПК ред и условия. Т.е. не вАжи в съда. Тъпо, но факт. Confused

# 200
  • София
  • Мнения: 2 132
 Точно преди година ни обраха.Имаме охранителна камера на входа.На записа се вижда ясно как  Убавеца си е преметнал чантичката с фотоапарта ни през рамо, а в полицията казаха, че даже мислели, че действат в Люлин, не са ги очаквали в нашия квартал #Crazy . Даже ни казаха с каква кола движи тайфата- синя баничарка, която после забелязахме на записа. Трябвало обаче да ги хванат на местопрестъплението, за да станело нещо  иначе записа не е доказателство ooooh!

# 201
  • Мнения: 599
Да взема и аз отношение с един пример:
В началото на тази година брат ми си изгубва портфейла в близко градче до Барселона.
Вътре лична карта, шофьорска книжка, снимки, бележки, тел.номера(български) и 780 евро.
Въобще не си е мислил, че ще го намери.Но след няколко дни решава да отиде да провери
в полицията дали пък случайно не е намерено нещо.И о, чудо!
Човекът, който го е намерил веднага го е занесъл в полицията, а те пък от своя страна, описали цялото съдържание,
обърнали парите в някакви чекове и го пратили в посолството ни в Мадрид.
И тъй като брат ми  разбира точно в момент, в който си тръгва за БГ, решава, че ще си ги търси оттук.
Е няма да ви казвам колко време продължи сагата с нашите консули, посланици и тем подобни, които са там, за да вършат работа в полза на сънародниците си.
Изпратиха документите, не пращат парите.Изрази от сорта:"Ама вие сега документите ли си искате или парите?"  Shocked
Сякаш парите са били в друго портмоне, абе въобще цялата система е толкова скапана, че......

Ето виждате как постъпва испанец в подобна ситуация, казвам подобна, защото той го е намерил, а не го е взел, виждайки как пада от нечий джоб.Още повече, че става въпрос за чужденец, никому неизвестен, но човека и за миг не е помислил да го задържи.

Кога и ние ще си променим манталитет, самосъзнание, ценности и т.н.
Никога май.За жалост!

# 202
  • Мнения: 1 008
Съчувствам на авторката.
Както на повечето и на мен се е случвало. И тема пусках, където някои съфорумки се възмущаваха как мога да кълна горките крадци(Ръцете да им изсъхнат).
Учудват ме мнения от типа "невинен до доказване на противното", "снимковият материал не е достатъчно доказателство" и пр. Нали не сме в съда, или бъркам?
Здрави да сте, парите ще ги изкарате пак.

# 203
  • Мнения: 6 155
Учудват ме мнения от типа "невинен до доказване на противното", "снимковият материал не е достатъчно доказателство" и пр. Нали не сме в съда, или бъркам?
И какво по-точно те учудват тези коментари?
Да, в момента не сме в съда, но това не означава, че не могат да се коментират законовите положения.
За да знае авторката какво да очаква, все пак.
А единственият, който може да "каже" дали въпросната жена от снимките е крадла или не, е именно съда!

# 204
  • Мнения: 7 837
Да и ако влезем в "Ако-тата", ако я намерят, стигне се до съд, тя си има печен адвокат, той ще им разкаже играта още отначало на всички, започвайки с неправомерното даване на лентата от охранителните камери.

# 205
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Нали не сме в съда, или бъркам?

Точно защото не сме в съда...

# 206
  • Мнения: 395
Да и ако влезем в "Ако-тата", ако я намерят, стигне се до съд, тя си има печен адвокат, той ще им разкаже играта още отначало на всички, започвайки с неправомерното даване на лентата от охранителните камери.
Нека се появи и ме съди.................

# 207
  • Мнения: 7 837
Джастис, малко ли, на пръв поглед, абсурдни ситуации има, всичко е възможно в тая страна.

Чудно  ми е, щом ленти не се приемат за доказателствен материал в съда, какво се случва напр. с тези, които са хванати да крадат в магазини? Какви последствия носят и изобщо носят ли? Или само си изяждат боя в някоя задна стаичка в склада на съответния магазин  Laughing

# 208
  • Мнения: 4 195
Кой казва, че видеоматериал не се приема за доказатлество в съда. това не е вярно Naughty

# 209
  • Мнения: 7 837
Биби го е писала по-напред.

Така е, защото видеозаписите /от охр. камери/ не са доказателство, събрано по предвидения в НПК ред и условия. Т.е. не вАжи в съда. Тъпо, но факт. Confused

Общи условия

Активация на акаунт