колко от вас ходиха на 3D

  • 9 341
  • 177
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 589
Аз ходих няколко пъти, тъй като бях бременна с близнаци - в 12 г.с., 17 г.с. и после е в 21 г.с., където доктора установи, че единия плод има по-малко околоплодни води и това се оказа много важно с по нататъшното развитие на моята бременност.

Ние сме се борили 4,5 год за бебе и когато в 12г.с. видяхме малките същества как мърдат съм ревала от щастие. Няма такова усещане.

Мисля, че ФМ е много важна, особено ранната, където могат да се установят аномалии и проблеми.

# 151
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Ходих, разбира се!

Смисълът на феталната морфология съвсем не се свежда до това да направят снимки и клипове със сантиментална стойност, а да се оценят рисковете от всякакви генетични и прочее проблеми, малформации, да се открият потенциални усложнения и да се планира разрешаването им и т.н. Колкото и да имам доверие на наблюдаващия лекаря, ФМ е съвсем друг тип изследване от обикновения ехографски преглед.

Затова отидох 2 пъти - в 18-та и 26-та седмица. Това не ми гарантира 100 %, че всичко ще е наред, но е голяма стъпка в тази посока. Вярно е, че нашите баби и майки не са имали достъп до такива "екстри", но защо да не се отнесем отговорно и да не се възползваме, след като можем?

# 152
  • Мнения: 173
Не се страхувай, това е за доброто на бебчо и за твое добро.Много по-добър е образа на 3D,вижда се ясно обособен гръбначен стълб и почти всички вътрешни органи.Споко!

# 153
  • Мнения: 654
Изключително важно е да се ходи, за превенция от Даун

# 154
  • София
  • Мнения: 44 178
4D ехографското изследване позволява генерирането на триизмерен (3D) ехографски образ в реално време, т.е. става дума за 3D ехография “в движение”.
В случая под “четвъртото измерение” се има впредвид времето. По този начин, особено в по-напредналите гестационни срокове, е възможно да бъдат изследвани и наблюдавани мимиките и жестовете на плода. Множество проучвания показват, че това има особена емоционална стойност за родителите. Както при 3D, така и при 4D ехографията, след приключване на прегледа е възможно да се избере определен момент, който да бъде допълнително изследван и анализиран в трите равнини – “x”, “y” и “z”. В някои случаи това може да бъде от особено важно значение от медицинска гледна точка.
Angel_Dust перфектно! Нямаш равна в изказа! Възхищавам се искрено на прости, изчерпателни и лесно разбираеми обяснения като твоето.   bouquet Peace

Embarassed Embarassed Embarassedмного мили думи, но това всъщност си беше така написано в някаква статия или блог, която навремето четох...не помня....но е цитат...  bouquet

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз съм ходила няколко пъти .И пак бих отишла-смятам че е нормално всички да отидат не защото е прищявка , а  за да се види за евентуални увреждания

# 156
  • Мнения: 4 447
Какво трябва да му има?  Shocked newsm78
Ходила съм на 3Де  Peace
Всичко му се вижда, много е
интересно. Вижда се и пола  Peace

# 157
  • Мнения: 489
Изключително важно е да се ходи, за превенция от Даун

От зълва ми разбрах, че повечето жени мислят, че 3Д и ФМ са едно и също нещо! И тук чета същото.  ooooh! Не са! Даже за ранната ФМ е по-добре да се прави на добър 2Д ехограф от добър специалист. 3Д и 4Д са си просто за кеф на родителите, тук в Германия му викат "бебе-телевизия".  Laughing 

Ранна ФМ правих, на 3Д не съм ходила - не приемали преди 25 г.с. и е доста скъпо, но мислим да отидем по-нататък.     Peace

# 158
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Аз ходих на 4D, много е забавно да видиш бебето какви ги върши вътре като на филм. Обаче съм 100% ЗА, че добър специалист ще диагностицира проблем и на 2D. Между другото, така и не разбрах каква е разликата между 3D и 4D newsm78

# 159
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз ходих на 4D, много е забавно да видиш бебето какви ги върши вътре като на филм. Обаче съм 100% ЗА, че добър специалист ще диагностицира проблем и на 2D. Между другото, така и не разбрах каква е разликата между 3D и 4D newsm78
Май само, че образът е цветен (силно казано цветен ама нейсе). А иначе на когото и да кажа 4Д - такова понятие няма newsm78

# 160
  • Мнения: 992
аз ходих и на 3D и 4D  наистина е много забавно , вижда се какво прави бебето на мен даже ми помаха   Mr. Green иначе и пола познаха и че нищо нередно й няма също познаха

# 161
  • Мнения: 711
Аз също ходих и никак не ме беше страх! Напротив, чаках с нетърпение да видя какво ще е бебето и дали всичко е наред! Успех и не се притеснявай!
  Peace

# 162
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
ходих на фетална морфология. не ме интересуваше детето ми как изглежда, а дали е здраво. всичко друго с тия записи, дискове и про. ми е много странно....

# 163
  • София
  • Мнения: 44 178
Аз ходих на 4D, много е забавно да видиш бебето какви ги върши вътре като на филм. Обаче съм 100% ЗА, че добър специалист ще диагностицира проблем и на 2D. Между другото, така и не разбрах каква е разликата между 3D и 4D newsm78
Май само, че образът е цветен (силно казано цветен ама нейсе). А иначе на когото и да кажа 4Д - такова понятие няма newsm78

Какво не му разбрахте - не цвета, а движението е разликата....3Д е като 2Д, но обемно, а 4Д е с движение - можеш да си запишеш и филмче на бебето - как мърда вътре и т.н....
И 4-тото измерение е времето...така че да си ядат ушите с тези дето такова понятие няма...има и в архитектурата даже такова понятие.....

# 164
  • Мнения: 2 960
ходих първо на ФМ ,за да се види как се развива бебо ,дали всичко е наред.Всичко си му беше наред ,разбира се се видя и пола!!
По късно ходих и на 3D-както са казали преди мен-прекрасни филмчета ,гъделичкащи родитулското самочувствие и носят наслада и радост на майчиното и бащиното сърце.

Общи условия

Активация на акаунт