Ел. кана?

  • 11 091
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 17 592
Не е проблем да я сапунисаш отвътре. Проблем е как ще я изплакнеш от сапуна после. Но става.

Моята ел. кана е Philips. Чудех се дали става за преваряване на водичка за бебе преди да родя, но след направена консултация с педиатър реших и я купих. Водата завира на 90 градуса. Ел.каната, която имам/незнам при другите как е/ достига до температура на преваряване на водата от 110 градуса и се замоизключва. Е това, ако не е преваряване..... Crazy

Абе, хора... До преди малко мислех, че на света не съществува човек, който да не знае, че водата при налягане 1 атмосфера (на морско равнище) кипи при 100 градуса по Целзий... Да, с намаляването на атмосферното налягане - в планините - тази температура чувствително спада - даже до близо 2 градуса в София, но 90!? Crazy Човек да се чуди да се смее ли, да плаче ли. А единствения начин температурата на кипене на чиста вода да се повиши, без да хукнеш към морския бряг, е да я поставиш в херметичен (или поне относително добре затворен) съд, където налягането на парите ще бъде по - високо.

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 15:34 от Vivi

# 31
  • Мнения: 286
И за мен ел. каната е незаменимо удобство. И аз я почиствам като сипвам малко оцет и вода да покрие дъното и кипвам, изчиства се перфектно. Моята е Филипс и аз не помня дали миришеше на пластмаса в началото, но май не Thinking. Да ви кажа, моята педиатърка ми препоръча тези води на Девин изворната и Торн спринг на Банкя, с розовите капачки, каза, че мога да ги ползвам дори без преваряване и аз така и направих. Не сме имали проблеми. А с каната топлех млякото на водна баня, а сега топля каши и пюрета в бурканчета Laughing.

# 32
  • Мнения: 274
Ползвам кана и с двете ми деца. Безкрайно удобно е.  Мия я със  бебешки сапун. И не разбирам тези, които в днешно време  варят водата в тенджери, много ми е примитивно  newsm78

# 33
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз сега за щерката си взех ел.кана и ползвам само нея.Но моята е от металните

# 34
  • Мнения: 756
при температура на завиране на водата , взависимост от надморското равнище , тези бактерии , които биха навредили на детето са мъртви -всъщност не знама какво друго вредно остава , но не е необходимо да ври 5 мин. Това май беше за яйца .
Аз лично не мисля че има кой знае каква необходимост да се преварява толкова стриктно вода за толкова голямо дете.

# 35
  • Мнения: 4 784
Не съм ползвала кана. Когато ходим на почивка, използвам Девин розов етикет и уред за затопляне.

# 36
  • Мнения: 155
Откакто спрях да кърмя(6м.) и минахме и на адаптирано мляко, използвам ел. кана Тефал. Пластмасова с метално дъно. Мия я с препарат за съдове, не мирише. Водата кипва бързо и се преварява. Имаше едни спорове за това дали е достатъчно преварена, защото на котлон се варяла 10 мин., но не съм имала проблеми. Вече дори не преварявам, а даже я използвам за подгряване само. Голямо удобство е, спор няма.

Общи условия

Активация на акаунт